Nexus cihazları neden geliştiriciler için mükemmel olarak tanımlanıyor?


25

Android forumlarında sık sık "Nexus cihazları geliştiriciler için mükemmeldir" gibi ifadeler buluyorum. veya "Nexus cihazı aslında 'tuğla' yapmak neredeyse imkansız" (bu gerçekten doğru mu?) Nexus cihazlarını bu kadar özel yapan şey nedir? Android hisse senedine sahip olmaları ve en saf haliyle Android ile uğraşmaları mümkün mü?

Sadece bir Nexus 4'e sahibim ve geliştiricilerin neden bu kadar sevdiğini bile bilmiyorum!

Yanıtlar:


44

Birkaç faktör var.

  1. Taşıyıcı veya imalatçı bloatware yok Uygulamaları veya işletim sistemi değişikliklerini test etmek ve cihaza özgü bir hataya çarpmadığınızdan emin olmak istiyorsanız, Nexus cihazı bunun gerçekleşmesi olasılığını azaltır.

  2. Hepsi ROM'ları yanıp sönen için aynı aracını kullanın: fastboot. Üçüncü taraf cihazların tümü kullanmaz ve sahip olduğunuz her cihaz için yeni bir komut seti öğrenmek zorunda kalmak oldukça can sıkıcıdır.

  3. Bootloader kilidini açmak kolaydır. Üçüncü taraf cihazların çoğu, önyükleme cihazının kilidini açmak için (kendi ROM'unuzu flaş etmek için) hileli saldırılara gerek kalmadan size yol açmaz. Bazen üretici bunu yapar; Bazen taşıyıcı, bağlama veya başka bir şeyle ilgili kısıtlamalarını aşmamak için bunu ekler. Nexus cihazlarında bu kadar kolay fastboot unlock-bootloader.

  4. Bir Nexus cihazı için kendi ROM'unuzu AOSP kaynaklarından derleyebilirsiniz. Android kendisinde kesmek istiyorsanız sadece istiyorsanız veya userdebug daha fazla uygulama için seçenekler ayıklama izin vermek için yapı, bu kaynak kodu indirilip derlenerek olarak basit olarak bu. Üçüncü taraf ROM'larda genellikle kaynak bulunmaz, bu nedenle özel bir ROM oluşturmak için, ROM ve / veya AOSP portunu cihaza kendiniz (veya diğer modüllerin yapmasını bekleyin) tersine çevirmeniz gerekir. Bu nedenle Google'ın Nexus programındaki mühendisler tarafından giyilen tişörtlerin "önceden saldırıya uğramış Android" olarak tanımlanmasının nedeni budur.

  5. Google, logcatgeliştirmeyi kolaylaştırmak için günlükleri (aldıklarınızı temiz) tutmak için çok çaba harcar. Günlüğe çok fazla gürültü ekleyen kod değişikliklerini engeller, böylece hata ayıklama için yararlı kalır. Diğer üreticiler genellikle çok dikkatli olmazlar: kütüğü müşterilerinin isteyeceği bir şey olarak görmezler, bu nedenle sürücünün hata ayıklama bilgisiyle daha gürültülü ve gürültülü olmalarını sağlarlar. Temiz günlükler, uygulamaların ve işletim sistemi geliştiricilerin kodlarının davranışlarını görmesini ve hata ayıklamasını kolaylaştırır.

  6. Nexus cihazları, üçüncü taraf cihazlardan önce yeni Android sürümlerinde güncelleme alma eğilimindedir. Bir uygulama geliştiricisiyseniz ve uygulamanızın mümkün olan en kısa sürede yeni bir Android sürümüyle çalıştığından emin olmak istiyorsanız veya yeni özelliklerden yararlanmak ve gerçek bir cihazda test etmek istiyorsanız (öykünücüyü değil), bir üçüncü taraf üreticinin parmağını çıkarıp yeni Android sürümünü donanımlarına aktarmasını beklemek istemiyorum.


2

Dan Hulme'nin yazdıklarına ek olarak, nexus cihazlarının önceki Android sürümleri için hazır yazılım sürümlerine sahip olduğunu ve kolayca kurulabileceklerini eklemek isterim. Galaxy Nexus'unuzu ICS'ye veya Nexus S'nizi Gingerbread'e düşürebilirsiniz. Nexus 4 4.2 ile birlikte geliyor ancak yakında sizde 4.4. Bu tür bir test sizin için önemliyse, eski sürümleri daha sonra yükleyebilirsiniz.

Bunu Nexus S ile test ederken çok değerli buldum çünkü 2.3'ten 4.1'e çıktı. Eğer siyanojenin uygulama uyumluluk amaçları için stoklara yeterince yakın olduğuna güveniyorsanız, telefonun ömrünü bir test platformu olarak genişletmek için siyanojene bile güvenebilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.