“Anlık görüntü” ve “Ana bilgisayar GPU'su öykünme seçeneklerini kullan” ın anlamı ne?


41

Bir emülatör cihazı oluştururken, seçenek Emulation Optionskafamı karıştırıyor. Ne demek Snapshotve ne Use host GPUdemek?

görüntü tanımını buraya girin

görüntü tanımını buraya girin

görüntü tanımını buraya girin

Yanıtlar:


41

Anlık seçeneği İlk açılıştan sonra onun RAM anlık tasarrufu ve gelecekteki kullanımları o anlık geri yükleyerek emülatör çizme hızlandırır. Bu şekilde, öykünücüyü her başlattığınızda (yavaş olduğu için öykünür) önyükleme işlemini çalıştırmak zorunda kalmaz.

Kullanım Sunucu GPU seçeneği Taklit sistemin içinde OpenGL komutlarını değerlendirmek için (muhtemelen donanım hızlandırmalı gerçek GPU üzerinde, olan) ana bilgisayarın OpenGL uygulaması kullanır. Başka bir deyişle, öykünücünün içindeki bir program grafik işlemleri için OpenGL'yi kullandığında, çalışma gerçek GPU'nuza gider ve sonuç, bir GPU'yu taklit etmek yerine (çok yavaş olan) öykünücüye geri döner. Sonuç, özellikle görünümün ve tuvalin çoğunun Android olmayan apps 4'te OpenGL'yi (grafik olmayan uygulamalarda bile) kullandığını düşündüğünüzde önemli bir hızlanmadır.

Her iki seçeneğin de aynı anda açılmasını sağlayamazsınız.


1
Hangi seçenek bir PhoneGap uygulamasının test edilmesini hızlandırabilir (öncelikle Angular + Bootstrap'dan oluşur)?
Micah Bolen

Bu, emülatör için daha hızlı bir önyükleme veya daha iyi bir çalışma zamanı performansı isteyip istemediğinize bağlıdır. Anlık görüntüler, neredeyse anında önyüklemenizi sağlar, ancak Host GPU öykünme işlemini hızlandırır.
onik

@ Micah-psIloveyou Bir takip sorunuz varsa, iyi cevaplar almanın en iyi yolu, yeni bir soru olarak göndermektir. Yorumlara gömülü kimse görmeyecek.
Dan Hulme


10

Anlık Görüntü seçeneği, Windows'ta Hazırda Beklet işlevine benzer bir özellik kullanmanıza olanak tanır. Öykünücüyü kapattığınızda öykünücünün belleğinin içeriğini diske kaydeder, böylece açtığınızda, işletim sistemini önyüklemesi gerekmez, ancak bunun yerine bellek içeriğini diskten yükleyebilir ve kaldığınız yerden devam edebilir kapatır. Bu, öykünücüyü daha hızlı başlatmanızı sağlar.

Ana bilgisayar GPU'sunu kullanmak, grafikleri oluşturmak için CPU kullanmak yerine bilgisayarın grafik kartını kullandığı anlamına gelir. Bu, grafik yoğun işlemleri hızlandırır. Ayrıntılar ve gereksinimler developer.android.com adresinde bulunabilir .

Anlık görüntülerin ve grafik hızlandırmanın karşılıklı olarak özel olduğunu ve her ikisini de kullanamayacağınızı unutmayın.


2
Hangi seçenek bir PhoneGap uygulamasının test edilmesini hızlandırabilir (öncelikle Angular + Bootstrap'dan oluşur)?
Micah Bolen

Genellikle phonegap / cordova'da emülatörü her zaman çalışır durumda tutarsınız ve apk'yi emülatöre yeniden yerleştirirsiniz. GPU’yu açık tutuyorum. Yine de başlangıç ​​zamanını hızlandırmak için kullanımda daha küçük bir SD kart görüntüsünün olmasının iyi olduğunu okudum.
dawez

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.