Neden Galaxy S2'mde sürekli olarak alan yetersiz kalıyor?


31

Android 4.1.2 çalışan bir Galaxy S2 var. 12GB dahili HD ve 16GB SD karta sahiptir.

Çeşitli programlardan, alanımın tükendiğini bildiren hatalar alıyorum. BeyondPod yeni bölümler indirmeyecek, Evernote yer eksikliği (her şeyi saklıyormuş gibi görünse bile) bir bildirimde bulunmaya devam ediyor ve bazen uygulamalar güncellenmiyor.

Gereksiz uygulamalarım olmadığından emin olmaya çalıştım ve kullanmaya başladığımdan beri kullandığım uygulamaları değiştirmedim. Müzik koleksiyonları veya videolar gibi büyük dosyaları SD kartımda tutuyorum.

Cihazımı USB üzerinden Linux bilgisayarıma bağladığımda ve 12GB HD cihazımın özelliklerini kontrol ettiğimde, 9.9 GB olduğunu söylüyor. Ancak dosyalara göz attıysam, her klasörde kilobaytlık bilgi var gibi görünüyor.

12GB HD'm neden doluyor ve bu hataları alamamak için nasıl temizlerim?

Güncelleme: Telefonum köklü, bu yüzden bu durumda bana yardımcı olabilecek bir şey varsa, o zaman benim için kök erişimi var.
@AlEverett: Bu bağlantılar için teşekkür ederiz. Cihazımın depolama ile ilgili bazı sorunları olduğu gerçeğine biraz ışık tuttu, ancak görebildiğim kadarıyla sorunu çözmek için ne yapabileceğimi söylemiyor. Özlediğim bir şey varsa, özür dilerim ve eğer öyleyse, belki birileri beni özellikle bakmam gerekenlere yönlendirebilir.
Anket

insufficient-memoryEtiketini sorunuza yeni ekledim . Lütfen "ilk yardım" bulacağınız tag-wiki'ye bakınız , örneğin telefonumun dahili deposunu yönetmek için ne yapabilirim? Not: Bu etiket dahili depolamaya odaklanır .
Izzy

1
Android için bir terminal emülatörü indirmeyi deneyin ve 'df -ha' girin. Tüm bölümlerin bellek kullanımına bir göz atın. Bize hafızanın nerede dolu olduğu hakkında bir fikir verebilir.
Anoop KP

Yanıtlar:


16

Bu soruya cevap vermek için siteye özel olarak kaydoldum. Ayrıca çok fazla saklama alanı olan bir Samsung Galaxy S2 kullanıyorum ama sürekli doluyorum. Uygulamaları yükleyemedim ya da hemen hemen hiçbir şey yapamadım .

Cyanogenmod kullanıyorum, ancak bu tüm Android'ler için geçerli.

Yaptığım klasöre gidip ( tüm dosyaları görmek için ) Kök İzinli bir dosya gezgini kullanmaktı /data/logs.

Klasörün içindekiler 1 GB'ı aşarak soruna neden oldu. Bu klasördeki tüm dosyaları sildim ve şimdi çalışıyor.

Bunun neden olduğunu gelince , bilmiyorum - ama nasıl düzelteceğimi biliyorum. Bu yardımcı olur umarım!


Cevap bu olabilir. My /data/log(no 's' log 'on) klasörümde yaklaşık yarım gigabayt veri vardı. Bunu temizlemeye yardımcı oldum, çünkü şimdi daha az hata alıyorum, ama emin olmak için bir günlüğüne koşacağım.
Anket

Daha sonra karşılaşabilecekler için sadece bir ek not: Dahili SD kart ile cihazın dahili HD'si arasındaki fark konusunda kafam karıştı. İç HD 2GB ilgilidir ve dahili SD 12 GB hakkındadır (ve sonra ek var harici 16GB disk.) Benim 12GB sürücü temizlemek eğer yardımcı olacağını düşünerek tuttu, ama öyle iç sistem sürücüsü, var değil sen temizlik dosyalar ihtiyaç vardı USB, bağlandığınızda görünür.
Anket

Ben de Cyanogenmod da yaşıyorum ve bu birkaç kez başıma geldi. Bu sorunu yaşayan hisse senedi ROM'unu çalıştıran kimseyi tanımıyorum. (Çözüm için teşekkürler.)
voidHead 22:15

1
Kök olmayan cihazlar için herhangi bir çözüm?
Lenin Raj Rajasekaran

17

Samsung S2 telefonunuzda "depolama alanı *#9900#dolması" alıyorsanız, tableti çevirin ve 2 seçeneğini belirleyin.

Androidini kök salmana gerek yok. Daha sonra telefonunuzu yeniden başlatın.


