Android 4.3: Bildirim geçmişi nasıl alınır


26

Son günlerde, Android Jelly Bean 4.3'ün piyasaya sürülmesinden sonra, yeni bir özellik duydum: sadece güncel bildirimleri değil aynı zamanda geçmişleri de gösteren bir ekran olacak bir bildirim geçmişi gibi bir şey . Doğru mu, yoksa sadece bir söylenti mi? Bu gerçekten varsa, bu ekrana nasıl gidebilirim?

Yanıtlar:


33

Bu bir söylenti değil: Bildirim geçmişi Android 4.3’teki gerçek bir özelliktir, ancak What's New sayfasında hiç bir şey söylemezler .

Aşağıdaki adımlar, bir vanilya Android Jelly Bean 4.3'teki Bildirim Geçmişinden yararlanmanıza izin verecektir :

 1. Uygulama çekmecenize gidin, ardından Pencere Öğeleri sekmesine dokunun . Ayarlar kısayolu (1x1) widget'ına ulaşıncaya kadar kaydırın .
 2. Bu widget'i sürükleyip ana ekranınıza bırakın .
  Aşama 1 Adım 2
 3. Bu kısayolun açılacağı ayar türünü seçebileceğiniz bir ekran göreceksiniz. Bildirimler'i seçin .
 4. Kısayol bildirimler sizin olacak ana ekranda dokunun.
 5. Bildirimler ekranı , hakkında konuştuğumuz bildirim geçmişini gösterir . Bu ekranda şu anda etkin bildirimler tam yoğunlukta görünürken, reddedilenler soluk görünür.
  Aşama 3 4. adım Adım 5
 6. Bu ekrandan gelen her bildirime dokunduğunuzda, istediğiniz gibi Bildirimleri göster seçeneğini değiştirebileceğiniz ilgili Uygulama bilgileri ekranını açılacaktır .
 7. Unutmayın: Bir uygulama için bildirimleri kapatırsanız, simgesi tüm bildirimleri soluk olacak, durum çubuğundan kaybolur Bildirim geçmişi ekranında ve şu andan itibaren bu uygulaması hakkında önemli bildirimleri kaçırabilir. Bunu yalnızca tamamen eminseniz yapın.
  6. adım 7. adım

2
Fena değil. Ancak bir dokunuş yarı pişmiş. Bildirimin detayları / metni gösterildiyse çok faydalı olurdu. Yanlışlıkla bildirim gölgesinin silinmesi ana senaryodur, bunun benim için yararlı olacağını düşünüyorum.
Sparx

2
Android 4.4 çalıştıran Samsung Galaxy Note 3'te hiçbir widget / kısayol yoktur. Satıcılar bu seçeneği dışarıda bırakabilirler (ve yapabilirler) ..
Barry Staes

4
Bazı telefonların Bildirim Geçmişi'ne kısayolu yoksa , bunun yerine bu uygulamayı
yükleyelim

Görünüşe göre yerleşik bildirim günlüğü artık Android 6.0 Marshmallow'da erişilebilir durumda değil. Bildirim Geçmişi [4.3+] uygulaması çöküyor.
Shawn,

0

Samsung Galaxy S7, S7 Edge, LG V20 gibi çok sayıda popüler cihaz Android'in varsayılan Bildirim Günlüğünü tamamen kaldırdı.

Cihazınızda Widget’larda Ayarlar kısayolu yoksa, Bildirim Geçmişi Günlüğü gibi üçüncü taraf uygulamaları kullanmanız gerekir .

görüntü tanımını buraya girin

Bu, tüm bildirimlerinizi yerel olarak saklayacak ücretsiz bir uygulamadır. İşte bu uygulamanın özellikleri:

 • Varsayılan Bildirim Günlüğü (Destekleniyorsa)
 • Gelişmiş Bildirim Geçmişi
 • Sınırsız Bildirim Günlüğü
 • Günlükten hariç tutulacak kara liste uygulamaları
 • Arama Bildirimleri
 • Tek Bildirimi silmek için kaydır
 • Tüm Bildirimleri bir kerede temizle

Not: Bu uygulamanın geliştiricisiyim. Blogumda daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz .


Kabul edilen cevap her cihaz için çalışmayabilir. Bu nedenle, "Aşağıdaki adımlar, bir vanilya Android Jelly Bean 4.3'teki Bildirim Geçmişinden yararlanmanıza izin verecektir ", çünkü Android 4.3'ün üretici tarafından özelleştirilen lezzetlerinde çalışmayacaktır
Francisco Alvarado

Yorumunuzla aynı fikirdeyim.
Amar Ilindra

MIUI aynı almak nasıl, widget bildirim ve durum çubuğunu ekledi, ancak çalışmıyor ve yalnızca bildirim için bir widget yok
pyd
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.