Android tarayıcısı hakkında: hata ayıklama, bu ayarlar ne yapar?


84

Bu gizli ayarı yeni buldum:

  1. Stok tarayıcıyı açın ( ICS'de Chrome'da değil . Hakkında: debug Chrome'da çalışmıyor. Bunun yerine uzaktan hata ayıklamayı kullanın.)
  2. Adres çubuğuna yazın about:debug, hiçbir şey olmamalıdır, hiçbir şey yapmadığınızı söyleyen bir onay ekranı veya yanıp sönen yeşil kutu olmayacaktır.
  3. Ancak, şimdi tarayıcının Ayarlar sayfasında birkaç yeni seçenek bulunmalıdır.

görüntü tanımını buraya girin
(Büyütmek için resme tıklayınız)

İçinde Menu > More > Settings:

görüntü tanımını buraya girin
(Büyütmek için resme tıklayınız)

İçinde Menu > Moreayrıca:

görüntü tanımını buraya girin
(Büyütmek için resme tıklayınız)

Muhtemelen kaydetmediğimi gösteren başka menüler var ve menüler versiyona özel olabilir.

Bu ayarların bazılarını anlıyorum, anlamadığım pek çok ayar var, Javascript Konsolunu nerede bulabilirim, izlenenler, hafif dokunuş ve gezinti önbellek dökümü ne yapabilir, döküm dosyalarını nerede bulabilirim olarak kaydedilmişse, geçerli JS (Javascript?) bayrakları vb. nelerdir?

Bu ayarın ne yaptığını Google’a zor buluyorum. about:debugBu ayarların ne yaptığını başkalarının oynaması / denemesi / Google ile oynaması için yardım istiyorum . Toplayabileceğiniz herhangi bir bilgi bit yardımcı olur.

Lütfen birbiriyle ilişkili ayarları tanımlamıyorsanız, ayar başına bir cevap verin.


V8, WebM videosunun bir parçasıdır, değil mi?
ale

4
@ Everett: bildiğim kadarıyla V8, Froyo (?) Ve üstü sürümlerden beri Chrome'da ve Android Tarayıcılarında kullanılan javascript motorudur.
Yalan Ryan

Öyleyse bir şeyi yanlış hatırlıyorum. Bugün çok şey oluyor.
ale

3
Everett: Muhtemelen WebM'in bir parçası olan VP8 Codec'e atıfta bulunuyorsunuz: en.wikipedia.org/wiki/VP8
Lie Ryan

"Bunun yerine uzaktan hata ayıklamayı kullanın." Kimse bunu anlamıyor gibi görünüyor. Uzaktan hata ayıklama hata ayıklama için bir PC gerektirir . Bu kabul edilemez. Hata ayıklamanız gereken durumlar var ve sahip olduğunuz tek şey bir bilgisayarın gücüne sahip ancak aslında hata ayıklama yazılımı olmayan bir tablet
Michael

Yanıtlar:


29

Javascript Konsolu şudur:

görüntü tanımını buraya girin görüntü tanımını buraya girin

Nedense, "JavaScript konsolunu göster" çubuğu yalnızca android.com web sitesinde görünecektir. Sözdizimi Hatası'nın konsolu tetikleyip tetiklemediğinden veya android.com'da gösterilmesinin ve denetlediğim diğer sitelerin hiçbirinin gösterilmesinin başka bir nedeni olup olmadığından emin değil.


4
Konsol seçeneğinin yalnızca bir JS hatası tetiklendiğinde göründüğünü onaylayabilirim. İşte bir hata tetikleyen basit bir jsbin (ve çok daha hızlı yükler): jsbin.com/owecey
Jörn Zaefferer

1
Şu işlemi yaptıktan sonra HTC şimşekümde konsolu göremiyorum: hata ayıklama ve jsbin.com/owecey adresine gitme . Bir önerisi olan var mı? Android Versiyonum 2.3.4 ve HTC Sense Versiyonum (eğer
önemliyse

10

about:debugHTC Desire HD menü Menü altında bir seçenek> "GEP Zoom'u Enable" olarak adlandırılan> Diğer Ayarlar vardır. Bu, HTC'nin Metin yeniden akıtma özelliğini kapatır ve varsayılan Google yakınlaştırmayı kullanır.


9

UAString, sayfa istendiğinde Tarayıcının gönderdiği Kullanıcı Ajan Dizesini değiştirir . Kullanıcı Aracısı Dizesi, Tarayıcının kendisini sunucuya tanıtmak için gönderdiği kısa bir dizedir (metin). Birçok web sitesi, web sitesine bağlanan tarayıcıyı algılamaya çalışır ve tarayıcı için optimize edilmiş farklı sayfalar sunar. Bu tarayıcı tespiti için en yaygın yöntemlerden biri UAString'i kontrol etmektir. UAString ayarı temel olarak UAString'i taklit eder ve sunucunun Android Tarayıcı'nın gerçekten başka bir tarayıcı olduğuna inanmasını sağlar.

