TÜM uygulamalar için titreşim bildirimini bir kerede kapatın


17

Stokumda, bir Nexus 4'te köklendirilmemiş Android 4.3, Vibrate when ringingSes Ayarları altındaki özelliğin işaretini kaldırırsam, yalnızca Aramalar için titreşimi kapatır. Bu, bireysel uygulamalar (Whatsapp, FB vb.) İçin titreşim bildirimini kapatmaz. Bu nedenle aradığım şey, titreşim sistemini geniş bir şekilde kapatma seçeneğidir , yani telefon, aramalar, metin mesajları veya uygulama bildirimleri gibi herhangi bir şey için titreşmemelidir.
Sanki bu zaman iOS'ta özelliği ... Vibrate on Silentolduğunu Off, sessiz moduna telefonu geçiş geniş sistemin kapalı titreşim döner.

Bu ayarı değiştirmemi sağlayan herhangi bir uygulama var mı?
Tasker bir öneri ise, hala öğrenme eğrisindeyken lütfen ayrıntılı bir açıklama sağlayın.

Güncelleme 1
Şu anda (Oreo'ya kadar) bunu root yapmadan ve aşağıda cevap olarak işaretlenmiş uygulamayı yüklemeden yapmanın bir yolu yoktur. Xposed kullanıcıları için ücretsiz bir alternatif var: VibrationTuner

Güncelleme 2
Bu bir sürpriz olarak gelmemeli, ancak MIUI'de bu var. MIUI 9.5 üzerinde test edilmiştir.Tam olarak NASIL kullanırım?
Gh0sT

İnsanları bu endişeyi dile getirdiğim ve aynı zamanda bu soruya bağladığım aşağıdaki bağlantıya gitmeye ve Android telefonlarda bu özelliğin ihtiyacını artırmaya çalışacağım. Yorum, yıldız gibi, muhtemelen orada forumda ne yapabilirsen yap. Bu, Android ekibinin dikkatini çekmeye yardımcı olabilir. Titreşim ayarlarını sistem genelinde kontrol etme .
adityap

Yanıtlar:


8

Güncelleme: Android Pie (9.0) sonunda tüm titreşimleri devre dışı bırakmanızı sağlar. Ayarlar uygulaması> Erişilebilirlik> Titreşim'e gidin. Bazı ROM'larda hala bu seçenek yoktur, bu durumda eski çözümüme göz atmak isteyebilirsiniz.


Eski çözüm - Android Oreo veya daha eski sürümler için geçerlidir (<9.0):

Stok Android'in tüm titreşimleri devre dışı bırakma seçeneği yoktur. Bu da beni hayal kırıklığına uğrattı, bu yüzden onları sistem çapında kapatabilecek bir uygulama yaptım - https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.blade.globalvibratetoggle

Titreşimleri devre dışı bırakmak için API olmadığından köklü bir telefon gereklidir.

Uygulamanın temelde bu kabuk komutu için kullanıcı dostu bir sarıcı: chmod 444 /sys/devices/virtual/timed_output/vibrator/enable.


0

Erişilebilirlik bölümüne gidin ve bildirim hatırlatıcısını kapalı olarak ayarlayın. Aksi takdirde, size her 15 saniyede bir ses veya titreşimle hatırlatır.


2
OP'nin sorduğu şeyin bu olup olmadığından emin değilim. Bu ayar, arama sırasında aldığınız periyodik titreşimi kontrol etmez mi? Bence soru, tüm bildirimlerden titreşimi nasıl devre dışı bırakacağımızdır .
eldarerathis

0

Ayarlar / Ses / Zil sesi ve bildirim / Cihaz titreşimi altında bir seçim kutusu bir oluştur düğmesi ile birlikte gelir. İçinde hiçbir şey olmayan bir titreşim deseni oluşturdum ve hiçbirini etiketlemedim. Cihaz titreşimini yok olarak ayarlayın ve bitti. Çalışıyor gibi görünüyor.


0

Ayarlara gidin - sesler ve bildirimler - diğer sesler ekran dokunuşunda titreşimi kapatır.


1
Bu, bildirim davranışını değiştirmez. Ekrana dokunduğunuzda sadece bir geri bildirim ayarıdır.
Dan Hulme

-1

Mesajlaşma> Menü (sol alt düğme)> Ayarlar> Bildirim Ayarları> Titreşimin İşaretini Kaldır


2
Bu sadece Mesajlaşma uygulamasında titreşimi kapatır. Soru, tüm uygulamalar için titreşimleri kapatmaktır.
Dan Hulme

-1

Git Ayarlar → Dil ve Andriod Klavye Ayarları → Girdi → Klavye ve Giriş Yöntemleri altında → (sonraki kullandığınız klavyeye dişli) Genel işaretini Anahtar basın Titreşim .

Ana Ekran tuşu, Geri tuşu ve diğerleri de dahil olmak üzere tüm klavye tuşlarında titreşim kapalı olmalıdır.

Değilse, şu adrese gitmeniz gerekebilir: Ayarlar → ErişilebilirlikSistem altında , açıksa HAC (Dokunsal Geri Bildirim) işaretini kaldırın .

Şimdi hem "HAC" hem de "Tuşa Basarken Titreşim" kapalıyken telefonunuzun titreşimsiz olması gerekir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.