Google Play Store'daki uygulamaları popülerliğe göre ('indirme sayısı') sıralamanın bir yolu var mı, yoksa başka türlü?


15

Google Play Store 'En İyi' uygulamalarını indirme sayısına göre sıralamaz. Bu, kullanıcıların en çok hangi uygulamaları indirdiğinin gerçek sırasını keşfetmenizi engeller, böylece indirme sayıları kendileri için konuşulan - ancak Play Store'daki 'En İyi' listelerinde tanıtılmayan yararlı uygulamalar hakkında sizi sık sık bilgilendirmezsiniz.

Google, kasten hangi uygulamaların insanlar tarafından en çok kullanıldığını görmemize izin vermiyor gibi görünüyor.

Android uygulamalarında veya masaüstünde olsun, Android uygulamalarının sıralarını şeffaf indirme numaralarına göre görmem için fark etmediğim, şık numara veya harici bir site var mı?


3
Google, sayıları yalnızca aralık olarak gösterir, ham sayıları göstermez. Yine de, kesin sayıların ne kadar yararlı olacağını görmüyorum. Tüm uygulamalar Play Store'da aynı süredir bulunmuyor. Ayrıca, indirmeler! = Uygulamayı kullanan kişiler; Bir çok insanın indirdiği ve kısa süre sonra kaldırılacağı çok fazla aşırı uygulama olduğundan eminim.
ale

1
@Al Everett, uygulamaları aralığa göre sıralasa bile (ve bahse girerim tam indirilen sayım sırasına göre uygulamaları sıralayacaktır - Google'ın her bir uygulama için bu verilere sahip olduğu açıktır), çok büyük bir yardımcı olacaktır. STILL, diğer 100.000.000 uygulama ile yapay olarak tanıtılan yalnızca 1.000.000 dls içeren uygulamalara sahip olmak ve daha sonra 10.000.000 uygulama arasında karmakarışık olmak yerine, uygulamaları genel indirme popülerliğine göre gösterir.

Piyasa arama sonuçlarını tarayıcıda
oynatın

Yanıtlar:


7

Yok ve bu listenin Android kullanıcıları için kötü olmasının birkaç nedeni var: -

  1. Her yeni uygulama sıfır indirmeyle başlar. Yalnızca indirme sayısına odaklanmak, güncellenmeyi bırakmış olsalar bile eski uygulamaları listenin başında tutarken yeni uygulamaların çıkarılmasını çok daha zor hale getirir. Birbirleri kadar popüler olan uygulamalar arasında bile, eski olan her zaman listede daha yüksek olacaktır.

  2. Bir milyon kişi bir uygulama indirmiş, ancak hemen kaldırıldı, bu araçlar bu kadar az değil, iyi olma olasılığı daha olasıdır. Yalnızca indirme sayısını kullanmak size yanlış bilgi verir.

  3. Ücretsiz uygulamalar ücretli uygulamalardan daha fazla indirilir, çünkü daha az risk vardır: istediğiniz şeyi yapmazsa veya çalışmazsa veya beğenmezseniz, tekrar kaldırabilirsiniz. Sektörde zaten bu nedenle piyasada sadece ücretsiz uygulamaların hayatta kalabileceğine dair yaygın bir his var. Reklamlarla (ve bunları kaldırmak için ödeme yapma seçeneği yok) ve mikroişlem tabanlı oyunlarla uygulamaların büyümesine yol açan şey budur. Sadece indirmelere dayalı bir liste yapmak, ücretli uygulamaların satışını daha da baskılayarak, sektörü daha fazla mikro işlem tabanlı oyun ve uygulama yapmaya yönlendirecektir.

  4. Google Play'in zaten sahte indirmeler, derecelendirmeler ve incelemelerle ilgili büyük bir sorunu var. Vicdansız geliştiriciler, beş yıldızlı bir derecelendirme için bir kez 1 dolar ödüyor (diyelim). İndirme işlemi, bir kullanıcı şeması (uygulamayı indirmek için ödeme alır veya başka bir ödül alır) veya kötü amaçlı yazılım içeren cihazları kullanarak gerçekleştirilebilir. Google, bu dolandırıcılıkları bulan ve onları icra eden vicdansız ajanslar arasında bir silahlanma yarışı. Google'ın hangi uygulamaların sırrı göstereceğine karar vermek için kullandığı yöntemi tam olarak tutması, sistemi oyunu zorlaştırırken ana aracıdır. Yalnızca indirmeleri temel alan bir listeye sahip olmak sahte indirmeleri daha etkili hale getirecek, bu da listeyi daha az kullanışlı hale getirecek ve güvenliği ihlal edilmiş Android cihazların ve Google hesaplarının bilgisayar korsanlarının değerini artıracaktır.

