HTC One cihazımdaki bu N şeklindeki simge nedir?


12

N şeklindeki simge

Sprint özellikli bir HTC One cihazım var ve bu simgenin 4.3 güncellemesinden sonra ortaya çıktığını düşünüyorum. Uygulamaların (hem çalışan hem de toplam) listesini inceledim, ancak hiçbir şey eşleşmiyor gibi görünüyor. Android telefonlara sahip diğer arkadaşlar bu simgeye sahip görünmüyor, ancak hepsi 7893 yolunu köklendiriyor ve özelleştiriyor. Bu simgeyi tanımlayan var mı?

Yanıtlar:


14

Bu , NFC'yi etkinleştirdiğiniz anlamına gelir . Bazı üreticiler (LG ve HTC, kesin olarak biliyorum), mobil ödeme sistemleriyle ilgili potansiyel güvenlik etkileri olabileceğinden NFC'yi etkinleştirdiğinizi bildirmek için bir simge eklemeye başladı. Android Beam gibi özellikleri kullanmak isteyip istemediğinizi bilmek de yararlı olacaktır.

Simgeden kurtulmak istiyorsanız, Kablosuz ve Ağlar alt başlığındaki "Diğer ..." i seçip "NFC" seçeneğinin işaretini kaldırarak ayarlarınızda NFC'yi devre dışı bırakabilirsiniz (Sprint'in resmi talimatlarını buradan görebilirsiniz ) .

Kullandıkları simge NFC Forumunun resmi logosu .


Gerçekten de S4'ümde böyle oldu. Soruyu ve yanıtı gönderdiğiniz için teşekkür ederiz. Nasıl açıldığından emin değilim, ama günlerdir beni deli ediyor.
tggagne
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.