Android'in neden son yeri bildiğini hatırlamakta böyle sorunları var?


12

Android'in son bildiği yeri hatırlama biçimini hiçbir zaman anlayamadım. Birkaç saat önce ama birkaç saniye önce yeri hatırlıyorum gibi görünüyor. Ne demek istediğime bir örnek vermenin en iyisi olduğunu düşünüyorum.

Son zamanlarda Bay Area'daydım. Google haritalarını Android cihazımda kullanıyordum ve Mountain View'daki Google Kampüsünde bulunuyordum. GPS etkinleştirilmiş haritalar kullanıyordum ve bir süre sonra bölgede dolaşmak için uygun bir GPS kilidi aldım.

Daha sonra San Francisco'ya döndüğümde, şehri dolaşmak için kullanıyordum. Haritaları her açtığımda konumumu tekrar Mountain view'a koyuyorum. Yaklaşık 10 saniye sonra GPS kilidini aldıktan sonra gerçek konumumu aldım. Birkaç saniye sonra telefonu kapatıp tekrar açarsam, aynı şey oldu - saatler önce olduğumu ve daha sonra gerçek konumumla başladığımı düşünüyor. Bu her zaman olur - birkaç dakika önce nerede olduğumu hatırlamıyorum, birkaç saat önce nerede olduğumu hatırlıyorum. Belli bir süre boyunca bir alanın etrafında bulunduğumda, bu artık yeni "son bilinen yer" haline geliyor.

Neden, doğru bir GPS kilidi aldığımda, Android bunu daha önce değil, "son bilinen konum" olarak kaydetmiyor?

Yanıtlar:


3

Tam bir cevap değil, bazı arka plan bilgileri:

  • Cihazınızda birden fazla konum sağlayıcı olabilir, örneğin GPS tabanlı bir cep telefonu ve hangi cep telefonu kulelerini görebileceği.
  • Android'in bilinen tek bir konumu yok. Her konum sağlayıcısının kendi bilinen son konumu vardır.
  • Bir konumun, doğruluk, kaydedildiği zaman, kaydedilenler gibi ek metrikleri vardır (örneğin, bir yükseklik bileşeni var mı)

Bu nedenle, uygulamanın kullandığı konum sağlayıcıya bağlıdır ve bu, dinamik parametrelere göre değişebilir veya hatta değişebilir. Başlangıçta Android'den en hızlı konum sağlayıcısının gitmesini isteyebilir ve daha sonra yavaş yavaş daha iyi bir düzeltme elde etmek için en doğru olana geçebilir.


Bu gerçekten iyi ve özlü bir açıklama. Teşekkür ederim.
Nick Dixon

Bu da geri şehirde iken wifi / mobil veri yoktu gibi mantıklı. Google kampüsünde wifi vardı. Bu yüzden haritalar başlangıçta 'kaba' (yani wifi) son bilinen konumu (Google'da) kullanıyor olmalı ve daha sonra GPS birkaç saniye içinde başladığında güncellenir. Hala GPS lasknownlocation daha taze / daha iyi bir okuma olacağını düşünürdüm.
Tim

bu cevap daha çok bir yorum gibidir. ve kaba konum daha az önceliğe sahipse, telefonun neden daha sonra mnt görünümü döndürdüğünü daha az açıklar.
gcb

2

Android'in kaba ve ince taneli tür konum güncellemeleri kullandığını ve bu güncellemelerin farklı kalite metriklerine sahip olabileceğini anlıyorum. Google Haritalar uygulamasının, son konumunuz olacak kadar yüksek bir kalite olacak yeni yerinizde yeterince uzun süre GPS ve Wifi sinyali almamış olabilir.

Http://developer.android.com/guide/topics/location/obtaining-user-location.html adresindeki geliştirici dokümanları, nasıl çalıştığına ilişkin fikir verebilecek kullanıcı konumları elde etmek için bazı örnek modeller sunar. Ancak Google Haritalar'ın ve muhtemelen diğer haritaların kendi şeylerini yaptığını tahmin ediyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.