Kişileri eklenme tarihine göre nasıl sıralayabilirim?


17

Kişileri eklenen tarihe göre sıralamanın veya en azından son zamanlarda eklenen kişileri görmenin bir yolu var mı? Android işletim sistemi 2.2 çalıştırıyorum.


2015 için "Son Kişiler" mükemmel bir çözümdür.
Fattie

Yanıtlar:


4

Kişilerinize sıralı bir şekilde programlı ve CLI erişimi istiyorsanız bu özellik yararlıdır.

Eğer büyük olasılıkla daha sonra Android'de iseniz telefonunuz kişileri kullandığınız erişebileceği Google hesabınızın kişileriyle senkronize edilir Google Rehber . Artık Google Komut Satırı Araçları'nı kullanarak başka bir sıralama yöntemi ayarlanmadıysa kişileri dosyalama sırasına göre döndürebilirsiniz.

Örneğin, bir metin dosyasındaki tüm kişileri son eklenen sırayla almak için aşağıdaki komutu kullanın:

google contacts list ".*" > output.txt

Şerefe.


Bu bir tedavi çalıştı. Bunu cmdline'dan böyle çalıştırdığınızdan emin olun c:\googlecl\google contacts list ".*" > output.txt- etkileşimli moddaysanız ekrana yazdırılacaktır, bu daha az yararlıdır.
edzillion

bekleyin - bu tarihe göre sıralı görünmüyor (?)
edzillion

3
Bu artık çalışmıyor - googlecl 2015'ten beri artık çalışmıyor .
phihag

2
GoogleCL geliştirme devam etti ve çalışıyor gibi görünüyor, ancak kesinlikle beta github.com/vinitkumar/googlecl
sondra.kinsey

2

Sanırım taşıyıcıya göre değişebilir, ancak yalnızca ad veya soyadına göre sıralama seçenekleri görüyorum. (Motorola Droid, rootsuz, Android 2.2.1)

Ayrıca, Market'te kişileri eklenme tarihine göre sıralanmış olarak görüntüleyecek hiçbir uygulama görmüyorum.

"Eklenme tarihi" nin çekildiğinden bile emin değilim.

Google Kişiler ile senkronize ediyorsanız, mevcut tüm kişilere ("Eski Kişiler"?) Bir grup uygulayarak bir şeyleri birlikte oluşturabilirsiniz, ardından kişilerinizi her incelediğinizde böyle bir etiketi olmayan herkes tanım gereği, son zamanlarda eklendi.

Dediğim gibi kludgy. Bunu yapmanın başka bir yolunu göremiyorum.


Aynı şeyi Galaxy S'de de görüyorum
Matthew Read

Gmail'deki kişiler de yalnızca ad / soyadına göre sıralamanızı sağlar. Kişi eklendiğinde de saklanmıyor gibi görünüyor.
Bryan Denny

2

Bu Son Kişiler uygulaması ücretsizdir ve @ user4212'nin önerdiği adın uygulamasından daha az bir izin gerektirir. Yine de Android 2.3.3+ sürümünü gerektirir. Bu basit ve iyi bir iş yapıyor gibi görünüyor, ancak geliştirici mükemmel olmadığını söylüyor. Uygulamadan:

Bu uygulama kişilerinizi kişi kimliği ters sırayla listeler. Bu genellikle en son eklenen konseptleri zirveye taşır. Ancak, hisse senedi ve android kişiler uygulaması bir kişinin oluşturulma tarihini kaydetmediğinden, kişileri eklenen tarihe göre sıralamanın kesin bir yolu yoktur. Bazı kişilerin yerinde olmadığını fark edeceksiniz, bunun nedeni kimlik numaralarının bazen android sistemi tarafından değiştirilmesidir.
0

Black Swan Hunter'ın Son Kişiler uygulaması tam ihtiyacınız olanı yapar. Ücretsizdir ve ekstra izin istemez. Güvenilir ve kullanımı kolay buldum.

Kişiler birleştirildiğinde, bazen yeni eklenmiş gibi listenin en üstüne taşındıklarını unutmayın; bu Android dahili ile ilgilidir.


Maalesef, istenen URL bu sunucuda bulunamadı.
Jon
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.