Android telefonumun ekranını bir sunum için nasıl yansıtırım?


Yanıtlar:


16

Telefonunuzu masaüstü bilgisayarınızdan kontrol etmek ve görmek için bu projeyi kullanabilirsiniz: http://code.google.com/p/androidscreencast/ https://xsavikx.github.io/AndroidScreencast/

Tek ihtiyacınız olan Android SDK yüklü ve bir uygulama OS paketi (en son sürümden birini kullanın ) ve USB portu üzerinden hata ayıklama modunda kullanabileceğiniz bir telefon. Sonra eğer java eklentiniz varsa screencast'ı tarayıcınızdan çalıştırabilirsiniz, jnlp bağlantısını açın: androidscreencast.jnlp . Ayrıca indirebilir ve ile bir terminalde çalıştırabilirsiniz javaws androidscreencast.jnlp.


1
Denedim ve telefon köklü değilse cihazı PC'den kontrol edemediğiniz anlaşılıyor. Ancak, bilgisayarı kullanmak ve ekranı gerçek zamanlı olarak PC'de görebilirsiniz, ki bence tam olarak ne yapmak istediğinizi. Daha sonra daha büyük bir ekran için PC'nizi bir TV veya projektöre bağlayabilirsiniz.
jmbouffard

Bunu kullanmak için kök gerekir :)
t0mm13b

2

Bir TV'yi (veya projektörü) özel olarak kullanma fikrine göre, birçok cihaz bir tür dijital ses / video çıkış konektörünü kullanarak bunu kolayca yapabilir. Bazı cihazlarda, herhangi bir HDMI alıcısına bağlanmak için uygun bir kabloyla kullanılabilecek mikro veya mini HDMI bağlantı noktaları vardır. Diğerleri aynı şeyi yapan, ancak USB / şarj portu üzerinden MHL standardını destekler . Yine de diğerleri (özellikle Samsung'un tablet serisi) tescilli bir dock konektörü kullanıyor, ancak uygun kompozit veya dijital çıkış kabloları mevcut.

Tipik olarak, bunlardan herhangi biri için destek, cihazın özelliklerinde belirtilecektir, bu nedenle bir TV / projektöre içerik göndermek önemli bir özellikse, o zaman bu tür bilgiler için özellik sayfasını incelemek isteyeceksiniz. Özellikle HTC Incredible için, birleşik kablodan bir mikro-USB alabilirsiniz .


1

Android mobil ekranımı bilgisayar ekranında paylaşmak için Mobizen uygulamasını kullanıyorum . Yeni web tarayıcısı sürümü sunumlarınız için uygundur çünkü telefonunuzdaki herhangi bir multimedyayı izlemenizi sağlar.


1

AndroidScreencast ve Droid @ Screen'i denedim ama onlar çok çılgınca.

Https://www.vysor.io/ ile başarı elde ettim , ücretsiz sürümde reklam desteklenir (her yarım saatte bir) ve en düşük kalitede (bazen eserler üreten) sınırlıdır. Ama genel olarak herhangi bir sorun olmadan sunum yapmama izin verdi.

Chrome uzantısını yeni indirdim ve her şeyle ilgilendi, kurulum hızlı ve kolaydı (Ubuntu'da olmama rağmen).


Ben de vysor kullanıyorum ve her yarım saatte bir 1 reklam dışında eğer çok iyi! Telefonunuzu PC'niz üzerinden de kontrol edebilirsiniz.
papakias

1

Android 5.0+ için scrcpy açık kaynak kodlu bir ekran yansıtma çözümüdür.

  • geliştirici modu ve adb etkin gerekli
  • kök gerekli değil
  • scrcpy, cihazda bir sunucu uygulamasını ve GNU / Linux, MacOS veya Windows makinenizde bir istemci uygulamasını kullanır.
  • WiFi senaryoları için bir USB kablosu veya TCP / IP üzerinden çalışır
  • kırpma, kaydetme, çoklu cihazları destekler

Önceden oluşturulmuş ikili dosyaları yukarıdaki bağlantıdan indirin.0

Belki TeamViewer aracını kullanabilirsiniz. Android bölümünü ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teamviewer.teamviewer.market.mobile ) ve masaüstü / dizüstü bilgisayar bölümünü ( http: //www.teamviewer) yüklemeniz gerekir. .com ). O zaman bilgisayarınızın bir video projektöre veya buna benzer bir cihaza bağlı olması gerekir.

TeamViewer ofis dışı kullanım için ücretsiz ve oldukça akıllı.


OP'nin sorununu çözecek gibi görünmüyor. TeamViewer PC'nizi bir Android cihazdan kontrol etmenize izin verecektir, ancak bunun tersi mümkün değildir. PC'nizi telefonunuzun ekranını yansıtmak için kullanmak için bunun tersini yapmanız gerekir (Android'i PC'den görüntülemenin ve kontrol etmenin bir yolu).
eldarerathis

Merhaba, Cevabınız için teşekkürler. TeamViewer, PC'nizden Android cihaz ekranını görüntülemenizi (ve kontrolü ele almanızı) sağlar. Bunun için "TeamViewer QuickSupport" uygulamasını kullanıyorum. Dizüstü bilgisayarım bir video projektöre bağlanabildiğinden toplantı sırasında bazı demolar yapabiliyorum. Şerefe Thomas
tdaget

Tekrar merhaba, Bu tür kullanım için ücretsiz durum araştırılması gerekiyor ... Şu anda bunu ücretli sürümü olan bir Şirkette kullanıyorum, bu yüzden kesinlikle emin olamam. Üzgünüz Thomas
tdaget

0

Bigscreen Broadcast'i kullanabilirsiniz (Google Play'de 0,99 $). Köklendirme gerektirmez ve doğrudan Google Play mağazasından yükleyebilirsiniz. Android ekranınızı (herhangi bir uygulama) ve Android kameralarınızı (hem ön hem de arka) bir ChromeCast'a veya ücretsiz bir Mac arkadaşı görüntüleyiciye yansıtmanızı sağlar .

Tam açıklama için - ağabeyim bu işlevi Android'de piyasaya sürdükten sonra yaptı ve bu işlevselliği arayan insanları bulmasına yardım edeceğimi düşündüm!


0

ekran kaydı

screenrecordEkranı bir dosyaya dökülen dahili bir Android yürütülebilir dosyasıdır ve ffplayffmpeg'den st.2'den H.264 kodlu bir akışı çalabilir:

sudo apt-get install ffmpeg    
adb shell screenrecord --output-format=h264 - | ffplay -

Biraz gecikme var, ancak görüntü kalitesi harika.

Bir şey görmeden önce ekranı biraz hareket ettirmeniz gerekebilir.

Ayrıca bakınız: Android ekranını USB üzerinden PC'ye yansıtmak için adb screenrecord komutunu kullanın

Ubuntu 16.04, Android 5.1.1 ve Ubuntu 18.04, Android 7.0 ile test edilmiştir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.