Projektör sunumu yapmak için Android telefon veya tablet nasıl kullanılır?


19

Bir süredir dizüstü bilgisayar kullanmak yerine projektör aracılığıyla bilimsel sunum yapmak için akıllı telefon veya tablet kullanmayı planladım. Şimdi yeni bir Android akıllı telefon almayı düşünüyorum, eğer sonunda bu hedefi onunla gerçekleştirebileceğimden emin olabilirsem. Yani asıl sorum şu: Projektör sunumları yapabileceğim bir cihaz almak için nelere dikkat etmeliyim?

Bu sorunun şu anda karşılaştığım somut bir sorunla ilgili olmadığından özür dilerim - sadece daha sonra istediğim şeyi yapamayacağımı öğrenmek için pahalı bir cihaz satın almak istemiyorum. Bu nedenle olası problemler hakkında biraz düşünme ve araştırma yaptım ve ilk etapta somut bir problemin nasıl önleneceğine dair tavsiye istiyorum.

İşte başıma gelen bazı sorunlar:

  1. Deneyimlerime göre, konferans salonlarındaki çoğu projektör kurulumu hala sadece bir VGA konektörüne erişim sağlar . Analog bir sinyal olarak VGA'nın dijital bir sinyalden DA dönüşümü gerektirdiğini biliyorum, ancak bunun ne kadar çaba gerektirdiğinden kafam karıştı: Bazı dönüştürücüler ekstra güç kaynağı gerektiren bir kutu şeklindedir, diğerleri çok küçük ve don ' t Ek güce ihtiyaç duymaz. Bu farklı cihaz türleri arasındaki fark nedir ve hangi tipe ihtiyacım var? Lütfen bağlantıların sadece örnek amaçlı olduğunu unutmayın, özellikle bu ürünler hakkında soru sormuyorum.

  2. Yine tecrübelerime göre, çoğu kurulu projektör henüz Full HD'yi desteklemiyor, ancak yine de 800x600 veya 1024x768 gibi çözünürlüklerde sinyallere ihtiyaç duyuyor. En azından bazı HDMI-VGA dönüştürücülerin Full HD'den VGA çözünürlüklerine ölçek küçültmeyi desteklediği görülmektedir . Bunu muhtemelen akıllı telefondan / tabletten kontrol edemediğim için: Nasıl çalışır? Adaptör ve projektör arasında en uygun çözünürlüğün otomatik olarak görüşüleceğine güvenebilir miyim? Küçülme işleminden iyi görünen bir sonuç bekleyebilir miyim, yoksa hepsi yıkanacak mı? Pratik olarak: Bu tür dönüştürücülerin özel olarak adlandırılmış bir özelliği var mı? Yine, bağlantı sadece referans içindir.

  3. Android uygulamaları normalde ekran çözünürlüğünü değiştirerek veya bir Masaüstü İşletim Sistemindeki bir pencereyi yeniden boyutlandırarak sağlanan esnekliğe değil, cihaza yerleşik sabit, fiziksel olarak küçük ekran için optimize edilmiş ekran çıkışına sahiptir. Dizüstü bilgisayardakine benzer bir mobil cihazdan iyi bir sunum deneyimi elde etmek gerçekçi bir hedef midir? Örneğin, Android için Adobe Reader'ı tek sayfalık tam ekran moduna geçirmek mümkün görünmüyor. Bunu daha iyi yapan sunum yazılımı var mı? Ben esas olarak sunumları pdf formatında düşünüyorum.

Ve belki de düşünmediğim uyarılar var?

Yanıtlar:


9

2017 Güncellemesi

Bu cevabın yazılmasından bu yana çok şey değişti. Eski cevap (düzenleme geçmişine bakın) artık bu sorunun en iyi yanıtı değil.

Bir Chromecast almanızı ve bir VGA adaptörüyle kullanmanızı öneririm. Bu, telefonunuzu bir kabloya bağlı bırakmak yerine, sunuyu kablosuz olarak sunma avantajı sağlar.