Görünüşe göre bu farklar hakkında biraz fark etmişsinizdir: sorunuzun bir bölümünde "indirme sayısı", ardından "kullanıcıların en çok hangi uygulamaları indirdiğini " (yani son zamanlarda toplam indirme sayısını değil) ) ve daha sonra "gerçekte en çok hangi uygulamaların kullanıldığını" bilmek istersiniz. Bunların hepsi farklı miktarlarda.

Tüm sorularınıza doğru cevap bulmak için , "hemen çıkma oranı" ile birlikte (daha fazla kullanıcının uygulamayı kaldırdığı daha fazla popülerliği daha fazla dikkate almak için ağırlıklı olarak zaman içindeki indirme sayısına dayanan bir sayıya ihtiyacınız vardır. hemen veya tek bir kullanımdan sonra) ve kullanıcıların derecelendirmelerini, ayrıca ücretsiz ve ücretli uygulamalar arasındaki istatistiksel farkı da göz önünde bulundurun. Bunun da ötesinde, herhangi bir parametreye çok fazla ağırlık vermeyerek sistemi oynayan insanların cesaretini kırması gerekiyor.

Google Play'in yaptığı tam olarak budur.


2
Tamam, siyah şapka promosyon vb tüm bu 'SEO' gibi sorunları hakkında bilmek iyi - ama sorun, tekrar tekrar (App Store üst listesi dışındaki kaynaklardan) keşfettim ÇOK popüler ve WELL- SEVİLEN uygulamalar, (genellikle ücretsiz, daha yeni bir örnek QuickPic olmak) - bekleyin, tüm bunları zaten wbogacz'ın cevabına cevabımda söyledim! ..... duh ..... yani gördüğünüz gibi, bu arada hala oluyor, Google algoritmaları şeyleri düzeltmek gerekiyor - insanların böyle 'Top' uygulamaları gerçekten kaçırmak için , onların sistem hiçbir şekilde mükemmel etkili veya kırılmamış olduğunu kanıtlar ...

Google'ın sıralamasının şimdiye kadar olabilecekleri en iyisi olduğunu söylemiyorum ve eminim ki onları geliştirmeye devam edecekler. Sadece sorduğunuz listenin sahip olduğunuzdan daha kötü olacağını söylüyorum.
Dan Hulme

4

Bu cevap, indirmeleri için bir rakip site önererek biraz hile yapıyor. Appbrain AppMarket kullanıyorum, çünkü önerileri daha geniş ve çeşitli boyutlarda toplandı - Sıcak Bugün, Bu Hafta Sıcak, Tüm Zamanların Popüler, En Çok Oylanan, En Son, Ülke tarafından Popüler, Demografi (Erkekler, Kadınlar, Yaş (genç, 20s, 30s ve daha eski)). Bu, Google Play Store'un taşıdığı veya raporladığı verilerden daha fazla veridir.


5
Sorun şu: Şaşırtıcı QuickPic fotoğraf galerisi uygulamasını (Android'in stok Galerisi uygulamasından büyük ölçüde üstün) keşfetmedim, googling / ağızdan ağıza giden araçlar aracılığıyla bulana kadar. 10 milyondan fazla indirmeye sahip, ancak en iyi uygulamalarda ŞİMDİ görülüyor, ancak belirli 1M uygulamaları var. Bu delilik ve neden Google'ın (muhtemelen) tanıtımdan para kazanmaya karar verdiği yerine , aslında hangi uygulamaların en iyi ve popüler ve herkes tarafından kullanıldığına dair ÇOK daha iyi bir gösterge bulmaya çalışıyorum. & 'En İyi' uygulamalar için dikkate alınan diğer faktörler, ancak 'en çok kullanılan' da ihtiyacımız var.)
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.