USB Connected bildirimini nasıl devre dışı bırakabilirim?


13

Telefonumu her taktığımda, USB'ye bağlı bir bildirim alıyorum. USB hata ayıklamasını devre dışı bırakmadan bildirimi devre dışı bırakmanın bir yolu var mı?

  • Telefon: LG Optimus S
  • Taşıyıcı: Sprint
  • Android: 2.2, Köklü

O niçin bir problem olsun ki? İsterseniz telefon depolama alanınızı (dosyaları bilgisayara / bilgisayardan kopyalamak için) monte edebilirsiniz.
Matthew

3
@Matthew Evet'i okuyun, ancak bir ses çıkarıyor. Yalnızca SMS ve e-posta ile bilgilendirilmeyi tercih ederim. Ayrıca Çift Montajlı SD'im var, bu yüzden SD kartı takmak için bildirim kullanmam gerekmiyor.
Soumya

Ama sadece taktığınız anda bir ses çıkarıyor, bunun yeni bir mesaj bildirimi olmadığını söylemek oldukça kolay mı?
GAThrawn

@GAThrawn Ama bilgisayarımı telefon takılıyken yeniden başlatırsam ...
Soumya

Yine de bu işlevselliği kullanabilmek istiyorum, ancak pop-up'a sahip değilim çünkü UI'yi kullanmaktan rahatsız oluyor (örneğin, kablo zaman zaman kesiliyor ve USB şu anda kullanımda değilken), bunun yanında yine de bildirim çubuğunda erişebilir.
mirabilos

Yanıtlar:


5

Ses hoşunuza gitmiyorsa, bazı telefonlarda ses USB Hata Ayıklama devre dışı bırakılarak kapatılabilir. Settings-> Applications-> Development-> USB debugging. Ancak, bazı diğer telefonlarda, bu taktığınızda çalınan sesi değiştirmez.

Bildirimi gerçekten kaldırmak için, daha önce de belirtildiği gibi, bunu sizin için yapmak üzere özel bir ROM'a ihtiyacınız olacaktır.

[Güncelleme] Sesi devre dışı bırakmak için bir başka seçenek, Sesler ayarlarınıza gidip varsayılan bildirim zil sesini sessiz olarak ayarlamak ve ardından zil sesleri almak istediğiniz uygulamaların her birine gitmek ve bunları tek tek ayarlamaktır. Bu seçeneği önermiyorum (e-posta çalışması için bir zil sesi ayarlamayı unuttuysanız ve "Burada en kısa sürede size ihtiyacımız var veya kovuldunuz!" Diyerek önemli bir tanesini kaçırdıysanız kesinlikle bir acı olurdu), ancak yine de bir seçenek .


İkinci seçeneği denedim, ama bu benim için çok iyi sonuç vermedi.
Soumya

2

Bu android bir Çekirdek sisteminin bir parçasıdır. Devre dışı bırakmanıza izin veren bir ROM'unuz yoksa devre dışı bırakılamaz. CyanogenMod'un 6.x sürümlerinin devre dışı bırakma seçeneğine sahip olduğuna inanıyorum.

Telefonunuzun desteklenip desteklenmediğinden emin değilim ve bu seçeneğin hala orada olup olmadığından emin değilim (cihazımın şu anda "resmi" desteği olmadığından)


Ah, iyi. Sormak için bir atış değdi.
Soumya

0

Köklendirmeden bir seçenek , bunun gibi basit bir uygulama kullanmaktır: Sessiz .

Bu uygulama yaptığı tek şey açıldığında sessiz / sessiz bir durum arasında geçiş yapmaktır.

Bunun yalnızca bildirim değil tüm sesleri kapattığını unutmayın USB connected in debug mode. Bu sinir bozucu sesi devre dışı bırakmak için (örneğin, geceleri hata ayıklarken), bu mükemmel. Hata ayıklama oturumundan sonra kapatmayı unutmayın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.