Çoğu modern Android telefon bu özelliğe sahiptir, ancak bu sizin için önemli bir şeyse satın almadan önce iki kez kontrol edin.


Aldığınız telefonun, geleneksel USB bağlantı noktasına ek olarak bir mikro-HDMI bağlantı noktasına sahip olduğundan emin olun. Bu, videoyu daha kolay aktarmanıza olanak tanır.

Fark ettiğiniz gibi, iki tür dönüştürücü vardır - küçük olanlar ve bir güç kaynağına sahip büyük hantallar. Fark, gönderdiğiniz bağlantıda belirtildiği gibi :

Pasif adaptörlerin aksine Ligawo dönüştürücü bir güç kaynağına sahiptir, böylece görüntünün dahili bir sinyal amplifikasyonu ve işlenmesine izin verir. HDMI aracılığıyla sinyal kaynağına yeterli akım sağlar Bu dönüştürücü, güç kaynağı olmadan da kullanılabilir.

Yani evet, güç kaynaklarına sahip daha büyük olanlar muhtemelen sinyal kalitesi açısından daha iyi olurdu ve takılı olmadan da kullanılabilirler. Ancak, yığınları nedeniyle daha iyi sinyal işleme (sinyal işleme konusunda uzman değilim) , bu yüzden ne kadar büyük bir fark yaratacağını bilmiyorum - küçük bir tür kullandım, ancak bir dizüstü bilgisayarla ve gayet iyi çalıştı) buna değmeyebilir - hangi tür olduğuna karar vermek size kalmış sizin için doğru.

Çözünürlük nasıl ölçeklendirilirse, çoğu olmasa bile, herkes için otomatik olarak çalışmalıdır. "Gönderdiğiniz bağlantıdan)" 1080p'ye kadar giriş çözünürlüğü HDMI 480p - Çıkış Çözünürlüğü VGA "gibi bir şey yazıp yazmadığını iki kez kontrol edin. İstediğiniz belirli bir miktarda küçültmek sorun olmamalı- Ayarlar -> HDMI -> HDMI Formatında, çıkış çözünürlüğünü değiştirebilmeniz gerekir. Daha fazla bilgi için buraya bakın - iki yaşında, ancak özelliklerin JB / KitKat çalıştıran yeni telefonlarla aynı olması gerekir.

Çalıştırılacak yazılımdan itibaren, Google Play mağazasında iyi çalışan birçok ücretsiz ve premium çözüm bulunmaktadır . PDF'lerle sunum yapmayı tercih ediyorsanız, PDF Reader veya Office Suite 7 çalışmalıdır. Bununla birlikte, PDF'ler biraz alışılmadık bir sunum biçimidir (çalışabilmelerine rağmen), bu nedenle daha iyi bir deneyim için gerçek sunum yazılımını kullanmayı düşünmelisiniz. Sunumunuzu bir bilgisayarda (veya telefonunuzda) düzenleyip telefonunuzda sunabildiğiniz için Mobil Cihazlar için Google Drive iyi çalışır, ayrıca ücretsizdir. Presentation Pal veya Office 2012: Sunumları da kullanabilirsiniz, ya da başka bir sunum yazılımı var - çok fazla var ve sizin için iyi çalışan bir tane olması gerekiyor. Oyun mağazasındaki tüm sunum yazılımları amacınız için iyi çalışmalıdır.

Umarım bu yardımcı olur!


