Telefon Android Aygıt Yöneticisi'nde görünmüyor


28

Ben giderken Android Cihaz Yöneticisi , benim tablet telefonumu listelenen ama değil. ADM müsait olduğu anda kayıt oldum ve o zaman iki cihaz da listelendi. Şimdi, son birkaç gündür sadece tabletimi görebiliyorum. (Buna değer, her iki cihaz da Google Play Store’un "Cihazlarım" bölümünde görünür.)

Sorun giderme sırasında aşağıdakileri yaptım:

 • Google Ayarlarındaki Android Aygıt Yöneticisi ayarlarının her ikisinin de açık olduğundan emin olun. Onları kapatıp tekrar açtım bile.
 • Garanti edilmiş olduğu Konum Servisleri Hangi
 • Hesabım için tüm senkronizasyon servislerinin açıldığından ve çalıştığından emin olun
 • Play Store’a birkaç kez bağlandınız
 • Sağlanması Google Play Hizmetleri son sürümü olan
 • Doğru hesabı kullandığımdan emin oldum. (Aslında, diğer ikincil hesapları telefondan kaldırdım)
 • Telefonu birkaç kez kapatıp açtıktan sonra

ADM'nin telefonu kapalı, kapsama dışı, zayıf sinyal vb. Nedeniyle bulamadığı durumlarda anlayabilirdim, ancak ADM en azından telefonu görüntüleyeceğini ve bulamadığını söyledi.

Peki, telefonumun Android Aygıt Yöneticisi'nde görünmesini sağlamak için herhangi bir öneriniz var mı?

Telefona bir şey olmadan önce bunun çalışmasını istiyorum. ( Murphy Kanunu ve her şey.)

Her ne kadar herhangi bir fark yaratmamasına rağmen:

 • Tablet: Nexus 7 (2012) ile Android 4.3
 • Telefon: Android 4.2.2 ile Verizon Galaxy Nexus

Zeyilname:

Görünüşe göre Android Aygıt Yöneticisi yardım sayfasında bazı (nispeten yeni) tavsiyeler var :

 1. Cihazınızın uygulamalar menüsünden Google Ayarları’nı açın .
 2. Android Aygıt Yöneticisi'ne dokunun .
 3. Uzaktan fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğinin işaretini kaldırın .
 4. Cihazınızın ana Ayarlar menüsüne gidin, ardından Uygulamalar> Tümü> Google Play hizmetleri'ne dokunun .
 5. Verileri Temizle'ye dokunun . Bu işlemin kişisel verileri kaldırmadığını unutmayın.
 6. Google Ayarları’na geri dönün ve Uzaktan fabrika ayarlarına sıfırla'yı seçin .
 7. Cihazınızı yeniden başlatın.

Bu adımları takip ettim, ancak işe yaramadığı görülüyor.


Aptal soru @AlEverett ama her iki cihazda Android Aygıt Yöneticisi yüklü mü? Aygıtları açılır kutuda gösterdiği web sayfasındaki kutudaki yenilemeyi tıkladınız mı? Belki sistemi "senkronize" izin vermek için bir süre telefonda internetten wifi etkinleştirmeniz gerekir? Evet, bu birden fazla aptalca bir soru - üzgünüm Al! :) FWIW Google sunucuları benimle de saçma oynuyor, gmail doğru değil güncelleme gelen kutusu e-postalar, ... zamanlarda bağlanmak için android yapamaz üzerinde oyun google
t0mm13b

Evet, her iki cihazda da var. (Bu Google Play hizmetlerinin bir parçası.) Çalışmak için kullanılır . Evet, web sayfasını yeniledim. Bu birkaç gündür devam ediyor ve siteyi birden fazla yerden ve farklı tarayıcılardan defalarca kontrol ettim.
ale

3
Bu ortak bir sorun gibi görünüyor. Cihazlarımın hiçbiri orada görünmüyor. İnternette arama yapmak birçok insanın bu sorunu olduğunu ortaya koyuyor, ancak henüz bir çare bulamadım. Bu eksik hizmetlerden bir tanesine benziyor (yedeklenen, ancak yalnızca bazen geri yükleyen, bazen kısmen değil, ancak asla silen Google Cloud yedekleme gibi). Tamamlanmadan önce çok erken başlatıldı.
Izzy

Çok teşekkür ederim sooo! nihayet cihazımı görmeme yardım ettin, teşekkür ederim !!!
Chris Sim

Yanıtlar:


22

Bunun neden olduğuna dair bir cevabım yok gibi görünüyor , ama nihayet nasıl düzeltileceği konusunda bir tavsiyem var.

Google + 'daki Ryan Lestage'den :

 1. Aşağıdaki uygulamalar için verileri temizleyin:

  • Oyun mağazası
  • İndirme yöneticisi
  • Google Hizmetler Çerçevesi
 2. Telefonunuzu tekrar başlatın.

 3. Google Play Store uygulamasını çalıştırın.
 4. Cihazın web Play Store'da tekrar gösterilmesini bekleyin . Altında görünecek Settings > Devices. Görünmesi yarım saat ila birkaç saat sürebilir.

