Wi-fi yalnızca Android cihazlarda zamanı nasıl senkronize eder?


25

Bazı Android tabletlerde kablosuz ağımıza bağlanıldığında zamanı senkronize edememe konusunda sorun yaşıyorum. Bu okulda ve fazlasıyla kilitli, bu yüzden zamanı senkronize etmek için ihtiyaç duydukları bir şeye erişmeleri engelleniyor olabilir.

Bunlar yalnızca Wi-Fi cihazlarıdır, bu nedenle bir GSM sağlayıcıdan veya herhangi bir şeyden saati ayarlayamazlar, yani başka bir şey kullanmaları gerekir, muhtemelen NTP. NTP ise, kullanılan zaman sunucusunu nasıl görüntüleyebilir / değiştirebilirim?

Cihazlar Android 4.0.1. Ne marka / model olduklarından emin değilim ama deneyip öğrenecekler.


1
En azından, StackOverflow'taki bu soru bize NTP kullandığını söylüyor. Ancak normal bir kullanıcının varsayılan sunucuyu bulması veya ayarlaması için bir yöntem tanımlamaz.
dotVezz

Yanıtlar:


14

Cihaz üreticisi ile cihazların, zamanı pool.ntp.org ile senkronize etmek için NTP kullandığını doğruladık. Biraz kendi araştırmamın ardından, NTP'nin yapılandırıldığını keşfettim /system/etc/gps.conf. Bu dosyayı düzenlemek için root olmanız gerekir, ancak en azından bize verilen bilgilerin doğru olduğunu onaylayabildim.

Güvenlik duvarını pool.ntp.org adresine yönlendiren trafiğe açtık ve şimdiye kadar tüm cihazlar senkronize tutuldular, bu şekilde göründüğü gibi çalıştı.

NTP yapılandırma dosyasındaki bilgiler için http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1200089’a teşekkür ederiz .


6

dotVezz , NTP'nin kullanıldığı konusunda çoktan yorum yaptı.

Öyleyse , NTP sunucusunu ayarlamanıza izin veren ClockSync'i kullanabilirsiniz . Ancak , el ile eşitlemeniz gerekir. Otomatik senkronizasyon yalnızca ROOTED cihazlarda desteklenir.

ClockSync, NTP (Ağ Saati Protokolü) üzerinden cihaz sistem saatini İnternetten atomik zamanla senkronize eder. Sağlayıcı NITZ’i desteklemiyorsa, yanlış zaman gönderirse veya cihazınız / ROM'unuzda ağır saat kayması varsa faydalıdır. 2 mod vardır: kök kullanıcılar için otomatik ve kök olmayan kullanıcılar için yardımlı manuel mod (köksüz mod).


Ne yazık ki saatlerin manuel olarak senkronize edilmesi bu durumda uygun bir çözüm değildir. Cihazlar sınıfta kullanım içindir ve otomatik olarak doğru zamana senkronize etmemiz gerekir.
toryan

@toryan Aygıtları rootlamanız mümkün olacaktır.
geffchang

3

Kurumsal DNS altyapınızdaki pool.ntp.org girişini geçersiz kılabilir ve kendi NTP kaynağınıza / hizmetinize bir takma ad / CNAME yapabilirsiniz. Bu, dahili olarak bağlı android cihazların, cihazın kendisinde değişiklik yapmadan NTP ile senkronize edilmesini sağlar


Bu ilginç bir öneri, teşekkür ederim.
toryan

Bunun nasıl yapılacağını daha ayrıntılı olarak açıklayabilir misiniz?
Kubuntuer82
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.