Google'ın OTA aşaması dağıtım stratejisi nedir?


14

Google'ın en son yazılım güncellemeleri için OTA için dağıtım stratejisinin ne olduğunu merak ediyorum.
Bunu aşamalı olarak yaptıklarını biliyorum ama zaman dilimine dayanıyorlar mı? modelin seri numaraları? Başka bir deyişle, ilk kimin alacağını ya da almadığını nasıl seçerler. 2013 Nexus 7 cihazım var ve Kit Kat 4.4'ün piyasaya sürülmesinden bu yana yaklaşık 2 hafta geçti ve henüz almadım.

Yanıtlar:


18

Rastgele bir şans gibi görünüyor.

Bu reddit iş parçacığında , Google Çalışanı Dan Merrill işletim sistemi güncelleme sunumlarını ve "güncellemeleri kontrol et düğmesini" "ezmeyi" söylüyor:

Rollout'lar aşamalar halinde gerçekleştirilir. Tipik olarak 24-48 saat boyunca cihazların% 1'inden başlarlar; iade oranlarını ve sonuçta ortaya çıkan cihaz check-inlerini ve hata raporlarını (varsa) izliyoruz ve daha fazla şeye göndermeden önce hiçbir şeyin yanlış görünmediğinden emin oluyoruz. Daha sonra tipik olarak bir veya iki hafta boyunca% 25,% 50,% 100'e gider.

Yüzdelerin anlamı, cihazınız check-in yaparken, OTA'nın teklif edilme olasılığının% 1 (örneğin) olmasıdır. Eğer (rastgele) bir teklif almazsa, bir sonraki partiye kadar asla bir teklif almaz.

IOW, cihazınız kontrol edip kapatıldığında, bir sonraki partiye kadar bu kadar. "Güncellemeleri kontrol et" düğmesine basmak, cihazınızın tekrar check-in yapmasına ve otomatik olarak tekrar kapatılmasına neden olur. Bunun cihazınızı nasıl hissettirdiğini düşünün! BAZI TELEFONLAR DÜŞÜNMEYİ LÜTFEN ?!

Bununla birlikte, yeni parti başladıktan sonra, bu düğmeye basmak size yeni bir zar atışı verir - ancak bir kez. Cihazlar genellikle sadece 24 saatte bir sistem güncellemelerini kontrol ettiğinden (sanırım? Kesinlikle birkaç saat boyunca) bu, çekiminizi kendi başına olduğundan daha erken yapabilir.

Yani, ez. :) Sadece sabırlı olun ve günde bir veya iki kereden daha sık ezmek size hiçbir şey kazandırmayacaktır.

Düzenleme: ayrıca, bunun ilk gelen / ilk hizmet olmadığını unutmayın. Alanınızı geçerli toplu işte almak için başka cihazlarla yarışmıyorsunuz.

Ayrıca, tüm yaptığı şey, ağın fabrika ayarlarına sıfırlama cihazıyla uğraştığını düşünmesini sağlamak ve onu kullanan uygulamalar tarafından kullanılan tüm simgeleri kaybetmenizi sağlamaktır. Güncellemeyi daha hızlı almanız gerekmez. (Olabilir, ama olmayabilir.)

Kaynaklar: Android ve Ben , Android Topluluğu

ps Ayrıca başka bir mesajda eğer gerçekten sabırsızsanız bir ADB yan yükü yapmanız gerektiğini belirtir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.