Bir kişiyi bir Android'den diğerine nasıl gönderebilirim?


15

ShareDroid'imin kişi listesindeki bir kişi tarafından seçilebilirken , diğer taraftaki Droid, Gmail veya normal posta istemcisi aracılığıyla alırsam ortaya çıkan eki açamıyor veya gerçekten hiçbir şey yapamıyor gibi görünüyor. Bir şey mi kaçırıyorum? Paylaştığım şeyi nasıl içe aktarabilirim?

Yanıtlar:


5

Telefonunuzla jestler yaparak keyfi verilerin (kişiler, resimler, bağlantılar, ...) aktarılmasına izin veren Hoccer adında bir uygulama var . Ayrıca iPhone ile çalışır, ancak elbette her iki cihazın da uygulamanın yüklü olmasını gerektirir.


5

Android'in (en azından 2.2 öncesi) e-posta veya sms yoluyla .vcf dosyalarının içe aktarılmasını desteklemediği bilinen bir sorundur, bkz. Http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=3537

Ancak, e-postadan içe aktarırken Froyo'da Nexus One'ım üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Bildiğim kadarıyla hala SMS üzerinden yiyecek ve içecek değildir ve yukarıdaki iş parçacığı da tarayıcıda indirmeler için çalışmadığını gösteriyor.


Android 6.0 için şaşırtıcı, yine de doğru. Sayı 3537, 2412'nin bir kopyası olarak işaretlendi; bu, hızlı bir şekilde fark ettiğim hiçbir düzeltme olmadan "Eski" idi. Naber? code.google.com/p/android/issues/detail?id=2412
nealmcb

5

Her iki droid de aynı odadaysa aşağıdakiler uygulanır - Hem Barkod Tarayıcıyı yükleyebilir hem de cihazınıza, kişiyi açabilir, paylaş'a ve ardından Barkod Tarayıcı'ya dokunabilirsiniz. Bu bir QR Kodu oluşturur. Diğer telefonda, barkod tarayıcı uygulamasını açın ve QR Kodunu tarayın. İkinci cihaz, tarama başarıyla tamamlandıktan sonra, kişiyi taranan QR Kodu aracılığıyla Kişi Olarak Ekle düğmesi aracılığıyla ekleyebilecektir.


1

Orada da Bump .

Bump ™, fotoğraflarınızı, kişilerinizi ve uygulamalarınızı insanlarla paylaşmayı, telefonlarınızı birbirine bağlamak kadar basit hale getirir.

BUMP ™ NASIL KULLANILIR: 1) Her iki telefonda da Bump ™ 'ı açın 2) Telefonları tutarken, ellerinizi hafifçe birbirine vurun 3) Alışverişi onaylayın

İPhone ile de uyumlu!


0

Bir Sony Ericsson Xperia X10'um var ve bir kişiyi görüntülerken, sadece menü düğmesine, Kartvizit Gönder'e basıyorum ve Bluetooth, Gmail, SMS veya Moxier Mail (sanırım Exchange İstemcisi) arasında seçim yapıyorum.

Android telefonum ve Palm telefonum arasında ileri ve geri iletişim kurdum. İki Android telefonum yok, ancak neden işe yaramadığını anlamıyorum.

Daha önce eski Palm telefonumdaki tüm kişilerimle tamamen uyumlu olan 1.6 kullanıyordum, ancak 2.1'e yükselttiğimden beri umduğum kadar iyi çalışmıyor.

Yani, yüklenecek bir yazılım yok, benim için kutudan çıkar çıkmaz çalışır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.