Tüm sesli aramalar ve kısa mesajlar için Google Voice'u kullanmak ne kadar mümkün?


11

Bir Android telefon almayı düşünüyorum ve yapmak istediğim bir şey manifatura planımı bırakıp Google Voice kullanarak wifi / veri üzerinden tüm manifaturaları yapmak. Bunu yaparsam, doğru olmak için aşağıdaki şeylere ihtiyacım var:

  • Google Voice üzerinden metin göndermek kolay olmalıdır.
  • Google Voice üzerinden metinleri (ve yeni metin bildirimlerini) almak, SMS yoluyla bana gelmeden kolay olmalıdır (bu yüzden onlar için ücretlendirilmem).
  • Google Voice numaramı kullanarak arama yapmak kolay olmalı (VOIP olması gerekmiyor, ancak aradığım kişinin aramayı Google Voice numarasından geldiğini görmesi gerekiyor, bu yüzden yapmam gerekmiyor iki sayı olsun).
  • Google Voice numaramı kullanarak çağrı almak kolay olmalı (tekrar, yalnızca bir numara vermek istiyorum).

Tüm bunlar Android ile mümkün mü?

Yanıtlar:


9

Evet!

Kısa mesaj göndermek için Google Voice kullanıyorum. Bu harika. Bildirimler güvenilirdir, mesaj almada (veya benimkini alan başkalarında) herhangi bir gecikme olmamıştır ve elbette buna bilgisayarınızdan da erişebilirsiniz. Süper kullanışlı ve SMS ücreti yok.

Sesli aramalara gelince, ben de bunun için kullanırdım. Uygulama, giden çağrılar için her şeyi güzel bir şekilde yönetir - her çağrıyı Google Voice numaranızı "olarak" (göster) olarak yapacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ve bunu tüm çağrıları "gerçek" numaranıza yönlendirecek şekilde ayarlayabilirsiniz - böylece Google dışında hiç kimsenin bunu bilmesine gerek kalmaz ve herkese GVoice numaranızı verebilirsiniz. Ayrıca, ABD ve Kanada'ya yapılan her aramada yalnızca yerel dakikalarınız kullanılır (veya bir planınız yoksa sizden yerel bir ücret alınır).

Not: Facebook gibi servislerden size [numaranız] @ [operatörünüz] .com veya benzeri bir şeyle e-posta gönderen metinler alamazsınız, FBOOK (32665) gibi kısa kodlar yazamazsınız ve MMS gönderemezsiniz (ancak bu e-postalar amirite için mi?).


2
Not: Uygulama VoIP çağrılarını desteklemiyor (henüz?) Ama web arayüzü destekliyor. Android'de VoIP için kullanmak biraz karmaşıktır (başka bir yerden bir SIP numarası almanız ve telefonunuzda bir SIP istemcisi çalıştırmanız, ardından GVoice'i bu numaraya iletmeniz gerekir) ve arama kalitesi yaklaşık 2 saniyelik bir gecikmeyle korkunçtur. Ama yine de VoIP yapmak zorunda olmadığını söyledin, bu bir sorun olmamalı :)
Matthew

bu cevap doğru paradır.
Matt

GV'nin diğer bir dezavantajı, kendi müşterisi olmasıdır. Tüm bu şık küçük SMS uzantısı uygulamaları ("SMS Popup" vb.) GV istemcisi ile çalışmaz. Bunun dışında GV'yi yalnızca sesim ve mesajım için kullanıyorum.
ale

Google Voice ile ilgili belki de en büyük şey, tüm özelliklerini etkili bir şekilde kullanmak istiyorsanız Google Voice numaranızı ana numaranız olarak kullanmayı tamamen taahhüt edebilmenizdir
Bryan Denny

Değeri için, sadece GV numaramı veriyorum. Kimsenin telefonuma doğrudan numarası yok (belki de eşim hariç). Hoş bir yan etkisi hiç arama olmasıdır için güvenle bu göz ardı edebilirsiniz böylece, bu sayının neredeyse kesinlikle Otomatik çağrılar vardır.
ale

0

Google Voice'u tüm SMS iletişimleri için kullanıyorum, ancak Kanada veya başka bir şey aramadığım sürece giden aramalar için kullanmıyorum. Google Voice'un yerel bir numarayı aradığı ve ardından aramak istediğiniz numarayı oradan aradığı "çift arama" gecikmesini sevmiyorum.

Taşıyıcımla SMS'i kapatamıyorum ve sorun değil çünkü çoğu insan GV numaramdaki metne cevap verdiğimde anlıyor.

Bana göre, GV'nin en iyi özelliği, mesajı aynı zamanda e-posta hesabıma nasıl göndermesidir ve SMS numaralarına giden e-postada yanıtlar yazabilirim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.