Bluetooth klavye bağlıyken ekran klavyesi nasıl görüntülenir


13

Çeşitli Android cihazlara sahip bir Bluetooth klavye kullanıyorum. Harici klavye bağlandığında Android'in çoğu sürümü (4.2.2'nin altında) ekran klavyesi hala kullanılabilir.

Bluetooth klavyeyi Android 4.2.2 çalıştıran bir Nexus 7 ile eşleştirdiğimde ekran klavyesi devre dışı bırakılıyor. Ekran klavyesini tabletten etkinleştirmenin bir yolunu bulamıyorum.

Bazı Bluetooth klavyelerde, ekran klavyesini değiştiren bir 'çıkarma' düğmesi bulunur. Bluetooth klavyeden erişemediğim, ancak yine de Bluetooth menzili içinde olduğum zamanlardan endişeliyim ve ekrana yazamıyorum.

Android 4.2.2 (veya üstü) bir cihazda Bluetooth klavye bağlıyken ekran klavyesini etkinleştirmenin bir yolu var mı?


Hemen çözülmezse sadece bir öneri, ana ekranınızda her zaman bir Bluetooth widget'ınız olabilir, böylece Bluetooth'u hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz.
John

Ben de bu soruya ilgi duyuyorum. Bir Bluetooth cihazı bağlandığında ekran klavyesini her zaman nasıl gösterebilirim? Çünkü droidimde, bir bluetooth klavye kurulduğunda otomatik olarak kapanacak ... Droidim kitkat 4.4 ile çalıştırılıyor
Sidhi Ciang

Yanıtlar:


7

Ekran klavyesini değiştirmenin yollarını test ediyordum. Bir Nexus 7'deki Android 4.2.2'de, bir Bluetooth klavye bağlıyken ekran klavyesini tabletten değiştirmek için aşağıdaki adımları izlemem gerekiyordu:

  1. "Giriş Yöntemini Seç" bildirimini etkinleştirmek için birden fazla klavyeniz olmalıdır. Bir hisse senedi Nexus 7'de Ayarlar'a ve ardından "Dil ve Giriş" e gidebilirsiniz. "Klavye ve Giriş Yöntemleri" altında, "iWnn IME Emoji girişi" veya "Google Pinyin Girişi" gibi başka bir klavyenin yanındaki kutuyu işaretleyin.
  2. (İsteğe bağlı) Başka klavyeniz yoksa Play Store'dan NullKeyboard veya AnySoftKeyboard gibi üçüncü taraf bir klavye yükleyebilirsiniz. Dil ve Giriş Ayarları'na geri yüklediğiniz 3. taraf klavyenin yanındaki onay kutusunu işaretleyin. Uyarı mesajını okuyun ve kabul ediyorsanız Tamam'ı tıklayın.
  3. Herhangi bir metin giriş kutusuna gidin
  4. Bildirim çubuğunuzda (sol üstte) "Giriş Yöntemi Seçin" etiketli yeni bir bildirim görünür, bildirime dokunun (Klavye Düzeni Seçin değil)
  5. "Giriş Yöntemini Seç" açılır penceresindeki ilk öğe, bir açma / kapama sürgüsü olan "Donanım" dır, "Kapalı" yı seçin
  6. Yazılım klavyenizi seçmek için aşağıdaki radyo düğmelerini kullanın (Google Klavyeyi seçtim)
  7. Geri düğmesine dokunduğunuzda ekran klavyesi görünür.
  8. Bluetooth klavye hala çalışıyor.

Nougat'ta, Klavye ve Giriş Yöntemi'nde harici klavyenizi seçin, 'Sanal klavyeyi göster' gibi bir parametre olacaktır, sadece kontrol edin. Şimdi herhangi bir EditText'e dokunduğunuzda, sanal klavye görüntülenecek ve harici giriş hala işlevsel olacaktır.
adadion

3

Android 4.3'ü bir Nexus 7'de kullanıyorum. Android'i her iki klavyeyi (ekran ve bluetooth) aynı anda kullanacak şekilde yapılandırabildim.

Bluetooth klavye kurulumu ve etkin ..

