USB On-The-Go (OTG) ve USB Host Mode arasındaki fark nedir?


23

USB On-The-Go (OTG) ve USB Host Mode arasındaki fark nedir?

Aşağı yukarı aynı gibi görünüyorlar. Onlar mı?

Yanıtlar:


26

Android cihazlar bağlamında, terimler genellikle birbirinin yerine kullanılır.

Ana bilgisayar modu

USB, bir istemci-sunucu arayüzü gibi iki tür uç noktaya (bağlı cihaz) sahiptir. Bir cihaz bilgisayardır (veya ana bilgisayar ) ve yetkilidir: sunucu. Diğer tüm aygıtlar ( çevre birimleri ) istemcilerdir ve yalnızca sunucu ile iletişim kurabilirler. Genellikle, bir cihaz bu iki rolden yalnızca birinde hareket edebilir: ana bilgisayar olması için klavyeyi (diyelim) mantıklı olmaz. Protokolün çalışma şekli ve konektörler kullanıcılar için bunu kolaylaştırmak için tasarlandı: ana bilgisayarlar dikdörtgen A konektöre sahip ve çevre birimleri de kare B konektöre veya mini veya mikro versiyona sahip.

Ana bilgisayar modu , bir cihazın ana bilgisayar olarak işlev gördüğü bir addır. Her USB bağlantısının ana bilgisayar modunda tam olarak bir cihazı vardır . PC'ler her zaman ana bilgisayar modunda çalışır. (Genelde buna bir PC için demezdiniz, çünkü bu gerçekten bir "mod" değil, daima böyledir.)

USB OTG

Bir telefon olsa da, biraz farklı. Bazen bir çevre birimi gibi davranmasını istersiniz: örneğin, bir PC'ye bağlayabilirsiniz, böylece PC telefonun deposuna erişebilir. Bazen bir ana bilgisayar gibi davranmasını istersiniz: örneğin, fiziksel bir klavye veya fare bağlamak için. Bu yüzden birçok Android cihaz şu anda USB ana bilgisayar modunun yanı sıra USB çevre modunu da destekliyor: her iki durumda da işlev görebilir. Ancak, bir ana bilgisayarın USB soketi çevre birimlerinden farklı olduğunda bu işlemi nasıl yapabilirsiniz?

Hareket halindeyken USB (OTG) girildiği yer burasıdır . Mikro USB soketine ilave bir pim ekler. Normal bir A'dan B'ye USB kablosu takarsanız, cihaz çevre modunda çalışır. Özel bir USB-OTG kablosu bağlarsanız, bir ucunda bağlı pime sahiptir ve bu uçtaki cihaz ana bilgisayar modunda çalışır.

Bir kablo, iki ucunda farklı fişler gibi görünen aynı fişlere sahipse bu biraz kafa karıştırıcı olabilir. Ancak her iki ucunda USB-OTG bulunan kablolar nadirdir: bir ucunda bir ana bilgisayar modu USB-OTG fişi ve diğer ucunda dikdörtgen bir USB-A soketi olan bir adaptör kullanmak daha yaygındır. Normal bir USB kablosunu bu adaptöre takabilirsiniz ve normal şekilde çalışacaktır.

Sonuç

İsimler, USB teknolojisinin iki farklı parçasına atıfta bulunur, ancak çok benzerdir. Sonuçta, bir aygıt "USB-OTG'yi destekliyorsa", "ana bilgisayar modunda" çalışmayı desteklemesi gerekir. Muhabbet genellikle böyledir, ama her zaman değil. Ana bilgisayar modunu destekleyen çoğu Android cihaz USB-OTG üzerinden bunu yapar, ancak birkaç karşı örnek vardır: örneğin, orijinal Asus Eee Pad Transformer, klavyesinde USB olmadan ana bilgisayar modunda çalışmasına izin veren USB-A soketlerine sahiptir. -OTG kablosu. Ve tabii ki PC'ler USB-OTG'siz ana bilgisayar modunu destekler.

Yani terimler genellikle Android dünyasında aynı şeyi ifade etmek için kullanılsa da, telefonuma bir USB çubuğu takabilir miyim? - ve çoğu cihaz için bahsettiğiniz hiçbir fark yaratmıyor, bir ayrım var.


Gücü unutma. OTG, harici güce ihtiyaç duyanlar için y-split kablo gerektirir - belki de daha güçlü güce ihtiyaç duyan bir cihaz için ... USB çevre birimi de, Petek'in ürettiği ana kadar ortaya çıktı.
t0mm13b

1
@ t0mm13b Aslında, normal USB'de olduğu gibi, bağlı cihazlara USB-OTG üzerinden güç sağlamak tamamen mümkündür. Sadece çoğu telefon, sabit diskler gibi yüksek akım aygıtları için yeterli güç sağlamaz: ancak USB-OTG veya normal USB kullanılıp kullanılmadığına bakılmaksızın, bu spesifik cihazla ilgilidir.
Dan Hulme

@ t0mm13b "USB çevre birimi, Petek'in tanıttığından sonraya kadar ortaya çıktı." derken ne demek istediğinizi anlamadım. Android her zaman bir USB çevre birimi olarak çalışmayı destekledi.
Dan Hulme

Hayır, özel bir çekirdeğe ihtiyaç duyuyordu - ve yonga setine bağlı olarak çok destekliydi, Honeycomb API'sinde USB desteğinin ortaya
çıkması

1
@Dan Hulme: Bunun farklı bir soru olduğunu sanmıyorum, yine de teşekkürler.
Omne
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.