Telefonunuz Google Play Store’da bugünün tarihi olarak kaydedilmiş bir tarih gösterdiğinde, sonraki adımlara devam edin, ancak daha önce değil.

 1. Cihazınızın uygulamalar menüsünden Google Ayarları’nı açın.
 2. Android Aygıt Yöneticisi'ne dokunun.
 3. Uzaktan fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğinin işaretini kaldırın.
 4. Cihazınızın ana Ayarlar menüsüne gidip öğesine dokunun Apps > All > Google Play services.
 5. Dokunun Clear Data. Bu işlemin kişisel verileri kaldırmadığını unutmayın.
 6. Google Ayarlar’a geri dönün ve Uzaktan fabrika ayarlarına sıfırla izin ver öğesini seçin.
 7. Cihazınızı yeniden başlatın.

Bu adımlardan hangisinin sihirli sos olduğunu bilmek isterdim, ama işe yaramasından memnunum. Sanırım Google Play Store bağlantısının bir anlamı var, çünkü telefonum orada listelenirken Mart ayında veya "en son kullanılanlar" tarihini gösteriyordu.

Gerçekten bu sefer ayarın yapışmasını ve cihazımı korumak için her birkaç ayda bir bu işlemi tekrarlamak zorunda kalmayacağımı umuyorum . (Öyleyse, Carbonite ve / veya Lookout gibi diğer seçeneklerimden bazılarına geri döneceğim.)


Ha? Bu onunla başa çıkmanın yoludur, ama sanırım @Izzy burada topun üzerinde, her şey biraz dürüst olmak için kapıdan dışarı fırladı ... belki KLP hazırlığı için ... hiçbir fikir. Zaman gösterecek. :)
t0mm13b

Teşekkürler, bu benim için de sorunu çözdü. Küçük uyarı: veriler silindikten sonra (özellikle Google Hizmetleri Çerçevesi olmalıydı) ve yeniden başlattıktan sonra yaklaşık 30 dakika boyunca Google Play Store uygulamasına giriş yapamadım. Yine de kendini çözdü.
Pazar

3. adımda, Google Play Store uygulamasını çalıştırın, "Google senkronizasyon hatası" mesajı aldım ve kurtarmanın tek yolu telefonumu fabrika ayarlarına sıfırlamaktı (Android 4.4.4, Cyanogenmod). Ve hala ADM'de şans yok.
Radu C

2
Teşekkürler, bu çok sinir bozucu bir sorunu çözdü. Bu kadar güçlük olacağına inanmak zor. Eklemek istediğim bir not: Belki iki yıldan beri bir şeyler değişti, ancak Google Ayarlar’da ikinci listede 1. ve 2. adımlarda belirtildiği gibi "Android Aygıt Yöneticisi" yok. Bunun yerine, aygıtın Ayarlar bölümüne ve oradan Güvenlik> Aygıt yöneticileri> Android Aygıt Yöneticisi'ne gittim ve işaretini kaldırdım Allow Anodroid Device Manager to lock or erase a lost device(ve bu ayarı 6. adımda yeniden etkinleştirdim).
Adi Inbar

Zorlu bir deneme girişiminin ardından benim için çalıştı ... hala Android 2.3 kullanıyorum ve Google Play Hizmetlerini kaldırdım (çok fazla yer ve kaynak tüketiyor) ve ALL, geçen haftaya kadar başladığımda YILIN için iyi çalıştı PLAY STORE indirme hataları ve Google Play Store / Aygıt Yöneticisi'ndeki cihazı kaybetti. HAD Aygıt Yöneticisi Uygulamasını (bugüne kadar asla kullanılmamış) yüklemek ve tüm bu adımları izleyin. Sorun (?? değiştirilen şey google) ... çözüldü
marcolopes

0

Bunun yardımı olur mu bilmiyorum ama 2 benzer problemim vardı:

HTC One Phone: "Play Store" 'a gitmem ve sözde yüklü olmasına rağmen uygulamayı Aygıt Yöneticisi için indirmem gerekti. Cep telefonumu kullanarak internette gezinebilir ve google.com/android/devicemanager web sitesine gidebilir ve yüzüğü test ettik ve çalıştı.

Ancak, bilgisayarıma gittiğimde, yukarıdaki yorumlarda belirtilen hiçbir cihaza bağlı olmadığım gibi aynı hata mesajıyla karşılaştım. Bu yüzden, HTC One cihazımı bir gece takılı bıraktım ve geçici dosyaları temizleyen ve başka birkaç şeyi düzelten bazı uygulamalar çalıştı. Google.com/android/devicemanager adresine tekrar giriş yaptığımda, HTC One web sitesinin sol üst köşesinde göründü.

Bu nedenle, telefonunuz için en son Aygıt Yöneticisi Uygulamasına sahip olmanız ve bilgisayarınızdaki tüm geçici dosyaları temizlemeniz ve tanınabilmesi için aygıtınızın takılı olmasını sağlamanız gerektiğini düşünüyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.