Ölçek / yakınlaştırmaya her zaman izin veren tarayıcı?


13

Mobil cihazlar için optimize edilmiş tasarım sitelerinden, özellikle yakınlaştırmayı devre dışı bırakanlardan kesinlikle% 100 nefret ediyorum, nefret ediyorum, nefret ediyorum . Şimdiye kadar, tam sayfaları almak için bir masaüstü kullanıcı aracısını çok iyi sahtekarlık yaptım, ancak duyarlı tasarımın ortaya çıkmasıyla, giderek daha fazla sitenin kullanıcı tarafından ölçeklenebilir hale getirmek için viewport meta etiketlerini kullanarak rahat hissettikleri anlaşılıyor false, yani aslında korkunç mobil siteleri kullanmaya zorlandığım anlamına geliyor.

Anladığım kadarıyla, viewport etiketleri masaüstü tarayıcıları tarafından göz ardı ediliyor - Android'de aynı şeyi yapan ve web sitelerinin telefonumdaki temel işlevleri kaldırmasını engelleyen bir tarayıcı var mı? Belki Dolphin eklentisi?

Potansiyel olarak rahatsız edici görünüm penceresi etiketlerini ekleyen bir greasemonkey komut dosyası da işe yarayacağını düşünüyorum, ancak android için greasemonkey'in kararlı bir sürümü olduğundan emin değilim ve tarayıcının kendisi her zaman yakınlaştırmaya izin vermek için inşa edilmişse tercih edilebilir.


Bunu da çok istiyorum - bir krom veya firefox uzantısı iyi olurdu.
Hamish Downer

Bu soru zum yaparken metin kaydırma (sığdırma) hakkında mı? ("kullanıcı tarafından ölçeklendirilebilen" görünüm alanı meta etiket parametreleri "nin anlamı kaçar).
cipricus

Yanıtlar:


8

Ayarı Chrome'da buldum. Ayarlar -> Erişilebilirlik bölümüne gidip "Yakınlaştırmayı etkinleştirmeye zorla" seçeneğini işaretlerseniz, herhangi bir siteyi yakınlaştırabilirsiniz. (Sizi durdurmayı başarabilen birkaç site okudum, ancak büyük çoğunluk o zaman çalışmalı).


Android Chrome'un yakınlaştırma yaparken metni henüz
satamayacağını

2

UC Browser, mobil sitelerde zorla zum yapma yeteneğine sahiptir - ve sadece bu değil, yakınlaştırma sırasında otomatik metin sarma olasılığı. Bildiğim kadarıyla, bu davranışa sahip tek tarayıcı. Ayrıca, donanım hızlandırma ile göz atma, sahip olduğum gibi düşük özellikli akıllı telefonlarda sorunsuz :)


Ayarlar düğmesini tıklayın (sol alt köşede 3 yatay çizgiye benziyor), Ayarlar'ı tıklayın, "Yazı Tipi Boyutu ve Sayfa Düzeni" ni tıklayın, "Web Sayfalarını Yakınlaştırmaya Zorla" yı seçin. Ben de "Gelişmiş Sayfa Düzeni" seçmek zorunda kaldı, aksi takdirde UCB daha büyük bir tam ekran görüntüyü yeniden boyutlandırmak olacaktır. Bir görüntüden metin okumaya çalıştığınızda bu işe yaramaz.
Tom Cerul

0

Firefox mobil ve türevleri ise (ismine, Gecelik, "fennec" dayalı başka bir şey) kullanarak, tercihini geçiş yaparak o kullanıcı ölçeklenebilir 'etiketi görmezden yapabilirsiniz browser.ui.zoom.force-user-scalableiçinde about:configiçin true.


2
Metni ekran sınırlarının dışına saran ve uzaklaştırmaya veya kaydırmaya izin vermeyen kırık sayfalar için değil, yalnızca yakınlaştırmayı etkinleştirmek için çalışır.
Ben

1
Maalesef bu doğru. Bunu en iyi nasıl düzeltebileceğinden emin değilim.
Wyatt8740

-1

Chrome veya Opera Mobile'ı kullanabilirsiniz.


2
Web sayfalarını yakınlaştırmayı destekleyip desteklemedikleri değil, kullanıcı tarafından ölçeklendirilebilen görünüm alanı meta etiket parametrelerini yoksayarlar. Birçok site yakınlaştırılabilir, ancak web tasarımcıları bir aptalca nedenden dolayı meta görünüm etiketi kullanarak bunu devre dışı bırakma seçeneğine sahiptir. Bu, en azından Chrome, Dolphin ve standart tarayıcı için geçerlidir.
Paul
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.