“Arka plan verilerini kısıtla” nasıl çalışır?


25

"Ayarlar" -> "Veri Kullanımı" nda "Arka plan verilerini kısıtla" onay kutusu vardır.

Tam olarak nasıl çalışıyor? Burada "arka plan" ne anlama geliyor? Ve bu ayar işletim sistemi tarafından zorlanıyor mu, yoksa uygulamaların yanlış kodlanmışsa ihmal etmekte serbest olduğu bir ipucu mu?

görüntü tanımını buraya girin

Yanıtlar:


16

İlk olarak, bu ayar işletim sistemi tarafından zorlanır (bu nedenle uygulamanın o ayarı gözleyip gözlemeyeceğine karar vermesi uygulama için değildir). Basit kelimelerle ifade edin: Android, bir uygulamanın, ön planda çalıştırılmadıkça (yani kullanıcı onunla etkileşime giriyorsa), kendisi için etkinleştirilen kısıtlama ile ağa erişmesine izin vermez.

Plastik bir örnekle açıklandı: Google Play Store uygulamasındaki arka plan verilerini kısıtla (yaptığım gibi), artık mobil verilerdeyken arka planda güncellemeleri kontrol etmiyor. Ancak WiFi kullanırken bunu yapacak. Ayrıca, bir şeyi yüklemek için uygulamayı aradığınızda, ön planda tutulduğu sürece çalışır (yani, indirme sırasında başka bir uygulamaya geçmeyin).


Teşekkürler. Yani bağlantılı olduğum yorum yanlış mı?
sashoalm

Bunu garanti edemem, ama söyleyebilirim. Bu doğru olurdu ki ilgili bir ayar (hatta API doc yazdığı gibi "uygulamalar "arka plan senkronizasyonu" dir gerektiğini değil, "uygulamalar itaat" olmalıdır itaat). İsimler oldukça benzerdir olarak T-yardımcı, yanlış bu ayarı olabilir. İçin teşekkürler işaretçi, açıklama için oraya bir yorum ekleyeceğim
Izzy

2
"Ön plan" ın ne anlama geldiğine dair kısa bir not: genellikle, Android'de bir uygulama, etkinliklerinden herhangi biri ekrandaki en üst düzey etkinlikse, ön plandadır. NetworkPolicyManagerEkran üzerinde olması gerektiğini fazladan kısıtlamayı ekler. "Kullanıcı onunla etkileşime giriyor", düğmeleri veya başka bir şeyi dürtmeniz gerektiğini önerir, ancak aslında etkinlik, üstünde başka hiçbir uygulamanın etkinliği olmadan ekranda görünmesi gerekir.
Dan Hulme

@sashoalm İnsanların ortamın neden yaptığı konusunda kafasını karıştırabilmeniz için bağladığınız soruya verdiğim yanıtı görün.
Dan Hulme

Bu, Android Aygıt Yöneticisi gibi hizmetleri de devre dışı bırakır mı?
Stephen Angelico
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.