Çocuklarım uygulamaları için nasıl ödeme yaparım?


19

İşte hikaye. İki çocuğum var (5-7 yaş), Android tabletleri var ... ve kredi kartım var. Her biri bir tablet için olmak üzere iki google hesabı oluşturdum. Onlar için uygulama satın almak istiyorum, ancak kredi kartımın ayrıntılarını google hesaplarına girmek istemiyorum, çünkü teori, bu hesapları gelecekte iletişim kurmak, göz atmak vb. İçin kullanacaklarıdır. benim bilgim olmadan kartımı şarj etmelerini istiyorum.

Bir süre önce, Google Play Store'dan bir şey satın alırken, tablet hesaplarından biri ile kendi hesabım arasında seçim yapabildim. Daha sonra şifreyi kendi hesabıma girmek zorunda kaldım ve verilen uygulamayı yükleyebildim. Artık bu mümkün görünmüyor.

Kayboldum. 40 yaşından büyük bir Un * x kullanıcısıyım ve Android tarafından kafam karıştı ve hayal kırıklığına uğradım. Çocuklarım için güvenli uygulama satın almanın bir yolu var mı?


Size sadece alternatif bir yaklaşımla cevap vermiş olsam da, sadece merak için: Bu tabletler hangi Android sürümünü kullanıyor? AFAIK, cihazda yapılandırılmış olması koşuluyla, "Alışverişi oynat" için kullanılan hesabı seçebilirsiniz.
Izzy

Yanıtlar:


18

Çok daha kolay bir yol var, ancak tüm ülkelerde desteklenmeyebilir: Her birine bir Google Play Hediye Kartı satın alın ve hesaplarına ekleyin. Farklı "boyutlarda" gelirler, böylece ödeyebilecekleri miktarı sınırlayabilirsiniz. Kartlara bağlı kimlik yok ve kullanıldıktan sonra onlar için artık bir şey yok (elbette bir sonrakini satın alabilirsiniz).

Başka bir olumlu yön: Çocuklarınızın onları kullanmasına izin verebilirsiniz. Tehlike, kartın değeri kadar yüksektir (içerik bir risk oluşturabilir). Yani "parasal sorumluluğu" öğrenmek için "harçlık" gibi :)


3
Bu gerçekten mükemmel bir çözüm olurdu ... 5 EUR ve daha az için hediye kartları olsaydı (burada "70 c meyve ninja" konuşuyoruz). Ve onları çevrimiçi olarak satın alabilseydim. Ama bence gitmeye çalışacağım yol bu.
Ocak

1
Varsayılan olarak, Playstore'dan ücretli içerik yüklemeden önce parolanın girilmesi gerekir, bu nedenle ek bir "güvenlik" katmanı vardır. Anlaşılan, en küçük kart 15 EUR'ya geliyor, meyveli bir ninja ordusu satın alabilirsiniz. Ancak çocuklarınız büyür ve yakında okul için bazı yararlı uygulamalara ihtiyaç duyabilir;)
Izzy

Bir arkadaşım bunu birkaç gün önce sordu ve ona emin olmadığımı söyledim. Bu çok iyi bir fikir ve ben ona anlatacağım.
Fred Thomsen

2
“Ama tüm ülkelerde desteklenmeyebilir” evet işte burada başarısız olan nokta
tör

2

Playstore'da, her satın alma işlemi gerçekleştirilmeden önce kullanıcıdan şifre (devre dışı bırakmadıysanız) istenir.

Yapabileceğiniz şey, sizin ve çocuklarınızın tüm Google Cihazlarında oturum açan playstore Uygulamaları için bir Google Hesabı SADECE yapmak. Her cihazın, çocuklarınızın verilen cihazda kişisel olarak kullandıkları diğer hesapların üstünde bu hesaba giriş yapmasını sağlayın.

Bu şekilde istediğiniz uygulamaları satın alabilirsiniz, ancak cihazları oturum açmış olsa ve Google Apps hesabınız aracılığıyla satın aldığınız tüm uygulamalara erişebilse bile, şifreniz olmadan yenilerini satın alamazlar.

Google, kullanıcı Hesap Bilgilerine her erişmeye çalıştığında şifreyi soracağından CC'nizin ayrıntılarını göremezler.


0

bunları play.google.com adresinden satın alıp cihaza gönderebilirsiniz.

Cihazlarını hesabınıza ekleyin ve uygulamaları satın aldıktan sonra gönderin


3
Bu, uygulama satın almak için kartını kullanmalarını engellemez. Cihazları hesabına bağlıysa, şifresini biliyorlarsa veya masaüstünde Gmail'e giriş yapmış halde kalırsa hesabını kullanabilirler.
dotVezz

@dotVezz sadece “parolasını biliyorlarsa” (her satın alma işlemi için parola
sormayı

0

Aynı problemim var. Çocuğum, uygulama içi satın alma işlemlerinde küçük bir miktar harcamak istiyor, ancak hediye kartı çok büyük bir miktar. Ne bir geçici çözüm olarak yapmaya çalışıyorum: bir paypal hesabı kurmak ve içine bu küçük bir miktar aktardı. Sonra çocuğumun google hesabını sınırlı miktarda o paypal hesabına bağladım. Google Playstore sinir bozucu !!


@ale biraz talihsiz olabilir, ama neden bir cevap değil? Özetle: "Play Store'da Paypal'ı kullanabilirsiniz. Yani içinde biraz para harcayarak bir PP hesabı oluşturun, çocuğunuzun hesabına bağlayın ve hepsi bu."
Izzy

-1

Uygulamayı yüklemek istediğiniz cihaza bir uygulama satın almayı kabul ettiğinizde iki seçenek elde edersiniz. Ödeme yapmak için URL’yi ödeyin veya gönderin. Bu yüzden URL'yi kendinize veya e-posta ile kimin ödeyeceğine e-posta ile gönderirsiniz. Bu, URL gönder ... seçeneğini belirlediğinizde otomatik olarak açılır. Kolay


bu neden reddedildi? artık çalışmıyor mu?
NappingRabbit
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.