SIM kart gelmeden telefonumu kurmayla ilgili herhangi bir sorun var mı?


12

Yepyeni bir Samsung S4 mini satın aldı ve bir hafta içinde gelmesi gereken yeni bir SIM kart sipariş etti. Şimdiye kadar pili taktım ve şarj ettim.

SIM kart takılı olmasa bile açmalı mıyım yoksa tüm ayarlar ters gider mi? Örneğin, WhatsApp'ın bir çeşit SIM kart (telefon numarası) doğrulamasına ihtiyacı olduğunu duydum. Android, e-posta adresim ve SIM kartım hakkında beni en başından "vereceğim" e kadar çekmeye devam edecek mi?

Kısacası, SIM kart gelene kadar bekleyebilirim. Soru şu: Beklemek daha iyi mi (eğer öyleyse, neden)?

Yanıtlar:


18

Orada telefonda dönüm hiçbir şey yanlış ve kullanmaya. Telefonu Uçak moduna alın ve Wi-Fi kullanmaya başlayın ve uygulamaları yükleyin.

Nagging kısmına gelince, Hayır, Google siz seçene kadar cihazınızı veya SIM'i kaydetmeniz için sizi rahatsız etmeyecektir (cihazı ilk ekranda kaydettirmeyi atladıysanız). Google asla SIM'inizi kaydetmez, IMEI / EMSI'nizi hesabınıza kaydeder. Böylece SIM olmadan bile Google hesabını kullanabilirsiniz.

Ancak, cihazı Google'a kaydetmeden Google oyun hizmetlerinin hiçbirinden yararlanamayacaksınız. Diğer hizmetler (hesaplar) sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Whatsapp cep telefonu numaranızı (SIM değil) kaydeder, numarayı saklıyorsanız, bu telefonda Whatsapp'ı (S4 Mini) başka bir telefona mesaj alıp S4 Mini'de kodu girerek etkinleştirebilirsiniz (uygulama bu eski koddan çıkarılmalıdır Whatsapp aynı anda yalnızca bir telefonda çalışabileceğinden).

Ayrıca, Whatsapp herhangi bir sorun olmadan cihazdan cihaza değiştirilebilir, sadece aynı numara için cihazları değiştirirken tekrar kaydetmeniz gerekir.

Kısacası, cihazı açın ve normal telefon gibi kullanın (arama hariç). Endişelenecek bir şey yok.


3

SIM'in gelmesini beklerken cihaza aşina olmak istiyorsanız, cihazı açmayı, Google kaydını atlamayı ve uçak moduna geçmeyi düşünebilirsiniz. Ardından, işlerin nasıl düzenlendiğine, hangi uygulamaların önceden yüklendiğine vb. Bakmaya başlayabilirsiniz. Google hesabını şu anda yapılandırmadığınız için, uygulamaların yüklenmesi bu noktada söz konusu olmamalıdır (ve bunu bir kenara bırakmalısınız) buraya).

SIM kartınız geldiğinde ve takmadan önce, Ayarlar → Yedekle ve Sıfırla'ya gidin ve ayarlarına ; bu, cihazı ilk kez açmadan önceki durumuna döndürecektir. Ardından cihazı kapatın, SIM'i takın, tekrar açın.

Bu sefer Google hesabınızı yapılandırın. Bunu (fabrika ayarlarına sıfırlama) cihazında ilk kez yapmak, verilerinizin (kişiler, takvim vb.) Senkronizasyonunu da tetikleyecek ve eğer karar verdiyseniz Google Cloud Backup'ınızı ( eski cihaz da). Google Hesabınızın (ve ilgili uygulamaların / verilerinizin) görünümünden, bu, cihazı ilk kez açmışsınız gibidir. Artık ihtiyacınız olan tüm uygulamaları yüklemeye ve yapılandırmaya devam edebilirsiniz.


2

YASAL UYARI: Whatsapp SIM doğrulamasına aşina değilim; Ben kullanmıyorum.

Telefonunuzu SIM kartı olmasa bile kullanabilirsiniz. Google'ın hizmetlerinde SIM kart gerekmez. Bir Google hesabınız ve Kablosuz ağınız olduğu sürece - Google hesabınızı telefonunuzla kullanmak / giriş yapmak için en azından kablosuz ağa ihtiyacınız vardır - hazırsınız.

Ancak, belirttiğiniz gibi, SMS doğrulaması gerektiren uygulamaların çalışmaması mümkündür. Belki de daha sonra kurabilirsiniz.


0

Cihazınızı açıp Google hesabınıza sim olmadan giriş yapmanın bir zararı yoktur. Yalnızca bir kablosuz tablet satın almak ve Google hesabınızla oturum açmaktan farklı değildir. Kullanamayabileceğiniz tek uygulama, cihazınızın üzerinde bir telefon numarasının etkin olmasını gerektiren uygulamalardır. Kullanmama rağmen Whatsapp bu kategoriye girebilir, bu yüzden emin değilim. Sim gelmeden önce telefonunuzu istediğiniz gibi ayarlayabilir, sorunsuz bir şekilde tüm uygulamalarınızı yükleyebilirsiniz, vb. Bazı cihazlarda karşılaşabileceğiniz tek zorluk sim aktivasyon ekranını atlamaktır. Genellikle hızlı bir Google araması, cihaza erişebilmeniz için bunu nasıl yapacağınızı söyler.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.