Bir VM'de Android 2.2 Froyo veya 2.3 Gingerbread çalıştırabilir misiniz?


16

Android 1.7'yi sanal bir makinede (VirtualBox) çalıştırmak için nasıl yapılır kılavuzuyla karşılaştım, ancak 1.7 yaşında. Hiçbir yerde bir Android 2.2 veya 2.3 görüntü bulamadım, daha yeni Android işletim sistemlerini sanallaştırma konusunda herhangi bir fikri olan var mı? Tercihen VirtualBox gibi ücretsiz bir sanallaştırma çözümü.

İşte 1.7 sanallaştırma bağlantısı:

http://osxdaily.com/2010/12/14/run-android-using-a-virtual-machine-on-a-mac-or-windows-pc/

Android disk görüntülerini indirmek için sizi buraya gönderiyorlar:

http://virtualboxes.org/images/android-x86/

Ama 1.7'den daha yeni bir şey bulamıyorum, kimsenin fikri yok mu?


İpuçları için teşekkürler! Ben gece yapıları ve SDK kontrol

Yasal sorularla ilgili olarak, Android açık kaynaklı bir yazılımdır, bu yüzden bir VM'de çalıştırmanız tamamen yasal olacaktır. Nasıl olduğunu bulmak zor olacak, ancak Google bunun için üzülmeyecek. Güzel soru +1!

Bunu yararlı bulabilirsiniz: androidspin.com/2011/01/24/…
ale

Yanıtlar:


5

Android-x86 , http://android-x86.moonman.dk/ adresinde bulunan gece sürümleriyle en güncel proje gibi görünüyor.

Birinin gördüğü etkinlik eksikliği o kadar çok lisans / warez problemi değil, sadece işletim sisteminin sadece masaüstü sistemlerle çok iyi çalışmadığını, yüksek telefon ve dokunmatik merkezli olduğunu düşünüyorum. Bu ve henüz bunun için çok fazla ilgi yok.

Bu projede Google Apps'ın (özellikle Market) pişirilip pişirilmediğini bilmiyorum. Değilse , bu işletim sisteminin kullanışlılığını önemli ölçüde azaltan bir başka önemli parça.

Son olarak, mevcut tüm çeşitli donanımlar için sürücü alma sorunu olacaktır. Android'in Linux tabanı göz önüne alındığında, ne kadar kolay veya zor olduğundan emin değilim.


3

Android'i çalıştırmanın ve x86 makinelerde android uygulamasını test etmenin en kolay yolu, en yeni SDK ile birlikte gelen android sanal makinesini kullanmak gibi görünüyor.

Son bir soru olan /superuser//q/221944/39248 referansla , en son android sdk .exe yükleyicisiyle ilgili bir sorun olabilir. yükleyicinin zip sürümünü indirmeyi ve ardından "sdk manager.exe" dosyasını çalıştırmayı deneyebilirsiniz

SDK'nın indirileceği yer:

Bağlantı: http://developer.android.com/sdk/index.html

Android SDK'yı çalıştırmak için JDK'ya ihtiyacınız olduğunu unutmayın

Bağlantı: http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index.html

Ve @afrazier'in de belirttiği gibi, android-x86 kesin bir seçenektir, ancak sürücülerin eksikliği çoğumuzun işletim sistemini düzgün kullanmasını zorlaştırır ...1

Kol işlemcisi görüntülerini elde etmenin x86 görüntülerini elde etmekten daha kolay olduğunu düşünüyorum. Yazılım geliştirme kiti ile birlikte gelen android sanal makineyi kullanabildim .


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.