Android Market web sitesinde mi arama yapıyorsunuz?


12

Sadece kör mü yoksa masaüstü bilgisayarınızdan web sitesine giderseniz Android Market'te (arama) bir "arama" seçeneği yok mu? Değilse, Market için bazı üçüncü taraf arama motoru kullanmalı mıyım yoksa başka bir "pazara" mı geçmeliyim (diğer bazı android uygulamaları web sitesi)?

Arama seçeneği yoksa - neden? Neden birisi bu tür bir web sitesi için önemsiz bir şey koymak olmaz anlamıyorum? lol

teşekkür ederim


Ben de neden bilmiyorum, ama cevaplarda gary tarafından önerilen gibi AppBrain kullanabilirsiniz
Louis Rhys

2
Evet, nedenini anlamadım, ama bu iyi bir soru. Belki bir tür arama "motoru" falan eklemeleri gerekir ... ama bunlardan birini nereden alacaklar?
gary

3
Bu uzun süredir devam eden bir şikayetti. Şu an itibariyle, Market'te arama yapmanın tek yolu cihazınızdaki uygulamada. Web sitesinde iyileştirmeler yapılması bekleniyor, ancak henüz hiçbir şey görmedik.
ale

1
Gelişen bir pazar yolunda gibi görünüyor (bugün?). Android telefonlar yeni online Android Market almak: rapor .
gary

Yanıtlar:


11

Artık Android Market web sitesinden uygulama arayabilir ve yükleyebilirsiniz .

Görünüşe göre bugün başlatıldı ve insanlar (kendim dahil) oturum açmada sorun yaşıyorlar ama eminim yakında temizleyecekler. Şimdi Uygulamaları arayabilir, Ücretsiz ve Ücretli'ye göre filtreleyebilir ve Alaka düzeyine veya Popülerliğe göre sıralayabilirsiniz. Ayrıca "Yükleme" için her girişte, muhtemelen Appbrain'in hizmeti gibi olacak ve uygulamanın telefonunuza otomatik olarak indirilmesine neden olan bir düğme vardır (gerçekten giriş yapabildiğinizde).

Telefonunuzda http://market.android.com/ adresini ziyaret ettiğinizde gerçekte siteyi görürsünüz, ancak herhangi bir uygulamayı veya aramayı tıklarsanız Market Uygulamasına yönlendirilirsiniz.


Durn! Beni döv.
ale

Güzel. Bugün daha önce bir makale gördüm, o zaman soruya yorum ekledim. Nasıl ortaya çıkacağını görmeyi unuttum.
gary

5

Google'ın Mühendislik Başkan Yardımcısı Vic Gundotra, geçtiğimiz Mayıs ayında Google I / O 2010 için açılış konuşmasında Froyo'yu duyurduğunda , uygulamaları doğrudan web sitesinden arayabileceğimiz, göz atabileceğimiz ve yükleyebileceğimiz yeni bir web sitesinde çalıştıklarını gösterdi. Ancak bugüne kadar (Ocak 2011), o web sitesinden bu yana daha fazla kelime duyulmadı.

Bu paragraftaki her şeyin spekülatif olduğunu unutmayın: Tahminimce, Honeycomb ile veya muhtemelen Google I / O 2011 için başlatmak için web sitesini geri tutuyorlar (veya Google I / O 2011'de Honeycomb'u duyuruyor olabilirler (EDIT: hayır , sadece Honeycomb'un CES 2011'deki tablet özelliğinin önizlemesini verdiler, henüz herhangi bir Honeycomb cihazı yayınlamadılar (EDIT2: Honeycomb şimdi yayınlandı)) Ayrıca, web kurulumunun sadece Android 2.2 ve üstü için olması mümkündür. C2DM gereksinimi nedeniyle Google'ın başka çözümleri olabilir.Başka bir olasılık, siteyi kazımaları ve şimdi herkesin binlerce izleyici ve neredeyse sonsuz Youtube kitlesi önünde söylediklerini unutmasını istemeleridir. Ancak, yeni siteyi nasıl ve ne zaman başlatacaklarının Google'ın stratejik stratejisine bağlı olduğunu unutmayın. (EDIT3: Android Web Market bir süredir https://market.android.com/ adresinde yayınlandı )

Şimdilik, AppBrain ve AndroidZoom benzer işlevler sağlıyor.


Yeni site açıldı!
Matthew,

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.