Google Play Hizmetlerinde (örneğin, birleşmiş yer sağlayıcı) sorunlar nerede bildirilmelidir?


23

Google, açık kaynaklı Android platformuna dahil etmek yerine Google Play Servisleri uygulamasında Konum Servisleri de dahil olmak üzere bir takım hizmetleri bir araya getiriyor. Bunun arkasındaki ana nedenler, OEM'lerin tüm platformu güncellemelerine gerek kalmadan çekirdek servislerin sık güncellemelerini desteklemek ve bazı özel hizmetlerin uygulanmasını gizlemektir.

Sorun şu ki, Google Play Servisleri ve Konum Servisleri ile ilgili sorunları bildirmek için iyi bir forum gibi görünmüyor (örneğin, yeni sigortalı yer sağlayıcı ile ilgili sorunlar).

İşte bildiğim Android sorunlarını bildirmek için mevcut seçenekler ve bunların hiçbiri bir Google Play Hizmetleri sorununu bildirmek için doğru yer gibi görünmüyor:

  1. Google Play Hizmetleri sayfasının altındaki "Destek" bağlantısı - Başlamak için en açık yer, ancak genel Android Geliştirici Destek sayfasına yönlendirir .
  2. Android için Google Ürün Forumu - Bu forum Google Play Servisleri için konuyla ilgili görünüyor, ancak 3 Eylül 2013 itibariyle kapandı .
  3. Android Açık Kaynak Projesi (AOSP) sorunu izleyicisi - Burası, Android Geliştirici Desteği sayfasındaki "Bir platform hatası bildirin" bağlantısının işaret ettiği yerdir. Bu sorun izci AOSP içindir ve Google Play Hizmetleri AOSP'den bağımsız olduğundan, Google Play Hizmetleri ve Google tarafından uygulanan ağ Konum Hizmetleri ile ilgili sorunlar (eski ağ sağlayıcısı dahil) burada açıklanmaktadır .
  4. android-platform Google Grubu - Google ürünlerini değil, AOSP'yi de hedeflemektedir.
  5. android geliştiricileri Google Group - Grubun açıklaması, AOSP sorun izleyicisine (yukarıdaki 3 numaralı) böcek / özellik isteği gönderdiğini söylüyor. Ayrıca, bu gruba gönderilen konum / Google Play Servisleri ile ilgili çoğu soru Android ekibi tarafından nadiren ele alınmakta ve cevaplar çoğunlukla diğer geliştiricilere aittir.
  6. StackOverflow - Burada Google Play Servisleri / konum etiketleri var, ancak herhangi bir sorunun Google tarafından gözlemlendiğine veya tetiklendiğine dair herhangi bir gösterge yok.
  7. Google Haritalar API'sı Sorun Takibi - Android Haritalar API'sı v2 - Sorun izleyicinin bu özelliği, özellikle Google Play Hizmeti’nin (Google Play Hizmetlerinin bir parçası olan) Android Maps API v2’ye yöneliktir; Google Maps API v2'den ayrı.

Google Play Hizmetleri ve Konum Hizmetleriyle ilgili sorunları bildirmek için uygun konum nedir?

Öncelikle sorunları geliştiricinin bakış açısından bildirmekle ilgileniyorum.


2
Geliştirici bakış açısıyla mı, yoksa son kullanıcıdan mı soruyorsun? Google Play Hizmetlerini kullanımınıza bağlı olarak sorunları farklı yerlerde rapor etmenizi beklerdim.
bmdixon

1
@bmdixon Öncelikle geliştirici bakış açısı, ancak ideal olarak cevap her ikisini de içerecektir. Bununla birlikte, kullanıcılar genellikle bir sorunun Google Play Sevices'ten mi yoksa başka bir bileşen / API'den mi kaynaklandığını bilemezler.
Sean Barbeau,

3
Google’ın Google Play Hizmetlerini ortalama son kullanıcı için görünmez ancak tümü görünmez hale getirmek istediğini hissediyorum. Bununla ilgili sorunlar normalde bozuk bir uygulamada veya özellikte kendini gösterir ve kullanıcıları standart uygulama destek yollarını izlemeye zorlar . Bununla birlikte, sorunuzun geçerliliği hakkında bir yorum değil - geliştirici / meraklı bakış açısına göre çok iyi bir soru.
Bay Buster

1
Destek bulamadığım benzer bir sorun vardı: code.google.com/p/android/issues/… . Listede bulunduğunuz kanalların çoğunu denedim, ancak hiçbir yere ulaşmadım. Bu bana her şeyi bırakmam için yol açıyor .... Buna bir cevap bulursanız, duymak ilginç olur.
ddewaele

