Widget nedir?


10

Bir widget'ı bir uygulamadan veya kısayoldan ayıran nedir? Bir uygulama kavramını, belirli bir kullanım veya işlev sağlamak için Android'de çalışan bir şey olarak anlayabilirim. Bir uygulamaya erişmenin bir yolunu sağlamak için kısayol kavramını da anlayabilirim.

Widget özel bir uygulama türü mü yoksa özel bir kısayol türü mü yoksa hem uygulamadan hem de kısayoldan farklı bir şekilde mi karakterize edilir?

Yanıtlar:


10

Android'de iki farklı Widget türü vardır:

  • AppWidget: başka bir uygulamanın içine yerleştirilebilecek bir uygulamanın (ör. Hava Durumu widget'ı) küçük bir görünümü (ör. Ana Ekran)
  • GUI Widget: düğmeler, metin kutusu, vb; herhangi bir görsel arayüz elemanı.

Sanırım eski hakkında konuşuyorsun (AppWidget). Bir AppWidget her zaman bir Uygulamaya aittir. AppWidgetHost işlevi gören bir Uygulama (ör. HomeScreen uygulamaları), kullanıcı arayüzünün bir kısmını AppWidget sağlayan Uygulama tarafından yönetilecek şekilde ödünç verebilir.

Kısacası, bir uygulamayı başka bir uygulamanın içine yerleştirmenin bir yoludur.

AppWidget genellikle "akıllı kısayol" olarak kullanılır; tıklanabilir olmak ve bir Etkinlik başlatmak dışında ek mantık sağlayan bir kısayol. AppWidget'ın tipik örnekleri En Son E-posta / SMS / Facebook / Twitter / en sevdiğiniz mesajlaşma uygulaması Widget'ları, Astrid'in Görev Listesi, Takvim Widget'ı vb.

Bir AppWidget kavramsal olarak bir GUI Widget'idir, ancak AppWidget, Android'in çerçevesi tarafından sağlanmayan bir GUI Widget'tır, bunun yerine sistemde yüklü başka bir uygulama tarafından sağlanır.


1
Evet, AppWidget'lerden bahsediyorum. Diğer bir deyişle, kullanıcının ana ekrana eklemeyi seçebileceği bileşenler göz önüne alındığında, uygulamalar ve kısayollarla eşit olarak sıralanan bileşen türü.
Mike Green
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.