Bildirim çubuğum neden Galaxy S'de takılıyor?


18

Samsung Galaxy S cep telefonumun Froyo ile bildirim çubuğunda takılma gibi kötü bir alışkanlık var. Bu gerçekleştiğinde ve aşağı çekmeye çalıştığımda, (ne diyeceğimi bilmiyorum) "sürükleme çubuğu" belirir, ancak aşağı çekemiyorum.

Ana ekrana gidip sol düğmeye ve "bildirimler" e dokunarak bildirimler çubuğuna erişebilirim, ancak başka bir şekilde erişemiyorum.

Bunun olmasını engellemenin bir yolu var mı?

Telefonu yeniden başlatmanın dışında herhangi bir yolu açmanın bir yolu var mı?

Çubuğu aşağı çekmeye çalışmadan önceki ekran: Çubuğu aşağı çekmeye çalışmadan önce

Bildirim çubuğu takılı kaldıktan sonraki ekran budur: bildirim çubuğu sıkıştı

(Aslında ekran görüntülerini ters sırada aldım, bu yüzden saatin iki resimde bozuk olduğu).


Saat tarafından alındıkları sırayı tahmin etmiştim! Biraz daha konuya gelince, bunu benimle görmedim. Ana ekrandan Uygulamalar ekranına geçiş yaparsanız veya bir tam ekran uygulaması (oyun gibi) başlatır ve sonra kapatırsanız bu kartın kilidini kaldırır mı?
GAThrawn

@GAThrawn: Öyle düşündüm ki, tutarsızlık nedeniyle ilgisiz ekran görüntülerini yapıştırdığım izlenimini bırakmak istemedim.
Nathan Fellman

1
Kullandığınız ev başlatıcıdan bağımsız olarak oluyor mu? Bunun bir fark yaratacağından emin değilim ...
Bryan Denny

Ben hiç denemedim. Ne iyi olanlar var?
Nathan Fellman

2
ADW.Launcher ve LauncherPro en popüler gibi görünüyor
Lie Ryan

Yanıtlar:


4

Telefonunuzu Gingerbread'e güncelleyin ve bu sorun ortadan kalkacaktır. Galaxy S cihazımı 2.3.3'e yükselttim ve o zamandan beri hala 2.2.1 Froyo ile olan bu sorunu görmedim.


Bu benim için problemi çözdü
Nathan Fellman

4

Ben bir çalışma bulduk !!!

Önce bazı ayrıntılar. Bu, yüksek yük sırasında bildirim çubuğunu açmaya çalıştığınızda Galaxy S'de olur. Yeniden başlatma sıfırlar. Ancak yeniden başlatmak istemiyorsanız:

Bunu hızlıca yapın: Bildirim çubuğuna dokunmadan önce, ekranın alt yarısına dokunun, parmağınızı bildirim çubuğundan serbest bırakın, parmağınızı ekranın alt yarısından serbest bırakın.

Bu, bildirim çubuğunu TAMAMEN KENDİNİ AÇMAYA tetikleyecektir!


1
Çalışır, ancak 30 yaşından büyükseniz biraz pratik gerektirir. :-) BTW: Bu gerçekten sadece bir ÇÖZÜM, hala telefonu sıfırlamanız gerekiyor.
bjoernz

2

Sorunun bu olup olmadığını bilmiyorum, ama bazen bunu Droid X'e alıyorum. Benim için, bildirim çubuğundan aşağı kaymaya çalışırsam ve hiçbir şey olmuyorsa sıkışmış gibi görünüyor. Ancak, "aşağı çekme çubuğundan" aşağı kaymaya başlarsam, o zaman parmağımla hareket eder (yani bildirim çubuğundan ziyade "aşağı çekme çubuğunun üstünde" başlar).

Başka bir olasılık, dokunmatik ekranınızın buna neden olan bazı "ölü alanlar" olabilmesidir. Bunu yatay modda da çoğaltabilir misiniz, yoksa sadece portre modunda mı? Belki de tüm dokunmatik ekran alanlarını test etmek için bir uygulama, bunun suçlu olup olmadığını belirlemeye yardımcı olabilir.


1

Bir Galaxy S Captivate'im var ve bunu bazen görüyorum. Yalnızca, telefonun bir uygulamayı yüklemek / güncellemek gibi başka bir şey yapmakla meşgulken bildirimleri aşağı çekmeye çalışırsam benim için olur.

Sadece üste geri itip tekrar aşağı çekerek benim için gider.


0

Bu çok sorunum var, bazen yapışmadan önce yarı yarıya azaltacak ve beni deli ediyor.

Birisi büyük olasılıkla RAM kullanımı ile ilgili olduğunu belirtti, temizlenmesi bir süre yardımcı gibi görünüyor, ancak kalıcı bir düzeltme değil. Başlatıcıları değiştirmeyi denedim (Zeam'den Touchwiz'den LauncherPro'ya) ve her ikisi de işe yaramış gibi görünen bir lagfix'i bir süre daha denedim, ama o zamandan beri geri döndü. En yeni uygulamalarımı kaldırdım ve tam bir suçluyu çivilemedim, ancak nispeten yeni bir olay olduğu için orada saklanan bir şey olmalı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.