Cevabınız için teşekkürler, bunu bir forumda en son şifrelemeyi etkinleştirdiğimde okudum, fakat nerede olduğunu unuttum
Alex Lehmann

Muhteşem. Bu benim için 800 MB'den fazla serbest kaldı ve bir dosya gezgini kurup / data / log klasörünü bulmaktan daha kolay.
Moob

Bunu çevirdiğimde "geçersiz mmi kodu" alıyorum
Lenin Raj Rajasekaran

5

Günlük dosyalarını temizlemeniz gerekir. * # 9900 # çevirin ve yedekte silme öğesini seçin


5
Bu, içindeki dosyaları silmekten farklı mı /data/log?
Anket

2

Ben de aynı problemi yaşadım. Yetersiz bellek nedeniyle hiçbir şey güncellenemedi. Bir zilyon sitesi denedim, saatlerce harcadım.

İşe yarayan tek şey, daha önceki bir gönderide belirtildiği gibi " Günlük dosyalarını silmeniz gerekir. Çevir *#9900#ve seç delete dumpstack" . Neredeyse bir GiB alan boşalttı.

Git dialerve EXACTLY yıldız pound 9900 pound ( *#9900#) yazın. Menü otomatik olarak açılır (göndermeye veya başka bir şeye gerek yoktur). Seçeneği seçin delete dumpstack(telefonumdan ikincisi).

Böyle aptal basit bir çözüm olduğunda, zamanımın çoğunu boşa harcadığım için Samsung'da çığlık atabilirdim. Bellenimi yeniden yükleme, fotoğrafları SD karta taşıma vb. Hakkında her türlü aptalca tavsiye aldım. Hiçbiri işe yaramadı.

 *#9900# and select delete dumpstack


1

/System/etc/gps/gpsconfig.xml dosyasını özellikle cLogEnabled değişkenini kontrol edin. Eğer true olarak ayarlanmışsa, gidin ve gps boyutunu kontrol edin / dosyaları / data / gps altındaki dosyaları silin. Bu dosyalar büyükse, o zaman sorun budur.

Bunu adbshell ve basic linux komutlarını kullanarak yapabilirsiniz ( dustok android'te mevcut olup olmadığını hatırlamıyorum ).

Bu sizin probleminiz ise, bu değişkeni false olarak değiştirmeniz gerekecektir, bunun için kesinlikle root'a ihtiyacınız olacaktır. Veya belki de bu hatayı samsung olarak işaretleyin ve onlardan bir güncelleme veya çözüm bekleyin.


Yanıtladığınız için teşekkürler. Aradım bir dizin bulamıyor gpsiçinde /system/etc/.
Soru

1

Bazı uygulamalar kullanıcının bunları ikincil belleğe taşımasına izin vermez, çünkü belki bunu nasıl yapacağını bilmiyorlar veya uygulamalarını birincil bellekte tutmak istediklerinden.

Bir Android Geliştirici iseniz, bu App Install Location makalesinde kontrol edebilirsiniz . Ancak, yalnızca bir kullanıcıysanız, en iyi fikir ikincil belleğe (SD Kart) taşıyabileceğiniz daha fazla uygulamayı taşımak ve medya dosyalarını SDCard'da saklamaktır.


1

Çevrimiçi uygulamalarınızın dosyaları dahili belleğinize kaydettiğinden ve el ile yapmanız gereken uygun bir atık imhası yapmadığından eminim. SD kartınızı geçici olarak çıkarmalı ve telefonunuzu "yığın depolama moduna" takmalısınız. Ardından , hafızanızı ne yediği hakkında kaba bir fikir edinmek için File Explorer lite gibi bir yazılım kullanın . Ancak, birçok programı yüklerseniz / kaldırırsanız, çoğu önemsiz dosyanın "Android" klasöründe bulunabileceğini düşünüyorum.


bahşiş. Android klasörünü sağ tıklayın ve seçin Properties. Onun büyüklüğü hakkında şaşırmış olabilirsiniz.
forumlar

Android klasörüne sağ tıklayıp Özellikler'i (Ubuntu Kullanarak) seçersem, yaklaşık 210 MB olduğunu söylüyor.
Soru

Tamam, Android klasörü temiz. Yine, bellek harcamadan hangi dosya / klasör kontrol etmek için bir pasta grafik görünümü vardır herhangi bir yazılım kullanmak
forumları

0

Sen arkadaşım X-plore deneyebilirsiniz. Telefonunuzun dosya sisteminin size çok daha fazla ayrıntı gösterebilen bir dosya yönetimi uygulaması. Gizli dosyaları da görüntülemenizi sağlar. Belki de içinde en çok bulunan klasörü bulabilirsin;)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lonelycatgames.Xplore

Tavsiye ettiğim bir başka yöntem de CCleaner Android App kullanıyor. Dosyaları bulur ve akıllıca temizler. Reklam ücretsizdir, bu bir artıdır.


Ne zaman insufficient memoryhata tetiklenir, genellikle ilgilendiren dahili depolamayı yani /databölüm. Hangi dosya yöneticisinin kullandığına bakılmaksızın, buna erişim olmadan tam olarak rooterişemezsiniz.
Izzy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.