Bölgelere göre Android sürüm dağılımı için herhangi bir istatistik var mı?


21

Pano gösterileri küresel dağıtım ve ben merak diyelim ki, Hindistan ve Avrupa arasında Gingerbread dağıtımındaki farkı anlamak için bir yol varsa.


@ 9re, neye güvenebileceğinize ya da istatistikleri göz ardı edeceğiniz yerlerden bir gereklilik var mı? Bu istatistiklere sahip olabilecek, ancak sorgulanabilir veya söz konusu istatistikleri toplamak için kullanılan bir yöntemin bulunmadığı siteler olabilir. Sitenin arka planının ya da istatistikler için kullanılan yöntemin alakalı olmadığını biliyor muyuz?
Firelord

1
@ Beşinci araştırma süreci biraz açıklandığı sürece sorun değil.
Andrew T.

Yanıtlar:9

Bir süre önce benzer bir soruyu cevapladım . Bulabildiğim en iyi kaynak , istatistiklerini Afilias etki alanı tarafından yönetilen , mobil cihazlar tarafından etki alanında oluşturulan Internet trafiğine dayanan site idi . Site, web kullanımına ilişkin istatistiklere ülkelere göre farklı işletim sistemi sürümleri (yalnızca Android değil) ile erişim sağlar. Ücretsiz erişim ile aranacak ülkeyi seçmek mümkündür, ancak ücretli planlar ile sorguları daraltmak için birçok filtre vardır. Verileri karşılaştırma süreci uzun olabilir, ancak ülkeye göre ülkeye bakmanız gerektiğinden genel bir genel bakış yoktur..mobi

Ayrıca şunu unutmayın: istatistikler belirli bir alan adına erişime bağlı olduklarından kesin olamazlar, ancak genel bir bakış için iyi hizmet verebileceklerini düşünüyorum.-2

Bu istatistik , Ekim 2015'te Android telefon sahiplerinin kullandığı Android işletim sistemlerinin farklı bir dağılımını bulacağınız statista.com adresinde buldum .

Ekim 2015'e kadar Global olarak Android kullanımı


3
Soru özellikle bölge bazında istatistikler ister. Bu resimde bölgeler göremiyorum.
Firelord

2
OP ya da ödül sağlayıcısının istediği şey bu değildi. Siz Android sürümüne göre istatistikler verdiniz, oysa global dağılımına göre istatistikler istendi.
Tamoghna Chowdhury

Kimsenin özgürce bilgi paylaşmasına yardımcı olmadığından ödeme ile ilgili bölümü kaldıracağım.
Tamoghna Chowdhury
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.