Telefonumda Bilinmeyen Kaynaklar etkin, şimdi ne olacak?


20

Bu soru ile aynı çizgide . Bilinmeyen Kaynakları etkinleştirmeyle ilgili özel olan nedir ve etkinleştirildikten sonra yapmam gereken şeyler nelerdir?


Ben oy verdim ama dün gece oyları tükendi ... ~ 6 saat içinde tekrar kontrol edin.
Gary

Yanıtlar:


16

Bu, Android Market dışındaki kaynaklardan bir uygulama (yani .apk dosyası) almanıza ve çalıştırmanıza olanak tanır. (yani, bir geliştiricinin sitesinden indirmeden, bir e-postadan vb. alırsınız). Bu kadar.

Düzenleme: Bilinmeyen Kaynaklar'ı etkinleştirdiğinizde bu yayın geri kalanları kapsar: Bir uygulamayı yalnızca APK dosyasıyla nasıl yükleyebilirim? .


3
Örneğin, Bilinmeyen Kaynaklar'ı etkinleştirmek Swype klavyesinin Beta sürümünü beta.swype.com'dan yüklememe izin verdi (ancak telefonunuzda Swype zaten varsa bunu yapmayın)
Luke Dunstan

Ah guzel. Her zaman köklenme sonrasında yapılacak bir şey olarak listelenen "bilinmeyen kaynakları etkinleştirme" yi görmüştüm, ama neden böyle bir açıklama görmedim.
travis

Dell Streak'imde "Bilinmeyen kaynaklar" yok. Bu seçeneği almak için ne yapmalıyım ??? Lütfen yardım et!
Pavel Popov

@Pavel: Operatörünüz olarak AT&T bulunmalıdır. AT&T, "Bilinmeyen Kaynaklar" seçeneğini ünlü olarak devre dışı bıraktı. Telefonunuzu rootlamak ve özel bir ROM kurmak istemiyorsanız, şansınız kalmaz.
ale

1

M.getjar.com adresini ziyaret edin ve çıldırın! huysuz kuşlar indir. Birçok insanın sevdiği oyun gibi görünüyor.

Cut the Rope'un bir android sürümü olup olmadığını merak ediyorum.


1

Bilinmeyen Kaynakları etkinleştirmenin en özel yanı nedir?

Üçüncü taraf uygulamaların Android işletim sisteminizde yaşamasına ve gelişmesine izin vermek için ikincil ağ geçidini açar . İlk, merkezi ve güvenilir ağ geçidi Google Play Store'dur.

Bu ayar, geliştiricilerin uygulamalarının dağıtımı için aşağıdaki kanalları kullanmasına (bunlarla sınırlı değildir) izin verir:

  • Amazon AppStore, F-Droid ve daha birçok uygulama Marketi aracılığıyla
  • E-posta ile - kullanıcı Android destekli cihazlarında e-postanızı açtığında, Android sistemi APK'yı tanır ve e-posta mesajında Şimdi Yükle düğmesi görüntüler
  • bir Web sitesi aracılığıyla - bu forumları da içerir.

Kaynak: Alternatif Dağıtım Seçenekleri

Bir uygulamayı yüklemenin en yaygın yolları şunlardır:

  • Google Play Store gibi bir sistem uygulamasından
  • dan , komut satırı aracı
  • yerel Paket Yükleyici uygulamasından - yalnızca bu Bilinmeyen kaynaklar ayarını etkinleştirdiğinizde çalışır
  • istismarlardan - tek tıklama kök uygulamalarının ekmek ve tereyağı

Gördüğünüz gibi, ilk seçim sizi cihazla birlikte gönderilen her şeye bağlar; ikinci seçenek kullanıcı dostu değildir ve bilgisayar gerektirir; dördüncü her açıdan güvenli olmayan bir seçimdir; üçüncüsü kullanıcıya kalan tek şeydir. Özel ya da değil , istediğiniz her yerde ve her yerde Play Store'da bölgenizde bulunmayan veya bulunmayan uygulamaları yükleme özgürlüğünü veren şey budur .

Bazı ağ sağlayıcılarının, kullanıcıların bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemesine izin vermediğini unutmayın . - Kaynak

Unutulmamalıdır ki sizin için değil, aynı zamanda kötü niyetli niyeti olan geliştiriciler için de özel .

Elena, zararlı uygulamalara karşı koruma makalesinde şunları kaydetti:

ÖNEMLİ: Telefonunuz ve kişisel verileriniz, bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulamaların saldırılarına açıktır. Bilinmeyen kaynaklardan uygulama indirmeye izin verirseniz, telefonunuzun hasar görmüş olabileceğini veya veri kaybedebileceğini unutmayın.

Uyarı, aynı makalede bulunan aşağıdaki ifadeye güçlü inançlarından kaynaklanıyor sanırım:

Google Play Store, zararlı olabilecek uygulamaları engelleyerek cihazınızın korunmasına yardımcı olur. Bir uygulama Google Play'de yayınlanmadan önce, zararlı olmadığından emin olmak için incelenir.

(Vurgu madeni)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.