Bir Android telefon Bluetooth kulaklık / hoparlör olarak kullanılabilir mi?


32

Android telefon (HTC Desire HD) Bluetooth hoparlör veya kulaklık gibi davranmasını sağlamanın bir yolu var mı?

Bilgisayarda bir film izlerken (Ubuntu çalıştıran) telefonu kablosuz kulaklık olarak kullanmak istiyorum.


Kablosuz hoparlör yapabilecek birkaç uygulama var gibi gözüküyor (Wi-Fi üzerinden olsa da, bluetooth olanları göremiyorum), ancak bugüne kadar hiçbiri kablosuz kulaklık çıkmıyor. Bu Wi-Fi hoparlör uygulaması Linux desteğini
tanıtıyor

Yanıtlar:


9

Şu an itibariyle, bluetooth API sadece android cihazla master olarak eşleşmeyi destekliyor. https://stackoverflow.com/questions/4474697/use-android-device-as-a-headset-for-another-device


1
Dennis Mathews tarafından verilen cevaba yorum - Her ne kadar bir usta ya da köle olmak, yapabileceği ya da yapamayacağı ile hiçbir ilgisi yoktur, bluetooth'daki roller simetriktir - ne yapabileceğini ya da yapamayacağını belirleyen desteklenen profillerdir
Piotr Dobrogost

1
Kısmen çözüldü, çünkü yeni API'ler gelecekte bunu gerçekleştirebilir, ya da belirli API'ler veya bir tür hack gerçekleştirebilir ...
kokbira

@kokbira bir çözüm buldunuz mu?
tchelidze

1

Bu tür bir işlevsellik sıkça sorulur, ancak henüz aslında bir uygulama bilmiyorum!

Jamcast (http://www.sdstechnologies.com/) istediğinizi yapar, ancak şu anda hala Android uygulamalarını geliştiriyorlar. http://www.sdstechnologies.com/Blog/post/Coming-Soon-Jamcast-for-Android.aspx

İyi haber şu ki olsa geliştiriyorlar!


Teşekkürler, ama bu benim için uygun değil. Güzel bir fikir (yazılım bilgisayarda bir cihaz oluşturur ve Android uygulamasına aktarılır) ancak yalnızca Windows içindir. Belirlemediğim, çoğunlukla bunu kullandığım bilgisayarda Ubuntu kullanıyorum. Yazılım / İşletim sistemi kısıtlamalarından kaçınmak için Bluetooth’tan yararlanmak istiyorum.
misterben

İlginç. Yine de uygulamalar konusunda bilge değilim. Xda geliştiricilerinde sormaya değer olabilir. Bluetooth'un nasıl çalıştığından tam olarak emin değilim, hiç geliştirmedim. Ancak iki kişinin ilk iletişim kurduklarında birbirlerine ne yaptıklarını söylediklerini hayal ediyorum - bu durumda bir uygulamanın sadece kulaklık olduğunu söylemenin zor olmadığını düşünüyorum.
Ben Griffiths

Anladığım kadarıyla tam olarak ne yapıyorlar. Ben zaten kimsenin bunu yapmayı düşünmediği için şaşırdım. Uygulama doğrudan Bluetooth bağlantısını kuramazsa ancak telefonu Bluetooth ile standart olarak ne yaparsa yapması için yönlendirin.
misterben

konu dışı olsa ben pc de bazı mp3 dinlemek için benim android telefon bazı wifi istemcisi kullanılmış ve aynı zamanda kablosuz fare olarak çalışıyor. Birine isim vermek için Gmote. Muhtemelen başka sesleri de aktarabilir.
ruben

Bu bağlantı ne yazık ki eski. Nazikçe güncelleme.
user145490 15

0

Telefonun neden yapmasını istiyorsun?

PC'nizde bir usb bluetooth çipi (£ 5'den daha ucuza mal olur) ve bir Bluetooth Kulaklık Seti kullanarak daha iyi olursunuz. Herhangi bir küçük konuşmacılar da).


4
PC zaten Bluetooth'luyken ve telefon Bluetooth'lu ve kaliteli ses ürettiğinden, ayrı bir Bluetooth kulaklık satın almak yerine sahip olduğum bir şeyi kullanmak istiyorum.
misterben

Cevabımı bekliyorum - yaklaşık £ 10 inc kargo hakkında bir BT kulaklık adaptörü satın alın. Daha sonra bilgisayarla ve telefonla eşleştirebilirsiniz ... Kullanılmak üzere tasarlandığı gibi BT teknolojisinden yararlanma. Uygulamaları veya sürücüleri yapılandırma ve bulma konusunda çok daha az sorun yaşayacaksınız.
Örgü

Desire'ın gerçekten iyi konuşmacıları var mı?
Örgü

Desire HD'nin Desire'den (her ikisine de sahiptim) çok daha iyi bir sesi var, ancak kulaklıklarla kullanıyordum. Fikir, bir filmi izlerken odadaki diğer insanları rahatsız edeceği zaman yüksek ses çıkması içindir.
misterben

Geceleri saat 9: 00'daki homet'te oturuyorsanız, bir sipariş veremez ve 30 dakika içinde teslim alabilirsiniz. Ayrıca, bedavaya alma teknolojisine sahipseniz neden ekstra bir şeyler satın alıyorsunuz? Elindeki şeyleri yaparsa neden para harcıyorsun? Fazladan paran varsa, bana PM yapabilirsin ve ben alırım ;-)
Dawesi

0

Mishaal Rahman'ın temelde söylediği bir XDA makalesi :

Android'de A2DP profili olmasa bile (henüz Android 8'de bile uygulanmadı), Ahizesiz Profili (HFP) üzerinden başka bir Android telefondan Android'e düşük kaliteli Bluetooth akışı yapabilirsiniz (üzgünüm iPhone sahipleri!)

Kaynak telefonda Tasker ve bir AutoVoice eklentisi kurun ve aşağıdaki Tasker profilini oluşturun:

Profile: Reroute Audio (192)
State: BT Connected [ Name:BMW 15384 Address:* ]
Enter: Anon (199)
A1: AutoVoice Ctrl BT [ Configuration:Enabling Headset Sound Timeout (Seconds):0 ] 

Exit: Anon (204)
A1: AutoVoice Ctrl BT [ Configuration:Disabling Headset Sound Timeout (Seconds):0 ]

Uyarı: Bunu kendim test etmedim.

Uyarı: HFP ses kalitesi hakkında teklif:

Not: Ahizesiz Kullanım Profili yüksek kalitede ses akışları göndermediği için, müziğinizin ses kalitesi zarar görür. Bu, yalnızca Hands-Free Profilinin doğasıdır ve A2DP desteği getirmek veya başka bir çevre biriminden yayın yapmak için stereo cihazınızın Bluetooth'unu yükseltmeden bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.