Ölü dokunma bölgesi için ekranı yeniden boyutlandır


28

Ben alt N7189 (5.5 ") dokunmatik ekranın alt bölgesi ölü ile var

Ölü bölge

Menü ve geri düğmeleri çalışmıyor, ancak fiziksel ana sayfa düğmesi çalışıyor.

Ekranın kenarlarına sert bir şekilde bastırmaya çalıştım, sanki ıslak bir havludan başka bir şey yokmuş gibi kısa kenarlardan bir bükülme yapmaya çalıştım. Sabit sıfırlamayı yaptım ama işe yaramadı.

Bazen ölü alana basmak, telefon menü düğmesi olarak alır

Ekranı değiştirmenin yanı sıra başka hangi yöntemleri deneyebilirim? Yalnızca çalışma alanında kullanılabilir ekranı yeniden boyutlandırmak için herhangi bir uygulama, başlatıcı ya da numara var mı?

PS, uçak modunda bıraktıktan birkaç saat sonra aniden dokunmada bu sorun vardı, ancak istemeden hücrenin o bölgesine ağır bir şey yerleştirip yerleştirmediğimi hatırlamıyorum.


1
Sen belki ihtiyaçlarınıza özel bir ROM kaynağını düzenleyip yeniden derledikten bunu başarmak mümkün, ama zaten kendi özel ROM nasıl oluşturulacağını bilmiyorsanız, bunu öneren olmaz.
Dan Hulme

Yanıtlar:


31

Kısmi ama muhtemelen yardımcı bir cevap.


Not:

 • Çözümüm, Stok Android 4.4.2 ve Stok CyanogenOS 12 (5.0) üzerinde test edildi ve Android 4.3 ve üzeri için (bu cevaba göre ) çalışmalı.
 • Kök erişimi gereken her yerden bahsettim.

Sorunu bu mevcut yanıtlardan ben alttan sadece azaltmak gerekir iken benim cihazlarda hem üstten hem alttan ekran çıktısını azaltmasıdır. Bunu yapmak için aşağıdaki yorumu çalışma alanı olarak kullandım:

Nexus 4'ümün% 20'si çalışmıyor. wm overscan 0,0,0,210Kullanıyorum : android WM'in o alanda hiçbir şey çizmemesini sağlamak, böylece tüm çizilen alanları tamamen tekrar çalıştırabilirim .. - Thrustmaster

Talimatlar:

 1. Telefonunuzda USB hata ayıklamayı etkinleştirin .
 2. PC'nize ADB araçlarını takın , cihazınızı cihaza bağlayın ve cihazın tespit edildiğinden emin olun adb devices.
 3. Cihazın çözünürlüğünü ve ekran yoğunluğunu bilmemiz gerekir. Terminal / cmd'ye adb shell dumpsys display | grep mBaseDisplayInfoekran ile ilgili bilgileri göstermek için girin . Çıktı şöyle görünebilir:

  mBaseDisplayInfo=DisplayInfo{"Built-in Screen", app 480 x 854, real 480 x 854, largest app 480 x 854, smallest app 480 x 854, 64.29 fps, rotation 0, density 240, 240.0 x 240.0 dpi, layerStack 0, type BUILT_IN, address null, FLAG_SECURE, FLAG_SUPPORTS_PROTECTED_BUFFERS}
  

  Benim durumumdaki ilgili bilgi:

  • gerçek 1080x1920
  • yoğunluk 480
  1. Kullanılacak en faydalı komutlar:

   • wm overscan [reset|LEFT,TOP,RIGHT,BOTTOM]
   • wm density [reset|DENSITY]

   Tweaks olmadan varsayılan başlatıcı ekranına benziyordu:

   IMG: Tweaks olmadan varsayılan başlatıcısı ekranı

  2. Alttaki ekran çıkışını azaltmak için aşağıdaki komutu verin:

   adb shell wm overscan 0,0,0,100
   

   Ben daha fazla azaltma kullandım 0,0,0,300ve çıktının şuydu:

   görüntü tanımını buraya girin

   İstediğiniz ihtiyaçlara göre değeri ayarlayın.

  3. Ekran tuhaf görünebileceğinden yoğunluğu düzeltmeniz gerekebilir . Cihazımın varsayılan ekran yoğunluğu 480 dpi, bu nedenle şöyle ayarlamıştım:

   adb shell wm density 440
   

   ve sonuçta ekran gibiydi bu . Çimdik çözünürlükte bir uygulama .

  4. Kullanabileceğinizi adb shell wm density resetve adb shell wm overscan resetsırasıyla varsayılan yoğunluğa ve çözünürlüğe geri dönebileceğinizi unutmayın.
  5. Artık “ölü dokunma bölgesi” sanal / yazılım tuşlarını kullanma zamanıdır (sadece ihtiyacınız olduğunda).

   1. Izzy bu cevabı çoktan ele aldı . Aksi takdirde, Gravitybox LP (Lollipop kullanıcıları için) veya Gravitybox KK (Kitkat kullanıcıları için) kullanabilirsiniz. Bu bir Xposed modülüdür ve root erişimi ve Xposed Framework'ün kurulu olmasını gerektirir .

    Gravitybox → Gezinti çubuğu ince ayarlarıGezinme çubuğunu etkinleştir → yeniden başlat ve kurulumu başlat, etkinleştir ve başlat .