Çok teşekkür ederim, bu çok yardımcı oldu. Örneğin, Android'de çıkış çözünürlüğünü kontrol etmenin mümkün olduğunu fark etmedim (henüz video çıkışı olan bir cihazım olmadı). Ancak bir Android cihazı projektöre bağlama konusundaki gerçek deneyimden bahsetmiyorsunuz, değil mi? Bağırsakta bir dizüstü bilgisayar ile çalışan şeylerin mutlaka o zaman olmayacağı hissine sahibim ... 800x600, 1280x1024 gibi klasik VGA çözünürlüklerine karşılık gelen HDMI çözünürlükleri ("XYZp") olup olmadığını biliyor musunuz? - "Gerçek sunum yazılımı" ile ilgili - Ben her şeyi LaTeX / beamer ile yapmak, bu yüzden her zaman pdf. :-)
A. Donda

Telefonumu bir projektöre veya TV'ye bağlamadım (HDMI çıkışı yok), ancak web'de biraz kazma yaptıktan sonra, bir telefonu TV'ye bağlamanın basit olduğunu düşünüyorum. ( Buraya ve daha önce neyle bağlantı kurduğuma bakın ). Bir projektörle ne kadar farklı olacağından emin değilim, çünkü ikisi de sadece farklı ekran türleri.
hkk

HDMI çözünürlükleri ile VGA çözünürlükleri arasında doğrudan bir korelasyon olup olmadığından emin değilim, ancak çıkış HDMI çözünürlüğünü projektörünüzde en uygun olana ayarlayabileceğinizi düşünürdüm. Ayrıca, PDF'ler iyi (Lateks olduğu için gerçekten fazla seçeneğiniz yok), ancak ihtiyaçlarınıza uygun bir PDF uygulaması bulamazsanız, PDF'yi "XYZ Sunum Yazılımı" Dönüştürücüsü'ne kullanmayı düşünün.
hkk

1
Çıkış sinyalini seçme yeteneği standart bir Android özelliği değildir; en azından yeni Nexus 5 cihazımda "HDMI ayarları" yok.
A. Donda

1
@ A. Donda Bu işe yaramadı özür dilerim, sanırım bulduğum öğretici sadece Droid X için geçerlidir (her ne kadar onlar üreticiye özgü olduğunu söyledi, ancak beni bulmaca). Umarım bir çözüm bulursunuz veya onsuz hayatta kalmayı başarırsınız ve yine üreticiye özel olduğunu fark etmediğim için özür dilerim. Deneyimden konuşmuyordum, internete güveniyordum, iyi .... her zaman iyi bir fikir değil.
hkk

1

mikro-usb - vga kablosu mevcuttur. telefondan projektör girişine, bu yardımcı olabilir. Havent denedi. Benzer bir gereksinimim olduğundan çok yakında deneyeceğim ..


0

Böyle bir cihazınız varsa bir Samsung Galaxy Beam'i projektör olarak kullanabilirsiniz. Yepyeni bir şey için çok fazla ödeme yapmak istemiyorsanız, internette bir yerde ikinci el sürümleri olmalıdır.


0

Nexus telefonunuzu bir VGA projektörüne nasıl bağlayacağınıza dair bir cevapta bu soru ile ilgili bazı bilgiler topladım. - Bu aslında burada sormak istediğim soru, ancak gelecek nesillere ilgi cevapları vermek için çok fazla değişime tabi olduğu söylendi. ;-)

Kısacası:

  • HDMI-VGA dönüştürücüler ve HDMI-VGA adaptörleri arasında gerçek bir fark yoktur, çünkü bir güç kaynağına ihtiyaç duymadığını iddia eden cihazlar da birçok koşulda ekstra güce ihtiyaç duyar.

  • Stok Android'de "HDMI ayarları" yoktur, ancak üreticiye özgü Android sürümleri ve "Özel ROM'lar" elbette bunları içerebilir. Ayrıca, çıkış çözünürlüğünü değiştirebilen Android uygulamaları da vardır.

  • Bir HDMI-VGA dönüştürücü aracılığıyla bir Android cihazdan VGA sinyali almanın önündeki en büyük engel, HDCP'nin tüm içerik için varsayılan olarak etkinleştirilmiş gibi görünmesi ve devre dışı bırakmanın (basit) bir yolu olmaması gibi görünüyor, en azından stok Android'de. Giriş kopyalamaya karşı korumalıysa, standart dönüştürücüler bir VGA sinyali çıkarmaz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.