İnternet bağlantısı olmadan GPS / Haritalar nasıl kullanılır?


80

Internet bağlantısı olmadan haritalar ve GPS kullanmama izin veren bir yola (muhtemelen üçüncü taraf bir uygulamaya) ihtiyacım var.

Araba ile kullanmıyorum, sadece şehirlerde yürümek için. Oraya turizm için gitmeden önce belirli bir şehre ilişkin tüm verileri kopyalayabilirsem iyi olurdu.

Google Haritalar uygulaması, haritaları güvenilir bir şekilde saklamaz, bu nedenle İnternet bağlantısı olmadan ona güvenmek risklidir.


internet olmadan sadece konum gerekli gps üzerinde mümkün olabilir? test ettim ama henüz alamadım.
Pintu Corna

2016/10/30 tarihinde düzenleme: 2016/10/30 tarihinde, Mapdroyd'un web sitesi operasyonun sona erdiğini belirtti.
Yunanca - Alan 51 Teklif 15 'te 15

Yanıtlar:


24

Not: Bu uygulamaların çoğu, OSM ( OpenStreetMap ) adı verilen ve herkesin katkıda bulunabileceği harika ve ücretsiz bir harita projesinden gelen harita verilerini kullanır. OSM sürekli gelişiyor, ancak birçok alanda ev / bina numaraları gibi bilgilerden yoksun olabilir.

Beleş:

Ücretli:

  • CoPilot Live Premium: ABD , başka bir yerde
    • CoPilot Live, zamanından önce haritaları indirmenize ve GPS'i çevrimdışı kullanmanıza izin veren tam özellikli bir uygulamadır. ABD sürümü diğer ücretli navigasyon uygulamalarına göre çok ucuz olduğu için onu kullandım, ancak kaliteden, özelliklerden, müşteri desteğinden ve ücretsiz uygulama ve harita güncellemelerinden çok memnun kaldım. Bir GPS uygulamasında isteyebileceğim tüm özelliklere sahip, yalnızca olumsuz yönleri, trafik verileri için ücretli bir aboneliğiniz olması (ücretli bir uygulamanın ücretsiz bir yıllık abonelik içermesi) olması ve yeni haritalar almanız gerekecek olması. satın aldığınız alanın dışına seyahat edin.
  • Kullanmadığım diğer ücretli uygulamalar:

Burada birçok Android GPS uygulamasının ayrıntılı yorumu bulunmaktadır: Android Sat Nav Apps


3
OpenStreetMap ve OsmAnd'dan bahsettiğiniz için +1. '-)
Akış

2
Başka bir büyük OSM tabanlı çevrimdışı harita uygulaması eksik: Maps.me. Ticariydi ama şimdi tamamen ücretsiz. İhtiyacım olan tüm temel özelliklere sahip (yerel haritalar, hızlı ekran, yer imleri + parçalar). maps.me/en/home
Gülbahar

14

2
Çevrimdışı modda önbelleğe alınmış haritalar üzerinde fazla kontrol sahibi değilsiniz. Cihazınıza önceden yüklenmiş eski bir sürümün olabileceğini ve 5.0 güncellemesinin otomatik olarak duyurulmayacağını unutmayın. Sadece Pazarda arama yapın ...
pesche

3
Ek olarak, çevrimdışı önbellek 30 gün sonra otomatik olarak silinir.
Robert

@Robert - wtf? Neden? Yapılandıramadığınız için üzücü.
ripper234

1
Pek sayılmaz. Küçük bir alanı önbelleğe alabilirsiniz, ancak yalnızca yolları, yerleri değil, birkaç hafta sonra silinir ve manuel olarak haricinde senkronize edemezsiniz ve navigasyon vb. İle çalışmaz. Google, telefon şirketleri ve veri planları ile yatakta.
Endolit

Haritalarla ilgili bazı lisans sorunları var gibi görünüyor. Paris ve Belçika çevrimdışı haritalarını kullanmayı başardım, ancak Brezilya ve İspanya için mümkün değil.
neves

11

Henüz kendim deneme şansım olmadı, ancak Maverick hakkında iyi şeyler duydum:

Android için Maverick - Kod Sektörü

Sınırlı ve ücretsiz bir ödeme sürümü vardır.