@ddewaele Ne yazık ki henüz iyi bir forum bulamadım.
Sean Barbeau

Yanıtlar:


3

Sonra sorunuzu göründüğünden emin olduğunuz yere gönderin: googleplus help . Bu bağlantı, sonuçta, kapalı sayfanın herhangi bir gerçek geliştirici etkileşimi ile sunduğu bağlantılardan biri. Baktım ve birçok sorunun konu dışı olduğunu gördüm, ancak anketörler genellikle doğru foruma yönlendirildi veya soruları cevaplandırıldı. Ve her zaman orada olmanızın nedeni olarak bahsettiğiniz "kapalı forum" sayfasına geri dönebilirsiniz. Meşru bir sorunuz var; Onlara bunu, mümkün görünen tek yolla bildir!


1

Ayrıca onlar için bir hata bildirmeye çalışıyorum ve nerede olduğunu bilmiyorum. User53872 yukarıdan gelen naswer /android//a/63627/51412 beni Play Store'a yönlendirdi ve e-posta adresi var

apps-help@google.com

hataları bildirmek için kullanılabileceğini düşünüyorum.

Bu konunun bir başka yolu, resmi google örneklerinde uygun bir repo bulmak , örneğin android-play-location ve üzerlerinde ateş github tarzı sorunu bulmak ve hedefin yanıt verip vermediğini görmek.

Bu yöntemin başarılı olabileceğini görüyorum, işte örnek :

Bunu ekibime ilettim ve onlar da bir göz atıyorlar. Onlardan geri duyduğumda bu sorunu güncelleyeceğim.


0

Bir keresinde 2 saatimi Google’da android’de bir hatayı bildirmenin bir yolunu bulmaya çalışırken harcadım ve görünüşe göre en azından kullanıcı bakış açısıyla yapmak imkansız.

Hiçbir hata takipçisi yok, teorik olarak bazı posta listelerini kullanabilirsiniz, ancak Google çalışanlarının gerçekte bunları okuduğunun garantisi yoktur.

Ayrıca, oyun mağazasından cihaz satın almadığınız sürece (geçerli sipariş numarası girmeniz gerekir) destekle bağlantı kurmanın kesinlikle bir yolu yoktur, bu nedenle yerel satıcıdan Nexus 7 satın alan kişiler (benim gibi) destek veremezler.

Özetlemek için: Yapamazsınız.


0

Belki bununla ilgileniyorsunuz: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=65177965&postcount=30

Ben de benzer bir problem yaşadım: Google oyun servisleri ile telefonumu etkinleştirdim (SM-N9005) Note3 (Hala Android 4.3'te) hiç derin uykuya dalmadı. Dün bunu denedim: Hizmeti devre dışı bıraktım, /data/data/com.google.android.gms/ dizininin içeriğini sildim, yalnızca dizinden çıktıktan sonra google play hizmetleri güncellemelerini kaldırdım ve en son sürümü yeniden yükledim. Şimdi telefonum tekrar uyuyor. Bu nedenle, bu sorunun zaman içinde bu dizinde meydana gelen bozulmalardan kaynaklandığını düşünüyorum. Şimdi google oyun hizmetlerini AÇIK, konum hizmetlerini açık, gps etkin. ve akü boşalması minimumdur.


0

Google'ın geri bildirim formunu kullanarak geri bildirimde bulunabilirsiniz.

Bunu yapmak için, Google Ayarları uygulamasını açın, sağ üstteki üç noktaya basın ve "Yardım ve Geribildirim" i seçin. Ardından sayfanın en altına gidin ve "Geri Bildirim Gönder" i seçin. Bu seçenek yukarıda belirtilen formu açarak sorununuzu tanımlamanıza ve tanılama verileri Google’a göndermenize olanak sağlar.


-1

Doğrudan Google oyunda Google Hizmetleri için bir geri bildirim verebiliriz. Bağlantıya git https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gms . Bu bağlantı, Google Play'de doğrudan "Google Hizmetleri" ne gideceğini açacaktır.


6
İncelemeyi bırakmak, herhangi bir yazılımdaki bir hatayı bildirmenin doğru yolu değildir. Yeterince yararlı bilgi veremezsiniz ve aynı problemi olan diğer kullanıcılar işbirliği yapamaz. Geliştiricilerin bu şekilde açık hataları izlemelerinin yolu yoktur. Ve sadece en küçük organizasyonlarda, yorumunuz hatayı düzeltebilecek durumda olan herkes tarafından görülecektir.
Dan Hulme
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.