Android telefonda wifi, GPS vb. Bir gecede kapatabilir miyim?


19

Android telefonumun pilden tasarruf etmek için bazı özellikleri gece boyunca otomatik olarak kapatmasını ve sabahları yeniden etkinleştirmesini istiyorum. Yapmak istediğim şeyler arasında:

  • Kablosuz bağlantıyı kapat
  • GPS'i kapatın
  • Yalnızca 2G veri ağlarını kullanın

Herhangi bir süslü boşta algılamaya ihtiyacım yok. Bunu 12: 00-06: 00 arasında yapabilme yeteneğinden memnun olurum

Hangi Android uygulamaları bu tür şeyler için iyidir?

Yanıtlar:


7

Bir uygulama için ödeme sakıncası yoksa, o zaman bu tür bir şey çok benzer Yerel Android yapar için, açma ya da kapama düğmesi şeyler ayarlayın veya para cezası gibi zaman belirli koşullar telefonunuzda uygulamaları da çalıştırabilir / kaba konum, vb karşılandı. Ayrıca piyasada ekstra işlevsellik yükleri veren birkaç Locale eklentisi (birçoğu ücretsiz) bulunmaktadır.


4
Belki de Locale ne yazık ki artık ücretsiz değildir ;-)
Ivo Flipse

1
İyi bir nokta, bunu tamamen unutmuştum. Şimdi güncellendi.
GAThrawn

En iyi $ hiç Android telefonunuzda harcayacaksınız.
Marc

1
Tasker'ın daha güçlü ve daha ucuz olduğuna inanıyorum (11 dolar yerine 6 dolar). Ve Locale tüm beta test kullanıcılarını kesmek çok hoş değildi. tasker.dinglisch.net
Endolit

Bunu yapmak için kesinlikle Tasker'ı kullanabilirsiniz. Arayüzlerine alışmak biraz zaman alıyor, ancak birçok senaryo için adım adım örnekleri olan iyi bir wiki var.
TomG

7

Kullandığım Tasker daha tam olarak ve çok (çok) yapmak. 2G ve 3G arasında geçiş yapıp yapamayacağınız, bahsetmediğiniz ahizeye bağlı gibi görünüyor. İşte Tasker Wiki'den, telefonun gece Uçak moduna nasıl ayarlanacağını gösteren bir örnek .

GPS'in yalnızca bir şey kullanıyorsa güç kullandığını unutmayın, bu nedenle kapatmanın pil ömrünüzde anlamlı bir fark yaratması pek olası değildir.


6

Belki SweetDreams bu işi senin için yapabilir. Bir kural setine göre, bluetooth, wifi'yi kapatacak ve belirli bir zaman aralığında seçtiğiniz zil sesi yapılandırmasını seçecektir.


3
Belki onun ne yaptığını biraz açıklayabilirsin?
Ivo Flipse

İyi nokta, ben

5

Llama'yı bir programda benzer şeyler yapmak için kullanıyorum , örneğin çalışma saatleri boyunca işteyken telefonumu sessiz duruma getiriyorum, evden çıktığımda Wi-Fi'yi kapatıyorum vb.

Olayları, saat / tarih, ekran açık / kapalı, pil seviyesi vb. Gibi diğer koşulların bulunduğu yerlere göre gerçekleşecek şekilde ayarlayabilirsiniz. konum, bu yüzden pilinize hiç yemiyor. Lama kök gerektirmez. Kullanımı çok kolay buluyorum ve şimdi istediğim gibi yapılandırdığım için, bir şeyi değiştirmek istemedikçe hiç bakmıyorum.


4

Zamanlanmış zamanlamalara göre wifi, gps, zil, parlaklık vb. Değiştirecek / kapatacak Timeriffic (ücretsiz) kullanıyorum .

Ne yazık ki "Yalnızca 2G veri ağlarını kullan" seçeneklerde yok.


şimdiye kadar en iyi ücretsiz çözüm!
AnDroDroo

3

Ayrıca, hakkında konuştuğunuz her şey ve daha fazlası ile gece modu seçeneği olan Juicedefender https://market.android.com/details?id=com.latedroid.juicedefender&hl=tr kullanıyorsanız , JuiceDefender zaten harika. Son olarak, telefonunuzu köklendirdiyseniz, Cyanogenmod http://www.cyanogenmod.com/ ayrıca bir gece moduna sahiptir.


1
CyanogenMod 7'deki "Sessiz Saatler" harika, beni gece uyandıran bir e-posta / kısa mesaj hakkında endişelenmem gerekmiyor. Aramalar aynı olsa da, bu yüzden acil / gece geç saatlerde çağrı kaçırmayın.
thunsaker

2

Kesinlikle bulunduğunuz yere göre yapabilirsiniz: http://www.twofortyfouram.com/product.html

Zamanını anahtarlama kriterlerinden biri olarak kullanıp kullanamayacağınızı sordum, yapamazsanız şaşırırdım. Kutusundan çıkmasa bile, yapacağımdan emin olduğum bir eklenti sistemi ve komut dosyası var.

Uygulamanın sahibi değilim, bu yüzden onun etkinliği hakkında yorum yapamam, ama iyi referanslar gördüm.

  • Düzenle

Geliştiriciden gelen yanıt

Locale, konumdan bağımsız olarak gece sessiz kalmak gibi durumları yalnızca zamana göre değiştirmek için yapılabilir mi? John

-

Merhaba John,

Evet!


Ben kendi ve bu uygulamayı kullanın. Oldukça harika; belirli ayarları yapmak için ölçüt olarak konum, zaman, arayan, şarj cihazı ve pil seviyesini (veya herhangi bir kombinasyonu) kullanabilirsiniz. Önemli miktarda bellek kullanır ve bu koşulları izlemek için her zaman çalışıyor olmalıdır. Ama buna değer. Ben aslında bu ... Ben uyumak, işe, evden gidince benim ayarlarla uğraşmanız gerekmeyecek olamaz , ancak, GPS ayarlamak veya sadece 2G veri ağlarını kullanmak üzere ayarlamak.
Ben

0

Sessizlik , zil, Wi-fi, Bluetooth ve uçak modu ayarlarınızı planlanan aralıklarla otomatik olarak değiştirebilir.

Özellikleri:

  • Basit, sezgisel Holo temalı arayüz
  • Bir kez meydana gelen etkinlikleri planlayın veya haftanın belirli günlerinde tekrarlayın
  • Zil sesini sessiz, titreşim veya normal moda değiştirin
  • Kablosuz, Bluetooth ve uçak modunu açma ve kapatma
  • Zamanlanan etkinlik sona erdiğinde ayarlarınızı otomatik olarak geri değiştirme

Reklamsız ücretli bir sürümü de vardır .

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.