Kulaklık / kulaklık modunu manuel olarak nasıl değiştiririm?


20

Donanım, kulaklıklı mikrofon setini her zaman takılı olarak (3.5 "jakına) kabul ediyor gibi görünüyor. Bu, kulaklık veya hoparlör modu olmadan arama yapmamı sağlıyor.

Yanıtlar:


10

Bu bir donanım sorunudur, ancak kulaklık anahtarını geçersiz kılmanıza ve kulaklık çıkışını kapatıp açmanıza izin veren bir widget'a sahip olan toggleheadset2 adlı bir uygulama vardır.


Toggleheadset2 gerçekten kulaklık modunu söylediğiniz şekilde kontrol ediyor. (Bağlantıyı paylaştığınız için teşekkürler !!!!) Ancak, telefonumda durum çubuğu kulaklık simgesini etkilemez!
Isaac Rabinovitch

3

Bana bir donanım sorunu gibi geliyor. Telefonu, satın aldığınız yere iade etmelisiniz.


3

Bu sorunu uzun zamandır yaşıyorum ve kulaklık / hoparlörü açıp kapatmanın tek yolu Sony Ericson Xperia'mı (su geçirmez baskı) yeniden başlatmaktı. Uzun bir test ve ayar, temizlik vb. İle uğraştıktan sonra, bunun bir sensör / yazılım sorunu olması gerektiğini fark ettim.

Düzeltme, başlangıçta SoundAbout'u kullanarak sensörü manuel olarak geçersiz kılmaktı , medya çıkışını yalnızca kulaklıklı mikrofon setine ve telefon görüşmelerini hoparlöre ayarlamamı sağladı , ancak ToggleHeadset2 widget'ı çok daha basit.

Not: Fişi birkaç kez temizlemeyi denedim ama hala çalışmıyor.


1
Sorununuzu çözdünüz mü çözmediniz mi? Aksi halde bu yanıt olarak gönderilmemelidir.
Şanslı

benim sorunum bahsettiğim uygulamalar kullanılarak çözüldü. Sensör hala hasarlı, ancak kulaklık çok iyi çalışıyor. daha iyi açıklayamam.
Mr.Robot

Tamam. Sorunu çözdüğünüze sevindim, ancak cevaplarınıza uygulama bağlantısını eklediğinizden emin olun. Şimdilik ekledim;)
Lucky

+1, aynı sorunu yaşıyorum gibi görünüyor , ayrıca buraya bakın . Fişi temizlemekten bahsettiniz , düzgün bir şekilde nasıl yapılacağını açıklayan bir siteye rastladınız mı? Eğer öyleyse, paylaşır mısınız? Teşekkürler! Bu arada, GAPPS'im olmadığından SoundAbout'u kullanamıyorum ve KitKat 4.4 kullandığım için ToggleHeadset2'yi kullanamıyorum.
FriendFX

SoundAbout, sadece kablolu kulaklık mikrofonunu değiştirmek için yeni bir Widget'a sahiptir. Widget "Kablolu Mikrofon
Geçişi

2

Sorunu kulaklıkta krikoyla, telefonu kapatarak, telefonu tekrar açarak ve kulaklıkta birkaç kez yavaşça krikoyla çıkararak çözebileceğim anlaşılıyor .

Ve evet, bir donanım çözümü tarafından çözülen bir donanım problemidir.


1
telefon yeniden başlatılıyor mu? daha çok bir yazılım / donanım kombinasyonu gibi geliyor ..;)
Irfan

1

SoundAbout iyi çalışıyor ancak gerekli olmayabilir. Kulaklığınızı takın, telefonu kapatın, telefonu açın ve ardından kulaklıkları çıkarın. Bu benim GS3'ümde çalıştı. GS3'ümde kulaklık simgesi hiç açık değildi, ancak telefon kulaklık modunda takılı kaldı. Herhangi bir çağrı duyamadım, herhangi bir müzik duyamadım, kulaklıklar takılı OLMADI. Hoparlör ve Bluetooth simgeleri devre dışı bırakıldı, bu yüzden onlara geçemedim.


0

Samsung Galaxy Note III ile bu sorunu yaşıyorum. Her zaman kulaklıkların takılı olduğunu düşünür. Hatta kulaklık jakını değiştirdim ve temas noktalarını temizledim, ancak sorun devam etti. Soundabout sesin yönünü değiştirerek sorunu çözdü. Medya sesini hoparlöre ve telefon görüşmesi sesini kulaklığa ayarlamak iyi çalıştı. Ancak, hoparlöre bir çağrı yapmak istediğimde veya gerçekten kulaklık kullandığımda, uygulamayı açmak ve ayarı değiştirmek zorunda kalmak kesinlikle zahmetli oldu. Bu yüzden bunun yerine kulaklıkların takılı olduğu veya takılmadığı telefonu kandırmak için tasarlanmış ToggleHeadset2'yi denedim . Uygulama uyumsuz olarak listelendi, bunun yerine bir apk aldım ve benim için hiçbir şey yapmadı. Sonra HF Düğme Widget'ı buldum (<= KitKat). Adından da anlaşılacağı gibi, sadece KitKat veya aşağıda çalışır ve lolipop kullanıyorum. Ama aslında benim için işe yaradı.

Bu yüzden kulaklıkları değiştirmek için kullandığım bir widget alıyorum. Pratik olarak her zaman kapalı ayarda var, bu da telefonun takılı kulaklık olmadan normal şekilde davrandığını gösteriyor, örneğin kulaklık ve hoparlör arasında geçiş yapmak için aramalarda yerel hoparlör geçişini kullanabilirim. Çok nadiren kulaklık kullanıyorum, bu da benim için sorunun bu anlamda tamamen çözüldüğü anlamına geliyor. Kulaklık kullanmak istediğimde kullanmak için tek tıklamayla bir widget'ım var. Küçük bir sıkıntı, kulaklık simgesinin her zaman durum çubuğunda kalmasıdır.


SoundAbout, sadece kablolu kulaklık mikrofonunu değiştirmek için yeni bir Widget'a sahiptir. Widget "Kablolu Mikrofon
Geçişi
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.