UAString için üç seçenek vardır:

  • Android (varsayılan)
  • Masaüstü
  • iPhone

Android UAString, Android tarafından gönderilen varsayılan UAString'tir, web siteleri bu UAString'i tespit ederken sitelerinin mobil bir versiyonunu sunabilir. Masaüstü, mobil uyumlu sürümü sunmak yerine sitenin Masaüstü sürümüne hizmet vermeye zorlamak için kullanılabilir. Öte yandan, sunucunun iPhone için optimize edilmiş mobil uyumlu bir sürüme sahip olduğunu biliyorsanız, ancak Android'i bir cep telefonu olarak algılamıyorsa ve yanlış bir masaüstü sürümü sunuyorsanız, iPhone UAString kullanılabilir.

Örneğin, Samsung Spica’m çeşitli ayarları kullandığında http ://www.useragentstring.com’un algıladığı şey şudur :

  • Android kullanırken: Mozilla/5.0 (Linux; U; Android 2.2.2; en-au; GT-I5700 Build/Froyo) AppleWebkit/533.1 (KHTML, like Gecko) Version/4.0 Mobile Safari/533.1
  • Masaüstü kullanırken: Mozilla/5.0 (Macintosh; U; Intel Mac OS X 10_5_7; en-us) AppleWebkit/530.17 (KHTML, like Gecko) Version/4.0 Safari/530.17
  • iPhone kullanırken: Mozilla/5.0 (iPhone; U; CPU iPhone OS 3_0 like Mac OS X; en-us) AppleWebkit/528.18 (KHTML, like Gecko) Version/4.0 Mobile/7A341 Safari/528.16

Desire HD'de ayrıca "iPad" ve "Manual" arasından seçim yapabilirsiniz. El ile bir metin kutusu açılır, böylece istediğiniz tarayıcı gibi davranabilirsiniz.
Matt H,

Bu ayarlara doğrudan, url çubuğundaki useragent (giriş) değerini girerek erişebilirsiniz. Benim Smsung Galaxy SI Android, Iphone, Masaüstü, Lismore, Özel bir seçim var
fearoffours

CyanogenMod 7, UAString için oldukça az seçeneğe sahiptir, ancak menülerden kullanılabilir ve ihtiyacınız olmayan: debug.
Broam

Sadece bu üç kullanıcı aracısından daha fazlası var. Yatay modda, onları görüntüleyen kutu sadece 3 gösterir, ancak dikey modda, çok daha fazlasını gösterir. Kutu kaydırma çubuklarına sahip değildir: / atleast, 2.2.3 Webkit tabanlı stok tarayıcıda.
14'te cde

9

Tek Sütun Oluşturma, Tarayıcı'nın farklı bir düzen algoritması kullanmasına neden olur.

Algoritmanın mantığının ne olduğundan tam olarak emin değilim, ancak mobil cihazlar için tasarlanmamış bir web sitesini küçük ekranlarda daha kolay görüntülenmesi için tek bir sütunda oluşturmaya zorlama girişimi gibi görünüyor. Tek sütun görünümünü etkinleştirmek android.stackexchange.com'un düzenini bozduğundan ve metin akışını devre dışı bıraktığından emin değil, bu durumda varsayılan düzeni kullanmaktan çok daha fazla acı verici olmasını sağlar. Görünüşe göre bu özellik bir nedenden dolayı kullanılmıyor, Tek sütun oluşturma modunda görüntülendiğinde daha iyi görünen tek bir web sayfasını bulamıyorum; Mobil görünümler için optimize edilmiş sayfalar bile, Tek sütun modunda olduğundan daha iyi görünür.

Aşağıda, varsayılan ve tek sütunlu görüntülemeyi karşılaştıran bazı ekran görüntüleri verilmiştir, soldaki ekran görüntüsü tek sütun içermez, sağdaki ekran görüntüsü tek sütunlu sayfadır:

android.stackexchange.com

görüntü tanımını buraya girin görüntü tanımını buraya girin

android.com

görüntü tanımını buraya girin görüntü tanımını buraya girin

Wikipedia günümüzün ön sayfası Mobil Görünüm:

görüntü tanımını buraya girin görüntü tanımını buraya girin

Wikipedia gününün ön sayfası Mobil Görünümü devre dışı bıraktı:

görüntü tanımını buraya girin görüntü tanımını buraya girin


Kelime ve resim birbiriyle örtüşüyor. Bu web sitesi belirli veya tarayıcıya özgü ayarlar mı? Sözcük kaydırma, sayfanın daha iyi görünmesini sağlayabilir mi?
Şanslı
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.