Doğum günü hatırlatıcılarını nasıl etkinleştiririm veya doğum günlerini Nexus 4'te Takvim'de etkinlik olarak nasıl görüntülerim


14

Basit problem: Arkadaşlarımın doğum günlerini unutuyorum. Kişilerime (CardDAV-Sync adres defteri) kaydedilmiş tarihler var ve bunları Kişiler uygulamasıyla görüntüleyebiliyorum. Yine de bir uyarı veya hatırlatma oluşturmanın bir yolunu bulamadım. Alternatif olarak bunları Takvim'de etkinlik olarak görmek istiyorum. Bunu yapılandırmak için Nexus 4'ümün stok Android 4.3'ünde bazı seçenekler olduğunu umuyorum, ancak mümkün değilse, tam internet erişimi istemeyen basit bir hatırlatma uygulaması biliyor musunuz?

Şimdiden teşekkürler.


Google Takvim kullanıyor musunuz?
ale

Ayrıca, Play Store'a baktınız mı? Hatırlatıcı göndermek veya kişilerinizin doğum günlerini başka şekilde listelemek isteyen bir dizi uygulama görüyorum.
ale

@AlEverett: Stok Google Takvim uygulamasını kullanıyorum (eğer herhangi bir kullanımda ise 201306302 sürümü), ancak yalnızca kendi Radicale sunucumla senkronize edilmiş kendi CalDAV takvim veri setlerimi kullanıyorum. Hiçbir Google takvim veri kümesini görüntülememem veya senkronize etmem (daha iyi bir kelime olmaması nedeniyle).
Perseids

@AlEverett: Evet, ben bu uygulamaları gördüm ama hepsi özellik sürünme ve böylece izin sürünme muzdarip. Hattı tam internet erişiminde çiziyorum, çünkü kişisel verilerimi sunucularına gönderebilmelerini istemiyorum. Sorumda bunu isteyen pasajı vurguladım.
Kahramanlar

Yanıtlar:


4

..., ancak mümkün değilse, tam İnternet erişimi istemeyen basit bir hatırlatma uygulaması biliyor musunuz?

Konu ayrıca takvim uygulaması için Google forumunda tartışıldı ve gerçekten de sadece geçici çözümler var gibi görünüyor.

Ayrıca doğum günleri için bildirim sağlayan ve İnternet erişimine ihtiyaç duymayan bir uygulama da vardır: https://play.google.com/store/apps/details?id=de.noyer.consulting.contactevents.pro

Bu, küçük bir miktar için ücretli bir uygulamadır, ancak reklamlar için İnternet erişimi olan ücretsiz bir sürüm de vardır: https://play.google.com/store/apps/details?id=de.noyer.consulting.contactevents.free

Ücretsiz sürümü sizin için işe yarıyorsa denemek istiyorsanız, aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz:

 • Ücretsiz uygulamayı Play Store'dan indirin
 • Cihazınızı uçuş moduna geçirin
 • Uygulamayı başlat
 • Android 6 veya sonraki sürümlerde: İlk başlangıçta adres defterine erişim izni verme
 • Uygulamayı, widget'ı vb. Kontrol edin (Bildirimler yalnızca gece yarısı alınır)
 • Uygulamayı kaldırın
 • Uçuş modunu kapat
 • Pro sürümünü almaya değip değmeyeceğinize karar verin

Ücretli uygulama neredeyse hiçbir maliyeti yoktur - bu yüzden satın almak için mükemmel bir mantıklı.
ahorn

0

Bunun için de yerel bir yol bulamadım ve bunun neden cihazlarımdan birinde çalıştığını ama diğerlerinde çalışmadığını merak ediyordum. "Çalışan" cihazda, güzel bir widget ile gelen ve gerçekten kullanışlı olan Google Takvim için bir ön uç olarak aCalendar kullanıyorum . aCalendar ayrıca doğum günü hatırlatıcıları gönderir, widget'ın üzerinde gösterir ve ayrıca bildirim çubuğuna kaçırılması zor bir ipucu verir. Daha çok sevdiğiniz bir çözüm bulana kadar bu bir olasılık olabilir.


Teşekkür. Ayrıca makul izinlere sahip gibi görünüyor. Başka cevap yoksa bakacağım.
Perseids

Cihazım için seçtiğimde bunlar benim argümanlarımdı: Kullanışlı, rahat, hafif ve "makul izinler" :) İyi şanslar, daha fazla; "On-board alternatifler" i de merak ettiğim için bu soruyu izleyeceğim.
Izzy

0

Lütfen şu adımları izleyin:

 1. Gmail Kişilerinizin Doğum Günlerini Google Takvim'e Ekleme

Gmail Kişilerinizin Doğum Günlerini Google Takvim'e ekleyin

Gmail kişilerinizin doğum günlerini Google Takvim'e gösteren ve sizi uyaran bir takvim eklemek için:

Lütfen şu adımları izleyin:

 • Sadece normal ana ekranı görüntülemek için google.com/calendar adresine gidin
 • Sol taraftaki Diğer takvimler'in altında Arkadaşlarınızın Doğum Günleri'ni bulun, açılır oku tıklayın ve menüden Hatırlatıcılar ve bildirimler'i seçin
 • Etkinlik Hatırlatıcıları bölümünün altında Hatırlatıcı ekle'yi tıklayın, istediğiniz hatırlatıcıyı ayarlayın
 • Kaydet'i tıklayın

Bu teorik olarak soruyu cevaplayabilirken, cevabın temel kısımlarını buraya dahil etmek ve referans için bağlantı sağlamak tercih edilir (lütfen sorunuzu düzenleyin ve yapın). Aksi takdirde, bağlantının kopması durumunda sorunuz yardımcı olmaktan çıkar.
bmdixon

Bu kılavuzlar maalesef yalnızca Google takvimi için geçerlidir ve sorumda bahsettiğim caldav takvimi gibi diğer takvim hesapları için geçerli değildir. (Google hesabında kayıtlı iletişim bilgim yok.)
2014'te Perseids

11
Doğum günü takvimi için etkinlik hatırlatıcıları ayarlama seçeneği yoktur
L93

4
Bu cevap hangi gerçeklikte uzaktan bile doğrudur?
AMM

1
Bu cevap muhtemelen (2014) zamanında doğruydu, ancak şimdi modası geçmiş (2018).
ahorn
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.