Şebeke operatörü seçimini bir kez ve herkes için nasıl zorlarsınız?


11

Stok Android 2.2 çalıştıran HTC Desire kullanıyorum (HTC donanımları ile). Ayarlar / Kablosuz ve ağlar / Mobil ağlar / Ağ operatörlerinde, "Ağları ara" (ve böylece bir operatörü manuel olarak seç) veya "Otomatik olarak seç" (muhtemelen bulabileceği herhangi bir şeye bağlanır) sağlayan bir ağ işlemi seçimi vardır.

Bölgemde şu anda 3 büyük hücresel şebeke operatörü var ve operatörler arası dolaşıma izin veriyorlar, ancak büyük bir dolaşım ücreti karşılığında. Operatör seçimini bir kez ve herkes için zorlayarak bu büyük ücretten kaçınmak istiyorum. Yukarıda belirtilen "Arama ağları" modunda operatörü ("Operatör A") seçersem işe yarar görünüyor ve bir tür işe yarıyor - yeraltına seyahat edene ve GSM modülü sırayla aşağıdaki durumlarla karşılaşana kadar:

  • A, B, C operatörleri kullanılabilir (yüzeyde) => tercih edilen "operatör A" kullanılarak her şey yolunda
  • Metroda hareket ediyoruz, hiç GSM şebekesi yok => her şey yolunda, şebekenin mevcut olmadığını gösteriyor
  • Yüzeyde ortaya çıkmaya başlıyoruz ve "operatör B" kullanılabilir hale gelirken, "operatör A" (tercih edilen) değil. Cihaz, çalışmakta olan her şeyin yürütülmesini durdurur ve yeni bağlantı fırsatı - "operatör B" yi "seçmek" için can sıkıcı bir menü açar. "Geri" düğmesi ile bu menüyü kapatabilirsiniz, durum yavaşça değiştikçe ve daha fazla operatör kullanılabilir hale geldikçe, bu menü birkaç kez daha açılır.

Yani, soru şu - mobil operatör seçimini bir kez ve herkes için nasıl zorlayabilirim ve son zamanlarda bulunan hücresel bağlantılarla son derece sinir bozucu (şu anda çalışan etkinlikleri kesintiye uğratır) açılır menüyü devre dışı bırakabilir miyim?

GÜNCELLEME: GSM / GPRS / EDGE / 3G (HSDPA) şebekeleri kullanıyorum ve aslında soru hem ses hem de veri trafiğine atıfta bulunuyor, bu yüzden APN'yi kısıtlamanın muhtemelen bununla ilgisi yok. Normalde, aynı bölgedeki eşzamanlı işleçler birbirleri arasında dolaşmaya izin vermez, bu nedenle bu sorun muhtemelen çoğu normal kullanıcı için mevcut değildir.


1
Bir CDMA telefonum var, bu yüzden seçeneklerimizin farklı olduğundan eminim ama size yardımcı olacak iki tane var. Veri dolaşımını değiştirebilirim ve dolaşım modumu "Yalnızca ev" olarak ayarlayabilirim. Bunun gibi seçenekleriniz var mı? Ayrıca, sadece Veri veya ses hakkında mı konuşuyorsunuz?
Matt

"HTC Desire Android hisse senedi 2.2 çalışıyorum kullanıyorum (HTC donanımları ile)" Üzgünüz, sorun orada olabilir. CyanogenMod, dolaşımda izin vermeme seçeneklerine sahiptir ve bir sağlayıcıyı zorlamanıza izin veriyor gibi görünüyor (her ne kadar sadece bir seçimim olsa da, AT&T)
Broam

Yanıtlar:


2

APN Kilidi çalışabilir. Ses veya SMS kullanma yeteneğinizi etkilemeyen, ancak telefonunuzun engellediğiniz ağlarla veri bağlantısı kurmasına izin vermeyen belirli telefon APN'lerini engelleme yeteneği veriyor (APN'leri değiştirerek telefonunuzun bağlanmak). Yine de dikkatli olmalıyım, APN'lerle uğraşmak bu uygulamanın henüz yorumu olmayan sorunlara neden olabilir.


APN'lerle ilgili sorun yaşamadığım için işe yarayacağını sanmıyorum: Aslında, sadece 2 APN'im var (biri genel internet iletişimi ve diğeri MMS'ler için) ve herhangi bir "kilitleme" gerekmez onlar. Bu sorunun şu anda hem ses hem de veri hücresel aktarımı ifade ettiğini açıkladım.
GreyCat
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.