K-9 Mail'de 2 adımlı doğrulamaya sahip bir Gmail hesabını nasıl ayarlarım?


19

Gmail hesabımı K-9 Mail'de kurmaya çalışıyorum, ancak gelen sunucuyu kurarken şu hatayı alıyorum: "Yanlış kullanıcı adı veya şifre". Giden bir sunucu kurmaya çalıştığımda, beni Google'daki iki adımlı doğrulamaya yönlendiren bir hata alıyorum.

Google hesabımda yapılandırılmış 2 adımlı doğrulamam var, ancak bunu K-9 Mail'e yükleyemiyorum. Her yerde arama yaptım ve farklı kılavuzları takip etmeyi denedim , örneğin bu soru ve ayrıca Google hesabımdaki şifreyi değiştirmeye çalıştım, ancak hiçbir şey yardımcı olmadı.

2 adımlı doğrulamayla Gmail hesabım için K-9 Mail'i nasıl doğru şekilde yapılandırabilirim?

Yanıtlar:


18

IMAP istemcilerinin genellikle uygulamaya özel şifreler kullanmaları gerekir 2 adımlı doğrulama kullanan hesaplara erişmek . Uygulamaya özel yeni bir şifre oluşturmanız ve ardından normal hesap şifrenizi kullanmak yerine gelen / giden sunucularınızı ayarlamak için bu şifreyi kullanmanız gerekir. Google'ın destek sayfası (yukarıda bağlantılıdır), bununla ilgili talimatları içerir. Özetle, prosedür:

Uygulamaya özel şifre nasıl oluşturulur?

  1. Adresini ziyaret edin Google Hesabı ayarları sayfanızı .
  2. Sol taraftaki simgesini tıklayın Güvenlik'i .
  3. "2 adımlı doğrulama" başlığı altında, Uygulamaya özel şifrelerinizi yönetin'i .
  4. Altında Uygulamaya özel şifreler bölümünün yetkilendirmek istediğiniz uygulama için açıklayıcı bir ad girin ve ardından "Uygulamaya özel şifre oluştur" u tıklayın. Daha sonra oluşturduğunuz uygulamaya özel şifreyi (ASP) göreceksiniz. ayrıca cihaz için yazdığınız adı ve kodu İptal Etme veya iptal etme bağlantısını da görebilirsiniz.
  5. ASP gerektiren bir uygulamada oturum açtığınızda, parolanızı ASP alanına girin ve uygulamanın kodu hatırlamasını istiyorsanız "Parolayı hatırla" seçeneğini işaretlediğinizden emin olun.

Teşekkürler, bu bir sır haline geliyordu. Ne yazık ki, uygulamaya özel şifre sadece 2xFactor kimlik doğrulaması kullandığınızda görünebilir. Bu, iki kişinin aynı posta klasörlerini paylaşmasını önler. Hala o emai girişine nasıl erişeceğinizi arıyorum.
olacak

1

Gmail sorunum 2 adımlı doğrulamayla doğru şekilde yapılandırılmadığından aynı sorunu çözmek için zorlandım. Birine yardımcı olması durumunda, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

2 Adımlı Doğrulamayı Aç

  1. Git 2 Adımlı Doğrulama sayfası. Google Hesabınızda oturum açmanız gerekebilir.
  2. Başlayın'ı seçin.
  3. Adım adım kurulum işlemini uygulayın.
    • Size bir kod içeren bir SMS gönderilecek ve kısa bir süre önce SMS ile aldığınız kodu girmeniz gerekiyor.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.