Ayarlarınıza gidin, ardından "Dil ve giriş" i seçin. "Giriş yöntemini seç" iletişim kutusunu açmak için "Klavye ve giriş yöntemleri" başlığının hemen altındaki "Varsayılan" seçeneğini tıklayın. "Donanım fiziksel klavyesi" ni kapatın .

Android 5.1'de biraz farklı: "Klavye ve giriş yöntemleri" nden "Geçerli klavye" yi tıklayın ve ardından "Donanım" etiketli bir geçiş var. O çevirin kapalı . ( Emre tarafından tespit edildi .)

Bu kadar!

Bluetooth klavye artık dil ve giriş ekranında görünmüyor ancak yine de kullanabiliyorum. Ayrıca, ekran klavyesi yeniden etkinleştirilir.


Bu en iyi cevap, ama benimkinde biraz farklıydı (Android M). "Klavye ve Giriş Yöntemleri" altındaki öğeye tıklayın ve Donanım'ı açın.
Emre

1

Sen kullanabilirsiniz Güvenli Ayarlar donanım klavyesini geçiş yapmak için Donanım Klavye Eylem. İlginçtir, yine de donanım klavyesini kullanabilirsiniz, ancak ekran klavyesi hala görünür.

Bu özellikle bir fare bağladığınızda (ve klavyesiz) kullanışlıdır ve klavyenin donanım klavyesi moduna girmesine neden olur.

Bunu yapmanın en basit yolu, ana ekranınızda bir kısayol oluşturmaktır. Güvenli Ayarlar kısayolunu / widget'ını seçin. Ardından, eylemi seçmenizi ister. Eylemler> Donanım Klavyesi'ni seçin. Ardından sizi üç seçenekli bir ekrana getirir: Açık, Kapalı, Geçiş.

Açık, donanım klavyesi moduna girdiğiniz anlamına gelir ve ekran klavyesi görünmez. Bu, yalnızca fiziksel klavyeniz gerçekten bağlıysa çalışır. Eğer yapmazsanız sadece bir hata tost verecektir.

Kapalı seçeneği, donanım klavyesi modunun kapatılması anlamına gelir ve metin kutularını seçtiğinizde bir ekran klavyesi görüntülenir.

Geçiş, şu anda hangi donanım klavyesi modundan açılacağı anlamına gelir.

Belgelerde öğrenebileceğiniz ve hayal gücünüzü ve araştırmanızı kullanarak Güvenli Ayarlar Donanım Klavye Eylemine bağlanmanın başka yolları da vardır.


Hmm - ve bu cevabı şimdi sizden 3. kez görmek: Bir şekilde bununla ilişkili misiniz? Tam açıklama o zaman, lütfen :)
Izzy

@Izzy Nope, sadece başka bir android meraklısı. Bir cevap bulduğumda internette bulduğum tüm soruları cevaplamayı seviyorum. Özellikle bunun için puan kazandığım stackexchange'te.
Tomas Ramirez

@Firelord Üzgünüm, bağlantı vermenin kötü olduğunu düşündüm, çünkü bu reklam gibi. Forumlarda genellikle işaretlenirsiniz, özellikle de benim gibi yeni olduğunuzda.
Tomas Ramirez

Tamam ozaman. Ancak diğer (aynı) cevaplara gelince: Kısa bir nasıl yapılır ekleyebilir, boşlukları doldurabilir (Tasker) ve bütçeyi adlandırabilir misiniz? Mesajlarınızı geliştirmek için her zaman düzenleyebilirsiniz ve uygulanabilecek cevaplar için puan verilir :)
Izzy

Güzel! Cevapta değişiklik yaptınız. Biçimlendirme kılavuzunu burada düşünebilirsiniz: android.stackexchange.com/editing-help Daha iyi okunabilirlik için cevabınızın (gelecekteki) bölümlerinin düzenlenmesinde yardımcı olabilir.
Firelord

0

Android 5.1 kullanıyorum. Mavi diş aygıtını bağlayın. "Dil ve Giriş" i açın, "Geçerli klavye" yi tıklayın. Donanımı açın. Benim için çalıştı.


0

Bir LG G5'te, tüm aktif bağlantıların ve programların bağlı olan Bluetooth'a dokunduğunu görmek için ekranın yukarıdan aşağıya doğru kaydırdığını duyduğunuzda Bluetooth'unuzu açtığını anladım. Bluetooth klavye bağlı klavye

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.