Telefonumun herhangi bir internet kullanmasını nasıl önleyebilirim?


13

Tuhaf bir planım var ve telefonum bu ay bant genişliği kullanımını aştı ... çoğunlukla Gmail, Twitter vb. ve 30 sent orada ön ödemeli paramı kullanıyorum.

Aşağıdakileri yaptım:

  • Kablosuz bağlantıyı kapattı (telefonum şu anda herhangi bir WiFi noktası görmüyor)
  • Tüm uygulamaları kapattı
  • Verilerin senkronizasyonu kapatıldı

Ancak hala beni burada ve orada dinging ve iki gün içinde otomatik olarak yeniden yüklenene kadar telefon dakika sürmesi gerekiyor. Bazı uygulamaları öldüreceğimi fark ettim ve sonra tekrar açıldıklarını öğrendim ... ve telefona söylemememe rağmen senkronizasyon.

Telefonu uçak moduna geçirmeme (önemli bir telefon görüşmesi beklediğim için yapmak istemiyorum - ayrıca telefonum da tamamen işe yaramaz hale geliyor.), 3G şebekesini kullanmasını engelleyemiyorum !


Uçak modunda nb birçok telefon anlık olarak önyükleme sırasında hücresel bağlanır
daithib8

Yanıtlar:


9

APN Bağlantısı ayarlarını öldürmeniz yeterlidir. Ayarlar altında bir yerde. Ve aslında mobil internet için bir anahtar var. Bunu da devre dışı bırakın. Benim için bir cazibe gibi çalıştı. Bulamazsanız, ana ekranınıza Güç Tasarrufu widget'ını ekleyin, bu seçeneğe sahiptir


Kesin ayarları ararken bana bir dakika ver :)
LordT

Bence işe yaradı. 3g sembolü yok! :)

5

Galaxy S cihazımda, güç düğmesini bir saniye basılı tutabilirsiniz ve bir menü çıkacaktır. Devre dışı bırakmak için "Veri ağı modu" na basın. Aynı şekilde yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Buna sahip değilseniz, Veri etkin veya Paket veri veya benzerlerini kullan seçeneğine gidip Settings -> Wireless and network -> Mobile networksişareti kaldırabilirsiniz .


2
İnanılmaz olan bu özelliğe de sahiptir.
Gary

4

Kullandığım APNdroid (ücretsiz pazarda da mevcuttur). Bir düğmeye basarak verileri kolayca açabilir veya kapatabilirsiniz.

Verileri kolayca açmak veya kapatmak için ana ekranınıza APNDroid widget'ı ekleyin.


3

Verileri bir süre kullanmak istiyorsanız (bir twitter uygulaması çalıştırıyormuşsunuz gibi gelebilir), ikinci Jonathan'ın APNdroid fişini kullanırım.

Yükledikten sonra, ekranınıza uzun basın ve APNdroid widget'ını ana ekranınıza yerleştirmek için "widget'lar" ı seçin ve verileri açıp kapatabilirsiniz. Diğer gerçekten kullanışlı widget, güç tüketimi üzerinde kontrol vermek için nominal olarak orada olan ancak işlevsel olarak bluetooth, wifi, GPS ve arka plan senkronizasyonunu açıp kapatmanızı sağlayan "Güç Kontrolü" dür.

Wifi olsa da, dakika hiç kullanmamalı. 3G şebekesi yerine kullanabilmeniz gerekir.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.