JIT (Tam Zamanında) derleyiciyi eski bir telefonda kullanmanın avantajları / dezavantajları nelerdir?


9

Başlangıçta Android 1.5 veya 1.6'yı çalıştırmak için tasarlanmış eski bir telefonda, JIT derleyicisi gibi daha yeni bir Android özelliğini kullanmanın artıları ve eksileri nelerdir?


Örnek olarak, CyanogenMod 6'yı çalıştıran bir HTC Dream cihazım var ve seçenekler içinde JIT'in kullanılıp kullanılmayacağını seçebilirsiniz. Başka yerlerde, JIT derleyicisinin eski bir telefonun performansına yardımcı olup olmayacağı konusunda çelişkili bilgiler gördüm. Bu sorunun çok telefona özgü olmasını engellemeye çalıştım, çünkü bunun bir cevabının, sorunu sadece Rüya'da değil, eski model telefonlarda açıklığa kavuşturmaya yardımcı olabileceğini düşünüyorum.
Mingo

3
Harika bir soru. JIT hakkında bildiğim tek şey Java / C # ile yaşadığım deneyimden. Çoğunlukla, çalışma zamanına kadar bazı kodları derlemeyi bekler ve JIT, kendisini tekrarlayan gördüğü kodu "akıllıca" önbelleğe alır. Wiki daha iyi açıklamaya yardımcı olabilir: en.wikipedia.org/wiki/Just-in-time_compilation
Bryan Denny

Yanıtlar:


7

Android'in JIT'i, ek bellek kullanımı minimum olacak şekilde (tipik bir Java JIT ile karşılaştırıldığında) özel olarak tasarlanmış olmasına rağmen, JIT genellikle bir uygulamanın JIT önbelleği nedeniyle daha fazla RAM kullanmasına neden olur. Başlamak için zaten çok RAM aç kalmış olan telefonlarda, JIT performansında düşüşe neden olabilir.


1
Bu bana mantıklı geliyor - RAM söz konusu olduğunda Rüyam o kadar sınırlı ki JIT'i gerçekten öldürülmüş performansa çeviriyor. Ancak, RAM'de bu kadar kısa olmayan diğer eski telefonları merak ediyorum.
Mingo
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.