Maverick’e kendimden pek fazla şans bulamadım.
ripper234

Bu önbelleğe alınmış haritaların Google Haritalar gibi kaybolmamasını seviyorum. Bir alanın tüm haritalarını indirmenin bir yolu yoktur, bu yüzden gitmeden önce WiFi üzerinde olacak şekilde çeşitli zum seviyelerinde dolaşmanız gerekir.
Nicolas Raoul

Maverick'i araba ve yürüyüş navigasyonu için her zaman birkaç GB çevrimdışı haritayla kullanıyorum. Maverick ve Mobile Atlas Creator, Google’ın yasal tehditleri nedeniyle Google Haritalar’ı indirmeyi devre dışı bırakmak zorunda kaldı, ancak yine de eski bir sürümünü kullanabilirsiniz.
endolith

1
Maverick'in yeni sürümleri, haritaları kendiniz indirip doğru klasöre yerleştirirseniz gayet iyi çalışır. birkaç yıl önce bunun hakkında bir açıklama yaptım .
lenik

4

Şimdi OsmAnd kullanıyorum .

Telefonun deposunda OpenStreetMap haritaları depolar.

OsmAnd vektörel bir format kullanır, bu da çok fazla yer kaplamadan birçok bilgiyi saklayabileceği ve tüm yakınlaştırma faktörlerinde görülebileceği anlamına gelir.

İstediğiniz haritaları, örneğin İtalya, Bolivya veya başka bir ülke / bölgeyi indirebilirsiniz.

Osmand

Ücretsiz, açık kaynak.


3

Düzenli olarak Locus kullanıyorum . Navigasyon desteği konusunda pek bir şey yok (bunun işlerde olduğunu düşünüyorum), ancak off-road ve off-line kullanım için harika.

Çevrimdışı kullanım için haritaların indirilmesine olanak tanır, büyük kartlara (SQLite için 2GB limit, GEMF için gerçekçi limit yok) karo setlerine izin veren SQLite ve GEMF haritalarını destekler. Ayrıca bitmap olanların yanı sıra vektör haritalarını da destekler (daha fazla kapsama alanı, daha az disk alanı). Çok iyi bir arayüze sahip ve iyi destekleniyor.

Haritaları indirmek için bilgisayarınızı kullanmanıza rağmen, uygulama içi harita indirmeyi desteklemeyen ve reklamları içeren ücretsiz bir sürümü var (sanırım). Ücretli sürüm pahalı değil.

Tüm bunlar aşırı derecede parlak görünüyor, bu yüzden geliştirici olmadığımı ve hiçbir ilişkisi olmadığını vurgulamalıyım; sadece çok mutlu bir kullanıcı!


3

İngiltere ve Avrupa'nın çoğu için ViewRanger harika. Mühimmat Anketini ve diğer resmi tipteki haritaları destekler; ayrıca bazı açık sokak haritası projeleri. Ama bir telefonla yürüyorum, kesinlikle kullanacağım - ve yapacağım şey. Android için - ViewRanger


2

Sen denediniz With Me Maps ? Lite (ücretsiz) bir sürümü vardır ve çevrimdışı kullanım için harita indirmeye izin verir. Ayrıca çok hızlı: Deneyimime göre, daha fazla bilgi göstermesine rağmen OsmAnd indirilen haritalarda bile çok daha yavaş.


2

BackCountry Navigator'ı denediniz mi?

BackCountry Navigator

Topo haritaları, açık sokak haritaları ve hava fotoğrafçılığı var.

16 günlük bir demo ve ücretli bir lisansı var.


0

Haritalar (-) , haritaları OpenStreetMap'ten, OpenCycleMap'ten ve Google Haritalar'dan çevrimdışı kullanım için saklamanıza izin verir.


0

Eğer (aynı zamanda ben söyledim ve Avrupa haritaları) Kuzey Amerika haritaları için arıyorsanız, daha ben tavsiye edebilir CoPilot Live'ı . Yine de ücretsiz değil.0

Mapy.cz , uygulamayı kullanmak için en kolay olanıdır ve şimdi vektörlerin çevrimdışı olarak indirilebilmesi için tüm dünyanın içeriğine sahiptir (daha küçük dosyalar anlamına gelir).

Hem şehirler hem de turizm içindir. Gezinme için şu anda bir ağa ihtiyacı var, ancak çevrimdışı da kullanacaklarını iddia ediyorlar.

Ücretsizdir. Dünya, OpenStreetMap'in harika bir renderiyle kaplıdır. Çek Cumhuriyeti kendi (büyük) kartografik verilerine sahiptir.

ekran görüntüsü Mapy.cz

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.