Resmi Gmail uygulaması güvenli bir bağlantı kullanıyor mu?


23

Bu kadar basit, e-posta hesabıma erişmek için resmi Gmail uygulamasını kullanırken, güvenli bir bağlantı kullanıyor mu?


Gmail uygulamasının http kullandığını sanmıyorum.
ale

Yanıtlar:


9

Kişi, gmail uygulaması ile varsayılan posta istemcisi arasında ayrım yaparken dikkatli olmalıdır.

Gmail Uygulaması

Gmail uygulaması, Google tarafından oluşturulan ve yalnızca Gmail ile kullanılabilecek önceden yüklenmiş bir uygulamadır. Gmail uygulamasının güvenli olup olmadığının cevabı, Android uygulaması güvenliğinin bir miktar anlaşılmasını gerektirir. Yazılım kılavuzundan bu bölüm, geliştiricilerin TCP / IP iletişimlerini güvenli bir şekilde göndermek için SSL Soketine nasıl bağlanabileceğini açıklar.

Gmail uygulaması, posta gönderirken ve alırken SSL Soketleri kullandığından, tüm iletişimler güvenlidir [kaynak belirtilmeli].

Mail Client

Gmail uygulamasının aksine, varsayılan posta istemcisi Gmail dahil olmak üzere herhangi bir e-posta hesabıyla kullanılabilir. Bu istemciyi Gmail'i göndermek ve almak için kullanırken, bir SSL bağlantısı kullanılmalıdır. Bu nedenle uygulama aynı zamanda güvenlidir. Google, bunun yardım sayfalarında nasıl yapılacağını açıklar .


Bu cevap beni rahatsız ediyor. Ben sadece bir gmail uygulaması geliştiricisi veya telefonlarında smtp trafiğini izleyebilen biri topluluk wiki b / c'sini yapıyorum, gmail uygulamasının güvenli soketler kullandığını doğrulayabilir.
Brett,

Dürüst olmak gerekirse, 'Gmail SSL Soketi kullanıyor, çünkü Android API bunu sağlıyor' nedeni gerçekten inandırıcı gelmiyor. Ama karşı koymaya yetecek veri yok.
Andrew T.

10

Bu Google sayfasına göre , Android Gmail uygulaması her iki yönde de bir SSL bağlantısı kullanıyor.


3
OP, gmail uygulaması hakkında sordu; bağlantılı sayfa posta istemcisini ifade eder.
Brett,

Huh, sayfayı bulduğumda fark olmadığını fark ettim, ancak "Gmail" uygulamasının aksine "E-posta" Uygulaması diyor.
LeoB

1
Yalnızca bağlı sayfa E-posta uygulaması söylüyor olabilir güvenle Gmail'i alacak şekilde yapılandırılabilir ve ayrıntıları nasıl yapılacağını. Bu, E-posta uygulamasının bir kullanıcının cihazında mutlaka böyle ayarlandığı anlamına gelmez. @ Brett'in belirttiği gibi, tamamen ayrı ayrılmış GMail uygulaması hakkında hiçbir şey söylemiyor.
Joshua Carmody

0

SSL kullandığına inanmıyorum, ancak benim kanıtlarım şart / anekdot.

Dün Nexus 7'den halka açık bir WiFi ağına bağlandım. Yerel Gmail istemcisi başarıyla posta aldı (iki hesapta), ancak Chrome üzerinden bir Google web sitesi açmaya gittiğimde, "Sitenin güvenlik sertifikası güvenilir değil!" mesaj. Android için Chrome bana daha fazla ayrıntı vermez (belirli bir sorunun ne olduğunu), ancak bana görünüyor ki, eğer SSL bağlantısı Chrome için yeterince iyi değilse, Gmail uygulaması için de yeterince iyi olmamalıydı. . Ergo, ya Gmail ya SSL kullanmıyor ya da güvenli bir şekilde kullanmıyor (aynı şeyi ifade ediyor).

Başka bir açıklamayı memnuniyetle karşılardım, ancak yukarıdakilere dayanarak, hemen sonra her iki hesaptaki şifreleri de değiştirdim.


Bu hiçbir şey göstermez. Bir nag ekranı kullanan herkese açık Wi-Fi portalı bazen sadece nag ekranı için HTTP'yi durdurur
Lie Ryan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.