Metinle Konuşmanın kullanılmasının gizlilik üzerindeki etkileri nelerdir?


11

Android için Talk-To-Text uygulamasının sesinizi Google'ın sunucularına göndermesi, konuşmanızı metne ayrıştırması ve ardından metin dizesini tekrar ahizeye göndermesi durumunda, Talk-to-Text kullanmanın gizlilik etkileri nelerdir?

Bu, örneğin, sevgili Nexus One'ım için söylediğim her şeyin Google'ın sunucularında depolandığı anlamına mı geliyor?

Google Hizmet Şartları özellikle bu sorunla mı ilgili?


3
Söylediğiniz her şey size karşı kullanılabilir ve kullanılacaktır!
Ivo Flipse

@Ivo LOL, güzel mizah anlayışı! Bu bir cevabın olmadığı anlamına mı geliyor? ;-)
rAndy

1
En azından onların ToS'larını okumak için uğraşmadım. Gizlilik konusunda endişeleniyorsanız, özel tutmak istediğiniz şeyler için bu tür hizmetleri kullanmamalısınız;)
Ivo Flipse

1
kovulmadı, terfi etti.
Ryan Conrad

2
Bahse girerim, benimkini veri yaparlar ve insanların ne hakkında konuştukları ve arama yaptıklarıyla ilgili verileri depolarlar, ancak üzerinde adınız veya IP'niz olan bir dosyada saklanmadığına bahse girmeye razı olurum. Telefonunuzu kaybettiğinizde veya bir wifi dinleyicisi veya TJX gibi bazı perakende kurumlarında veri ihlali kullanan biri tarafından verilerinizin tehlikeye girmesi daha olasıdır. Eğer TOS'ta gerçekten ne olduğunu bilmek istiyorsanız, TOS'u okuyan ilk kişi olmak için girişimde bulunmalısınız.
Matt

Yanıtlar:


11

Google'ın Mobil Gizlilik Politikası'ndan :

Ses tanıma özelliklerine sahip ürün ve hizmetler için, ürün veya hizmete yaptığınız ses girişinin bir kopyasını ve iade tanıma sonucuna yaptığınız düzeltmeleri toplayıp saklarız. Ses girişinizin işlenmesini iyileştirmek için ayrıca birkaç saniye ortam arka plan gürültüsünden geçici belleğe sürekli kayıt yapabiliriz. Bu kayıt yalnızca geçici olarak cihazda kalır ve Google'a gönderilmez. Ses tanımayı kişiselleştirmeyi seçerseniz, ses verilerinizi Google Hesabınızla ilişkilendiririz.


İyi bulmak, @Iain.
ale
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.