Yerel bilgisayara IP yerine makine adı ile nasıl ulaşılır?


20

Geliştirici burada bir mobil uygulamayı prototipleme, biraz mobil cihazlar için yeni:

 • Ana dizüstü bilgisayarımda (şu anda) makine adı ile çalışan basit bir HTTP hizmeti var latitude.
 • vaioAynı WiFi ağını paylaşma adlı başka bir dizüstü bilgisayar bu hizmete erişebilir http://latitude:8080- başka bir deyişle, IP 192.168.xy'yi (veya o anda sahip olduğu dinamik IP'yi) bir latitudeşekilde kolayca çözebilir .
 • Artık aynı WiFi ağına bağlı olan HTC Android telefonlarım, IP adreslerine ulaşabiliyor ve latitudeböylece tarayıcısında açılıyor http://192.168.x.y:8080.
 • Ancak, burada da HTTP hizmetine eriştiğimde vaio, sadece yazarak http://latitude:8080ve telefonun geçerli dinamik IP'sini çözmesini sağladığım gibi makine adını da kullanmak istiyorum latitude. Bu işe yaramaz, yalnızca standart tarayıcı hata sayfasını edinin: "Web sayfası kullanılamıyor" .

Android'de ince ayar yapmam gereken bazı DNS ayarları var mı? Ayarlar ile oynamaktan hiçbir şey bulamadım ve bunun gibi bir soru Google için de çok zor ...

One V'de Android 4.0 ve One M7'de fark yaratıyorsa Android 4.2 bulunuyor.

(Android bilgisayarlarıma USB bağlı olmasa ve bir WiFi Erişim Noktası olarak davranmıyor olsa bile bunun çalışması gerekir - açıkçası, çünkü ana WiFi ağımı yine de tüketiyor).

Yanıtlar:


4

WiFi ve DHCP aracılığıyla yerel ağınıza bağlı olup olmadığınıza bakılmaksızın, Android her zaman Google'ın sunucularını kullanarak DNS girişlerini geçersiz kılıyor gibi görünüyor. Biraz gizli, ancak değiştirilmesi kolay - kendi DNS'iniz çalışıyorsa (bir çok yönlendirici zaten bunu sunuyor).

Bunu yapmak için, Ayarlar'daki WiFi ağları listenize gidin , WiFi'nizin girişine uzun basın, düzenlemek için seçin. Gelişmiş Ayarları etkinleştirin . Artık DNS girişlerini düzenleyebilirsiniz. İlk girişi kendi DNS sunucunuzun IP'siyle değiştirin ve ikinci girişi (DNS 2) geri dönüş için el değmeden bırakın.

Şimdi, kendi DNS'iniz yerel ağınızın makinelerini çözebilirse, bunlara ulaşmak için ana bilgisayar adlarını kullanabilmeniz gerekir. Kök yok ve hostsdosyayı düzenlemeye gerek yok (çalışan bir DNS hizmetiniz yoksa alternatif olabileceğini düşündüm). Ben ve ağımla burada mükemmel çalışıyor;)


Teşekkürler! İşte garip şey, bunu yaptığımda yönlendiricim (ağ geçidi) zaten DNS1 olarak girildi (ve Google'ın veya DNS2 olarak 8.8.4.4). Peki bu varsayılanlarla gidiyorum ve bunları
uyguluyorum

2
Windows ile hiçbir planım yok. Benim durumumda, Linux tabanlı bir ortam ve yönlendiricinin (AVM Fritz! Box) çalışan bir ad sunucusu var. Sorunsuz çalışır.
Izzy

Bu en fazla (çift ise) yalnızca Android'in eski sürümleri için geçerli olmalıdır. İlk dns'im benim yerelim, geri dönüş ise Google'ın 8.8.8.8'i. İle baktım getprop | grep -i dnsda See android.stackexchange.com/a/32278/15713
CE4

Firefox farklı davranıyor ve bu davranışı göstermiyor, bunu yapan Chrome'un çok amaçlı adres çubuğu (birleşik arama / URI giriş kutusu)
ce4

Firefox kendi DNS sunucularını kullanmıyor (en azından ben merak ediyorum). Tüm yazılımlar genellikle sistemden bu bilgileri ister, bu nedenle tarayıcı burada önemli olmamalıdır. @ ce4: Evet, cihazımda manuel olarak bu şekilde yapılandırdım : aynı geri dönüş, ancak birincil 4.4.4.4'ten yerel DNS sunucuma manuel olarak geçmek zorunda kaldım. DHCP sunucumun bu bilgileri gönderdiğini biliyorum, ancak bunu onurlandıran tek bir Android cihazı görmedim.
Izzy

1

IP yerine makine adı istediğimde HOSTS dosyasını düzenlerim. Cihazları ve IP adreslerini buraya eklemeyi deneyin. İşletim sisteminiz için hosts dosyasını Google'da aramak kolay olmalıdır.


2
HOSTS'u düzenlemek yalnızca dizüstü bilgisayarın IP adresi her zaman statik / aynı kalıyorsa yararlıdır. Hareket halindeyken, farklı WiFi ağlarında, dinamik IP adreslerinde çalışırken durum böyle olmayacak. Ayrıca HOSTS düzenleme köklü bir Android gerektirir ama ben "normal tüketici telefon" koşulları altında test etmek için köksüz ve büyük ölçüde zayıf kalmak gerekir ..
metaleap

0

/etc/hostsES Explorer ile cihazınızın hosts dosyası ( ) dosyasının sonuna iki satır ekleyin (köklü bir cihaza ihtiyaç duyar).

Şablon:

your_host_machine's_IP_address domain_name  

Örnek domain_nameolabilir localhost.

Misal:

::1 domain_name 

localhostIP adresi yerine URL çubuğuna yazarken iyi çalışır .


Ben düzeltilmiş \etc\hostsiçin /etc/hostsve biçimlendirme bazı değişiklikler yaptı. Niyeti değiştirmemeye çalıştım ama daha iyi görünmesini sağladım. Bir yere bulaşırsam haberim olsun.
Firelord

0

Benim durumumda, Windows 10'da, Windows güvenlik duvarını geçici olarak kapatmak, sörf yapmayı http://latitude:8080mümkün kıldı.

Uzun vadede bu tür bağlantıların güvenlik duvarından geçmesine izin vermek için bir kural oluşturdum ...

 • {Windows}> Başlat> "Güvenlik Duvarı"> Gelişmiş Güvenlik Özellikli Windows Defender Güvenlik Duvarı. Gelen Kuralları> Yeni Kural ...

  • Genel
   • İsim: LAN'dan TCP web bağlantıları
   • Güvenliyse bağlantıya izin ver ...
   • Seçin: "Doğrulanmış ve bütünlük korumalı ise bağlantıya izin ver"
  • Protokoller ve Bağlantı Noktaları
   • Protokol Türü: TCP
   • Yerel Liman: 80, 880
  • ileri
   • Bu kuralın uygulanacağı profilleri belirtin: Özel
 • {Android}. Dolphin ile değil Firefox veya Chrome ile test edin

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.