Nexus 4'üm neden Jelly Bean 4.3 güncellemesini tekrar indirdi?


19

OTA güncellemesi bir ay veya daha uzun süre önce çıktığında Jelly Bean 4.3'e güncellediğim, köklü olmayan bir Nexus 4'üm var. Hemen bugün bir sistem güncellemesinin mevcut olduğuna dair başka bir mesaj aldım. 4.3'e güncelleneceğini söyledi ve iki kez kontrol ettim (ve bir ekran görüntüsü aldım) ve zaten "Telefon hakkında" da olduğunu doğruladım.

Yine de, bildirimden kurtulmak için güncellemeye devam ettim ve olağan süreçten geçti. About ekranının önceki ve sonraki ekran görüntüleri, aynı Android, Baseband ve Kernel sürümlerinin yanı sıra aynı Build Number'a sahip olduğumu doğrular. Güncellemeden sonra herhangi bir fark bulamıyorum. Bunun neden olabileceğini bilen var mı?

Ekran görüntüsü alınmadan önce, yaklaşık bir dakika sonra güncelleme başlamadan önce 2013-08-23 16:28:04 alındı:

resim açıklamasını buraya girin

Ekran görüntüsü alındıktan sonra, güncelleme tamamlandıktan sonra 2013-08-23 16:36:14 alındı ​​ve yeniden başlatıldı.

resim açıklamasını buraya girin


1
4.3 güncellemesi olmadığından emin misiniz? İşletim sistemine "büyük / küçük" (4.3) sürüm numaralarını artırmayan yamalar yayınlarlar.
Ryan Conrad

@RyanConrad - Güncellemeyi yapmadan önce böyle düşündüm ve farkı anlamak için ekran görüntülerinden önce ve sonra aldı. % 100 özdeş olduklarında oldukça garip görünüyordu. Onları soruya ekleyeceğim.
kevinmicke

Yanıtlar:


22

About ekranının önceki ve sonraki ekran görüntüleri, aynı Android, Baseband ve Kernel sürümlerinin yanı sıra aynı Build Number'a sahip olduğumu onaylıyor

Aslında, bilmiyorlar. İlk ekran görüntüsü, JWR66 V'nin yapı numarasını gösterir ve ikincisi JWR66 Y'dir . Resmi bir değişiklik günlüğü yayınlanmadı, ancak T-Mobile'ın belgeleri güncellemenin "güvenlik" güncellemelerini içerdiğini gösteriyor. Bu makalede gerçek kod taahhütlerinin bazı (gayri resmi) tartışmasını da bulabilirsiniz . Dolayısıyla, sürüm numarası artırılmamış olsa da, daha önce sahip olduğunuzdan farklı bir yapıdır.


Gerçekten keskin bir göz ... Bunu özlediğime inanamıyorum. Onları galeride ileri geri çevirerek telefonumda karşılaştırıyordum, ama görünüşe göre daha fazla dikkat etmem gerekiyor. Teşekkürler.
kevinmicke

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.