   2. Cyanogenmod ve bazı stok ROM'lar gibi özel ROM'lar, Ayarlar altındaki yazılım tuşlarını (düğmeleri) etkinleştirme seçeneğine sahiptir . Herhangi bir kök erişimi gerektirmediğinden bu seçeneği kullanabilirsiniz.

   3. Bazı tweaks sonra Android 5.0 son ekranı gibi görünüyordu:

    IMG: Bazı daha fazla tweaks sonra Android 5.0 son ekranı gibi görünüyordu


Yukarıda belirtilen çözümün muhtemelen OP ile ilgili olmayacağını, ancak ödülün ( barro32 tarafından sunulan ) amacı göz önüne alınarak yazıldığını unutmayın . Bir sonraki büyük güncelleme muhtemelen Android 4.2 için olacak.


4
Bu altın ...
Gabriel A. Zorrilla

1
Overscan için adb komutları Essential PH-1'imde mükemmel çalıştı ve çözüm kök veya uygulamalar olmadan çok basitti. Telefonumu tekrar kullanabilirim. Teşekkür ederim.
Ryan Babchishin

benim için çalıştı Nokia 7.1 kırık ekran teşekkür ederim hayatımı kurtardın
aliarousyoucef

Sistem yeniden başlatıldıktan sonra çalışıyor mu?
Maciek Łoziński

@ MaciekŁoziński Test ettiğim Android sürümleri için (en üstünde bahsedilen), evet, yeniden başlatma sonrası işe yaradı.
Firelord

3

Eğer cihazınız rootlanmışsa, Button Savior (Root) ' a bakmak isteyebilirsiniz - değilse, Button Savior Non Root' a bakmak isteyebilirsiniz . Veya Sanal Düğme Çubuğunda :

Düğme Kurtarıcı Sanal Düğme Çubuğu
Düğme Kurtarıcı ve Sanal Düğme Çubuğu (kaynak: Google Play; daha büyük resimler için tıklayın)

Üçünün ortak noktası ne? Ekran görüntülerinin gösterdiği gibi, istediğiniz yazılım sanal tuşlarını etkinleştirmenizi sağlar. Böylece “ölü bölgeler” den kaçınabilir ve hala onları hazırlayabilirsiniz.

Kabul, bu ekranı yeniden boyutlandırmaz; fakat en azından butonlardaki sorunu düzeltir.


Sorunun iyi bir kısmı çözülmedi, bu nedenle aslında klavye de dahil olmak üzere ekranın bu alanını gerektiren tüm uygulamalar kullanılamaz durumda kalıyor. (
Dambo

Bunun farkındaydım - ama hiç olmadığından kısmen daha iyi bir çözüm düşündüm. Klavyeye gelince, "serbest konumlandırma" yapmanızı sağlayan bazı klavye uygulamaları var. Sadece bir süre önce tökezledim ama hangisinin olduğunu hatırlamıyorum.
Izzy

1

Çözümü buldum!
Kök ve android gerektirir 4.3 + !!!

Bu uygulama çözünürlüğünüzü değiştirebilir ve ayrıca sanal düğmeler ekleyebilirsiniz.
Sen gerekecektir yüksekliğini değiştirmek hakkında daha küçük 1.5cm . (Sizin resimde çok iyi böylece uygulamadan önce kontrol göremiyorum!) Uygulamayla ilgili herhangi bir sorun varsa, uygulamanın açıklamasını kontrol altında veya bir yorum gönderin.

Cevabım size yardımcı olur umarım!

Uygulamanın bağlantısını indirin: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nomone.resolution_changer


Bahsedilen uygulamanın dayandığı "am / wm ekran boyutu" ile ilgili sorun, ekran kullanımını çok daha az daraltarak 1,5 cm'nin hem üstten hem de alttan azalacağıdır. Yanılıyorsam düzelt, ancak bu davranışı cihazımda farkettim.
Firelord

1

Firelords, 4.2'nin üzerindeki Android Sürümleri için çalışır.

Sürümleri (dahil) kadar Android 4.2 için kullanılacak komut am. USB-Hata Ayıklama ve ADB araçlarını kurduktan sonra, prosedür şu şekildedir:

 1. Geçerli ekran çözünürlüğünü tespit edin: adb shell dumpsys window(veya çözünürlük için çıkışı doğrudan filtrelemek için daha iyi: adb shell dumpsys window | grep cur= |tr -s " " | cut -d " " -f 4|cut -d "=" -f 2)- buradan )
 2. Çözünürlüğü, örneğin 540x700 olarak değiştirin adb shell am display-size 540x700. (İle sıfırlanabilir adb shell am display-size reset)
 3. Ekran yoğunluğunu değiştirmek gerekirse, mevcut yoğunluğu kontrol edin adb shell dumpsys display(veya kısa bir çıktı almak için adb shell dumpsys display | grep mBaseDisplayInfo) :
 4. Yoğunluğu örneğin 230 olarak değiştirin: adb shell am display-density 230(ile sıfırlanabilir adb shell am display-density reset).

Yazılım tuşlarını / ekran düğmelerini etkinleştirmek için gerekliyse, bu qemu.hw.mainkeys=0dosyaya satırı ekleyerek yapılabilir /system/build.prop(gerekli kök izinleri). Eğer bu çizgi build.prop'ta zaten mevcutsa, ekran düğmeleri değeri 0'a ayarlayarak ya da 1'e ayarlanarak devre dışı bırakılabilir. Bildiğim kadarıyla, Android 4.0'dan itibaren çalışır.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.