Ekranımın renk sıcaklığını nasıl ayarlayabilirim?


12

Redshift , ekrana geceleri otomatik olarak kırmızı bir renk veren Windows F.lux'a benzer bir Linux uygulamasıdır . Sözde, göz yorgunluğunu azaltır ve uyku sorunlarının önlenmesine yardımcı olur.

Android'de aynı efekti oluşturmak için ekranımın renk sıcaklığını ayarlamanın herhangi bir yolu var mı?


4
Windows ve Mac için F.lux kullanıyorum, çok seviyorum. Bunu sormanız komik, sadece dün gece F.lux'un Android için var olup olmadığını merak ediyordum ...
travis

Burada çok benzer bir soru: android.stackexchange.com/questions/5830/…
ale

Bir sidenote olarak, Skeptics StackExchange'teki F.lux ve Redshift'in iddiaları hakkında bir soru : "Bir bilgisayar ekranının renk sıcaklığı uyku düzenlerini etkiliyor mu?"
Ilari Kajaste

Yanıtlar:


6

Play Store'da ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek çok az sayıda mavi ışık filtresi uygulaması var. Kesin özellikler değişecektir, ancak hepsi ekranınızın renk sıcaklığını ayarlamanıza izin veren genel şemaya uygundur.

Ayrıca, cihazınız köklü ise, bugünlerde f.lux kullanabilirsiniz .


Bağlantınız koptu ve başka bir tane bulamıyorum. Benzer bir şey var mı?
MarianD

Listeden çıkarılmış gibi görünüyor. Bir kopyayı barındıran başka bir şeyin farkında değilim, bu yüzden bunu Play Store'daki diğer uygulamalara işaret etmek için yeniden yazdım. Bunun için üzgünüm!
eldarerathis

3

Peki "filtre seçenekleri" bunlardan biri sadece kırmızı açmak olan Cyanogenmod ROM olduğunu biliyorum, ben otomatik değil biliyorum, ama ana ekran için widget var. Uygulamaya göre yapmanın bir yolu olduğundan eminim ama root erişimi gerektiriyor.


1
Tasker veya Locale muhtemelen açabilir, ancak sanırım kademeli bir değişiklik mümkün olmayacak.
Matthew,

seçildiği zaman tamamen diğer tüm renkleri kapatır
Mehran

Maalesef bu ayarı bulamadım (burada CYM11). Nerede o?
Luis A. Florit

Ayarlar-> Ekran ve Işıklar-> (en alta git) Renk kalibrasyonu, en azından nexus 5'imdeki gibi
Mehran


2

Alacakaranlık iyi çalışıyor, sadece bir ekran filtresi olmasına rağmen, renk sıcaklığını sağa doğru hareket ettirirseniz otomatik ve f.lux'a çok benzer

Korkunç görünse de seviyorum, sahip olduğumuz tek şey ve sadece deli olan gerçek bir renk sıcaklığı değişikliğine sahip olmak için telefonumu köklendirmeyeceğim, ayrıca sahip olmam gereken garantimi geçersiz kılıyor ve köklenme inanılmaz derecede zor, Bana kolay olduğunu söyleme talimatlarını okudum - KOLAY DEĞİL


1

Ekran Filtresi uygulamasını deneyebilirsiniz .


1
Vay canına, adamım! Bize bir link verin!
ale

ne yazık ki bu bir gitmek ama tavsiye için teşekkürler
david25

Sadece renk mi? Belki geliştiriciden renk seçimi eklemesini isteyebilirsiniz.
Matthew,

1
evet bu renk, düzenli LCD renk beyninizin güneş ışığı altında olduğunu düşünmesini sağlar ve sizi uyanık tutar, daha fazla kırmızı renk bunu önlemek için varsayalım, uç için dev
thx'e

1

CyanogenMod'un mevcut derlemeleri LiveDisplay adlı bir özelliğe sahiptir. Bu f.lux, akşam otomatik değişiklikler ve her şeye çok benzer. Aslında ekranın renk sıcaklığını değiştirir; yer paylaşımı değil.

Bu gelen açılabilir Settings> Display & lights> LiveDisplay> Display mode> automatic.1

Ekran sıcaklığını ayarlamak için bir uygulama geliştirdik. Hiçbir reklam, 200'den fazla iyi eleştiri ve küçük dosya boyutu vardır.

Bluelight Filter, akıllı telefonlar ve tabletler tarafından yayılan mavi ışığın zararlı etkisini azaltmak için küçük bir yardımcı programdır (sadece 86kb!). Mavi ışık vücudumuzun uyku hormonu üretimine müdahale eder ve uykuyu etkiler.

Bluelight Filtresi

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.panagola.app.bluef

Üyelik: Geliştirici, Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş


0

Kırmızı renk tonu sağlamaz, ancak gece geç saatlerde ultra loş okuma için adjBrightness kullanırım . Köklü bir cihaz gerektirir.


0

Alacakaranlık (ücretsiz)

Alacakaranlık, renk sıcaklığı, yoğunluğu ve parlaklık seçenekleriyle ekranı geceleri otomatik olarak daha kırmızı yapar. Çok güzel bir Malzeme tasarımına sahiptir.

Lux Lite (ücretsiz) veya Lux Otomatik Parlaklık (3,80 $)

Lux Dash> Üçlü yıldız simgesinden, Gece Modunu etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilir ve Gece Modunun renk sıcaklığını değiştirebilirsiniz. Gün batımında otomatik renk sıcaklığı değişimi ücretli sürüm gerektirir.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.