Android telefonda SIM Kilidi ayarları nerede saklanıyor?


13

"Satış sonrası" topluluğuna daha fazla dahil olduktan sonra, bir süredir aklımda olan bu soru var. Bir Android telefonda özel bir ROM'u köklendirme ve yanıp sönme, bir SIM kilidini vermediğinden, SIM kilidi ayarlarının telefonun belleğinde başka bir yerde saklanması gerektiği anlamına gelir.

Teorim, SIM kilidi bilgisinin temel bant içinde veya birlikte saklanacağına gidiyor. Bu doğru mu? Ve eğer öyleyse, "alternatif" veya "satış sonrası" temel bant ürün yazılımı görüntüleri var mı? Ve son olarak, ana bant bellenimini kim yapıyor - taşıyıcı veya telefon üreticisi?


1
Bu sorunun neden oylandığı hakkında bir fikrin var mı? Bu SE sitesi garip .. Gerçekten böyle bir tutum ile beta geçmiş başarılı olacak merak ediyorum ..
Miky Dinescu

Neden olduğuna dair hiçbir fikrim yok. Birisi hoşuna gitti, başka biri sevmedi. Meta.SO'da genel olarak downvoting hakkında çok sayıda tartışma var, ancak sonunda sistemin bir kısmını aşağı itiyor, bu yüzden kişisel olarak almayın. Bir şeyin neden reddedildiğini bilmek istiyorsanız, yanıt için nefesinizi tutmama rağmen, sizin gibi sormaya çekinmeyin;) Bu sitenin veya SE sisteminin güçlü / zayıf yönlerini tartışmak isterseniz bunu, bu tür tartışmaların ait olduğu meta sitede yapmalıdır.
Matt

Bunun bu sorunun bir iPhone için de geçerli olacağından şüpheleniyorum. Örneğin herhangi bir şekilde Android'e özel değil
Jeff Atwood

1
Ama @Jeff, başlık (ve söz konusu "bir android telefon" söz) özellikle android cihazlarla ilgilendiğim anlamına gelmiyor mu? Tabii ki, belki bu tüm telefonlar için ortaktır, ancak sim-lock yapılandırmasının telefonun yazılımında saklanan bir şey olmasına rağmen android ile ilgili. Tabii ki, @ Matt'in cevabı bana yanlış olduğunu kanıtlıyor.
Miky Dinescu

Yanıtlar:


7

SIM kilidi, normal telefon depolama alanı AFAIK'ın bir parçası olmayan ayrı bir ROM yongasındadır. Üreticiye / cihaza bağlıdır. Kesinlikle hiçbir temel bant ile ilgisi (ve kesinlikle diğer temel bantları flaş).


1
Bu yüzden şapkam Android'e özgü olmayan insanlarda, ama bence bu ontopik çünkü ortalama bir Android kullanıcısı bunu merak edebilir.
Matthew

Bu ayarı görüntülemenin bir yolu var mı? Başka bir operatörden bir SIM kart takmadan, bir Android telefonun SIM kilitli olup olmadığını nasıl belirleyebiliriz?
Derek Mahar

Normalde çeviriciye yumruk atabileceğiniz bir kod vardır, ancak üreticiye / operatöre / ahizeye özgüdür.
Matthew

2

Çin'de bir profesyonelin, HTC el cihazlarının kilidini JTAG aracılığıyla açtığını gördüm. Kilit açma ile yan etkisi S-ON idi.

SIM kilidi Radio NVRAM'da saklanır, değiştirilemez, ancak kilitli bir S-ON ile yamalı bir HBOOT yanıp sönerek ve farklı bir SIM kilidi durumu bildirecek (kilidi açılmış telefonum hala SIMLOCKfastboot modunda diyor - başka bir kanıt yani fastboot modu artık bir Çince URL içeriyor)


1
Sonra çince kilidini güvenlik biti yok sayar bir hboot yanıp söndü .
Broam

Söylemek istediğim bu :)
Magnetic_dud

HBOOT, HTC telefonlara özgü mü? SIM kilit açma kodunu bile istemeyen bir Moto E4 (Sprint'teki) için SIM kilidinin yok sayılmasını nasıl sağlayabilirim?
user3236841
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.