Android dosya aktarımının 4GB sınırlamasını atla


15

Hem telefonum hem de SD kartım (exFAT biçimli) büyük dosya boyutunu destekliyor. Ancak, Android File Transferuygulama 4 GB'tan büyük dosyaların gönderilmesine izin vermez. Sınırlamayı atlamanın bir yolu var mı?2
Bağlantılı soru, bu sorunu olmayan SD kartın dosya sisteminin sınırlandırılmasıyla ilgili. Bir uygulamanın, Google Android File Transferuygulamasının sınırlandırılmasını soruyorum .
ohho

Şimdi anlıyorum. Sonuçta bir DUPE DEĞİLDİR. Cevabımı gör. :)
geffchang

4GB sınırını aşmanın bir yolunu buldunuz mu?
geffchang

@geffchang henüz değil, Android File Transferuygulama tarafından dayatılan bir sınır (gereksiz) görünüyor . 4 GB'tan büyük dosyalar için SD kartı çıkartıp USB kart okuyucu ile kopyalarım.
ohho

Yanıtlar:


17

Android.com'a göre :

Android cihazınızdaki dosya ve klasörlere göz atın, klasör ekleyin, 4 GB'a kadar olan dosyaları Mac'inize veya Mac'inizden kopyalayın, dosyaları silin ve daha fazlasını yapın.

Çözüm olarak Mac'inize bir FTP sunucusu yükleyin ve dosyayı Wi-Fi veya mobil verilerle aktarın. VEYA, Android SDK kullanarak adb pull(adb pull / storage / sdcard0 / dir ). Kaynak .


5
Adb pull için +1 (İlerlemeyi göstermek için -p seçeneğini kullanabilirsiniz).
Jonathan Parker

Ayrıca, adb pull için +1 ... ancak, ilerleme ekranının arkasındaki kodun, etrafta dolaşmak için aracı kullandığımız aynı sorundan muzdarip olduğunu belirtmek için eğlenceli (şu anda% 2000'in üzerindeyim!) .
Quintin Willison

brew install android-platform-toolsHomebrew kullanıyorsanız, adb'yi kolayca yüklemek için .
nimrodm

@nimrodm "Android-platform-tool için kullanılabilir formül yok?"
Aero Windwalker

@AeroWang doğru yazdığınızdan emin olun. Bir "s" ile "araçlar". Aksi takdirde "arama android demlemek" ve listelenen olup olmadığını görmek.
nimrodm

2

Homebrew ile android-platform-tools yükleyebilirsiniz.

brew cask install android-platform-tools

ve daha sonra yukarıdaki çözüm gibi adb pull( adb pull /storage/sdcard0/my_dir) kullanın .


Android cihaza dosya itmek istemiyorum
user924

1

Basit bir çözüm, dosyaları WiFi ağınız üzerinden doğrudan tabletinize aktarmak için ücretsiz AirDroid uygulamasını kullanmaktır. Tek yapmanız gereken telefonunuza / tabletinize yüklemek, etkinleştirmek ve ardından web tarayıcınızdan cihazın IP adresini ve bağlantı noktası numarasını ziyaret etmektir. Daha sonra cihazın dosya sistemine göz atabilir ve 4 GB'ın üzerindeki dosyaları sorunsuz bir şekilde aktarabilirsiniz. Tek dezavantajı, aktarım hızının WiFi ağınızın hızı ve özellikle cihazınızın buna bağlanmasıdır. Genel olarak 2013 Nexus 7 cihazımda bir USB 2.0 aktarımına kıyasla yaklaşık 1,3 kat daha uzun sürdü.

Umarım bu daha çok bir layman cevabı olduğu için bu soruya rastlayan herkese yardımcı olur.


AirDroid'in yanı sıra analojiler olarak hizmet veren diğer uygulamalar da var, ancak bu uygulamayı en kolay, en güvenilir ve en hızlı olarak bulduk.
JCount

Analoglar, adam otomatik düzeltme olmadığı sürece harika bir şeydir.
JCount

Daha fazla bilgi eklemek veya yanıtınızı düzeltmek için altındaki düzenle bağlantısını tıklayın .
Dan Hulme

1
Bir nedenden dolayı AirDroid kullanmıyorum, çok fazla izin istiyor .
ohho

0

XENDER kullanın (ios / android için kullanılabilir). Bir cazibe gibi çalıştı. Wifi bağlantınız varsa tüm platformlarda transfer yapabilirsiniz.


Uygulamaya bağlantı lütfen?
Tamoghna Chowdhury

0

Elma sistemlerinde bir başka sınırlama. Pencereleri bootcamp veya paraleller ile kurmanız yeterlidir. Bağlanın ve gidin. Size zaman ve emek tasarrufu sağlayacaktır.


Windows'un bir dosyayı aktarmak için yüklenmesi, bir somun çatlamak için balyoz kullanmak gibi görünüyor.
Dan Hulme


0

Bölünmüş bir arşiv kullanmayı deneyin, bunları 7-zip (Windows), Keka (Mac) ile veya komut satırında iyiyseniz standart * nix yardımcı programları kullanarak yapabilirsiniz. Arşivleri 4 GB yaparak, RAR gibi bir şey kullanarak telefonunuzda toplu aktarım yapabilir ve açabilirsiniz, ardından arşivleri silebilirsiniz. Geçici olarak ~ iki katı kullanacağınızı (varsa sıkıştırma oranına bağlı olarak) unutmayın, bu nedenle önce boşluğa ihtiyacınız vardır. Keka'da (etiketlerinize göre değerlendirirsiniz), "Böl:" seçeneği için "4 GB" koyun. Sıkıştıktan sonra ortaya çıkan tüm dosyaları (.001, .002 etiketli olanlar) telefonunuza kopyalayın. İlk dosyada RAR kullanın, dosya sıkıştırılır. Ardından arşiv dosyalarını telefonunuzdan silebilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.