Telefon görüşmelerinin Nexus 5'te ses ve / veya titreşimi tetiklemesine izin verirken bildirim seslerini ve titreşimlerini kapatın


24

Android 4.3.2 çalışan bir Nexus 5 var. Telefon aramalarının ses ve / veya titreşimleri tetiklemesine izin verirken, tüm uygulamalar için tüm ses ve titreşim bildirimlerini kapatmak istiyorum. Bunu yapmanın bir yolu var mı?

Tavsiyeyi izlemeye çalıştım Bildirim Seslerini nasıl kapatabilirim? Telefon seslerini açık bırakabilir ancak cevaplar çalışmaz. Bildirimler için ayrı bir kaydırıcı yoktur ve AudioManager uygulaması titreşimleri kapatmaz. Resmi Google cevabını denedim ama hiçbir ayar yok, Titreşim -> Asla ve sessiz bildirimleri ayarlamak titreşimleri durdurmuyor. Bireysel uygulama ayarlarını da denedim, ancak resmi twitter uygulamasında titreşim için herhangi bir ayar yok.

Belirli uygulamaların herhangi bir bildirim göndermesini durdurabilirim, ancak istediğim bu değil. Bildirimlerin açılır menüde görünmesini istiyorum, sadece herhangi bir ses veya titreşim istemiyorum.


2
twitter.com/ScarySloth/status/413127987681169408 , twitter'da genel ayarlar yerine hesap ayarlarından kapatabileceğinizi belirtir. Belki de cevap, bunun HER ZAMAN uygulama bazında yapılandırılabilir olmasıdır.
ChrisInEdmonton

2
Twitter'daki bulgularını yedeklemek için, her zaman uygulama başına bir ayar olduğunu düşündüm ve bunun için harekete geçtim. Telefonu titreşim / sessiz moda çevirmek, bireysel uygulama ayarlarını geçersiz kılar, ancak benim anladığım kadarıyla geçersiz kılar.
dotVezz

@dotVezz bu kadar. Tüm uygulamaların bir şeyi yapmasını istiyorsanız, tüm uygulamaları ayrı ayrı değiştirmeniz gerekir. Titreşim / sessiz modu bu ayarı geçersiz kılar, ancak bu açıkça TÜM uygulamalar için geçerlidir.
RossC

Yanıtlar:


3

Bu benim de bir sorun, ayarları varsayılan zil ve titreşim ayarlarını geçersiz kılan uygulamalarla yatıyor. Titreşimleri tamamen devre dışı bırakmak için, bunları Ayarlar> Ses bölümünde ve her uygulamada ayrı ayrı devre dışı bırakmanız gerekir.

Twitter uygulaması, Ayarlar> bölümüne gitmek zorunda kalacak ve titreşimi devre dışı bırakmana izin veren bir Bildirim Ayarları bölümü var.

Kalkınan bir geliştirici olarak, sistem ayarlarına varsayılan benim hedefim olacak, ancak olması gerektiği gibi özelleştirmeye izin vermek ...


1
Teşekkürler ve özellikle uygulamanızı mevcut sistem ayarlarına getirme planlarınız için teşekkür ederiz.
ChrisInEdmonton

-1

Git ayarlarla > Sesler > o zaman bir seçenek olmalıdır Titreşim olmalıdır vibratör yoğunluğu ve tıklayın ve hatta telefon sessiz olurdu rağmen hala titreşimli uygulamalarda tamamen Telefonunuzu kapalı titreşimli çıkarabilirsin.


1
OP tarafından kullanılan cihaz olan Nexus 5 çalışan AOSP'de mevcut değil. Bunu hangi telefon modelinde, Android sürümünde ve özel ROM'da test ediyorsunuz?
Andrew T.

-2

Git Settings -> Notificaton Managerve ayarları değiştir.


1
Notification ManagerAyarlar altında denilen bir seçenek yok . Cevabınızı düzenleyip, asıl askerin tüm bildirim seslerini kapatmasına nasıl izin vereceğini söyleyecek şekilde genişletebilir misiniz?
Ryan Conrad

1
Ayrıca, sadece bu durumda lütfen cihaz modelini, Android sürümünü ve özel ROM kullanıp kullanmadığınızı belirtin. Bu 3 faktör genellikle ayarı etkiler.
Andrew T.

-3

Settings -> Device -> Audio profiles -> General -> Options (next to General) -> Default notification sound -> Silent (üstten ilk seçenek)


1
Nexus
5'imde

1
Durumda, lütfen cihaz modelini, Android sürümünü ve özel ROM kullanıp kullanmadığınızı belirtin. Bu 3 faktör genellikle ayarı etkiler.
Andrew T.

-4

Setting -> Audio Profile -> Create a new profile ayarlamanıza izin verecektir.


1
Böyle bir ayar yoktur.
ChrisInEdmonton

1
Durumda, lütfen cihaz modelini, Android sürümünü ve özel ROM kullanıp kullanmadığınızı belirtin. Bu 3 faktör genellikle ayarı etkiler.
Andrew T.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.