Uygulama güncellemesinde uygulama simgeleri ana ekrandan kayboluyor


18

Nexus 5 cihazımı aldığımdan beri, uygulamaların bazen başlatıcıdan hiçbir sebep olmadan kaybolduğunu fark ettim. Bu, her güncellemedeki her uygulamada her zaman olmamasına rağmen, güncellenen uygulamaya karşılık geliyor gibi görünüyor. Simgeleri bir SD karta taşıdığı için kaybolan simgeler hakkında bazı sorularım var, ancak bunlardan birine sahip değilim, bu yüzden bu değil.

Uygulamalar hala yüklüdür ve simgeye Settings > Appsbasılarak alfabetik sayfalarda veya alfabetik sayfalarda gösterilir :::. Bunun bazı uygulamaları Facebook, Android IRC, TransitTimes +, QuickPic ve Minecraft'ı içeriyordu - ancak bunlar sadece bunlarla sınırlı değil ve her güncellemede olanlara görünmüyor.

Herhangi bir özel başlatıcı veya başka bir şey kullanmıyorum - sadece Nexus 5'teki KitKat 4.4 ile birlikte gelen stok. (4.4.2'ye güncellendi)

Neler oluyor ve nasıl düzeltebilirim?


Hangi uygulamaların kaybolduğunu merak ediyorum. Ayrıca, bir simge kaybolduğunda hala görünmeye devam ediyor Settings > Appsmu?
dotVezz

@dotVezz Ana ekrandan ve bunun sağında ayarladığım simgelerin ekranlarından kayboluyorlar ve bazen bugün hızlı bir şekilde başlatılıyorlar, ancak hala kuruluyorlar - Settings > Appssatırların getirdiği alfabetik sayfalarda ve içinde çubuğundaki nokta simgesi.
mattdm

Belki kullandığınız başlatıcıda bir hata; hangisi bu (belki başka biri onaylayabilir)?
Izzy

1
Hayal kırıklığına uğratan birkaç uygulamayı adlandırmak ister misiniz?
Karan Raj Baruah

1
Bunu tüm Nexus cihazlarda gördüm: 4, 5 ve 10. Rastgele vuruyor gibi görünüyor.
derobert

Yanıtlar:


2

Bu, Nexus 5 ile ilgili bir hata değil. Google Deneyimi Başlatıcısı (diğer adıyla Google Asistan Başlatıcısı), diğer kısayollardan biraz farklı bir şekilde uygulama kısayollarını ele alıyor gibi görünüyor. Bunun nedeni, geliştiricinin uygulamalarını güncelleme şekliyle ilgilidir. Bu sorunları özellikle GEL / GNL ile Nexus 5'imdeki Franco Kernel Updater ile gördüm, ortaya çıkan hemen hemen her güncelleme, simgeyi tekrar başlatıcı ana ekranına eklemem gerekiyor.

Sanırım manifest dosyası değiştiğinde bir yerde okudum ... ama bana henüz teklif vermeyin.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.